Axel Daeseleire leeft opnieuw mee achter gesloten deuren in 'Axel Gaat Binnen'

Axel Daeseleire geeft zich nog meer bloot dan in het vorige seizoen van 'Axel Gaat Binnen'. Op bijzondere plaatsen waar de deuren normaal gezien gesloten blijven, leeft hij 5 dagen en 4 nachten mee op het ritme van zijn medebewoners.
Op nooit eerder geziene locaties zoals een blindeninstituut, het zeepreventorium voor kinderen en jongeren met obesitas, en een luxe rusthuis gaat Axel in dialoog met de mensen die er verblijven en werken. Op die manier krijgt hij een inkijk in de mooie, oprechte en vaak aangrijpende verhalen die zich afspelen binnen deze muren.
In de eerste aflevering woensdag speelt Axel een thuismatch en neemt hij zijn intrek in De Markgrave in Antwerpen. In het centrum verblijven momenteel 48 personen die blind of slechtziend zijn en door hun beperking niet meer zelfstandig kunnen wonen. De Markgrave wil bijdragen tot hun levenskwaliteit en de bewoners krijgen er ondersteuning en uiteraard ook onderdak. In zijn kamer ontdekt Axel alvast de dagplanning: 7u45: ontbijt, 12u30: middagmaal, 16u: koffie, 17u45: avondmaal en de bar is open vanaf 20u. 'Dat klinkt alvast goed!', lacht Axel.
In het centrum maakt hij onder andere kennis met Martine. Zij is dertig jaar geleden blind geworden na een zwaar verkeersongeval. Haar man had een zwaar drankprobleem en veroorzaakte met opzet het ongeluk. Hij stierf ter plaatse. Hun zoontje werd zwaargewond en Martine lag twee weken in coma. Haar aangezicht werd zodanig door glas beschadigd dat haar twee ogen verwijderd moesten worden. Nu, na al die jaren is ze best gelukkig in de Markgrave.
Krisje leeft al jaren met tunnelzicht en ziet dus maar heel beperkt. Axel krijgt aan de ontbijttafel een simulatiebril opgezet en zijn honger is al snel over. Na een paar minuten houdt hij het voor bekeken: 'Ik krijg er hoofdpijn van. Maar zelfs met die bril, ik kan me geen dagelijks leven inbeelden met die handicap… Respect, dames!'
Axel maakt ook kennis met Jef, oftewel DJ Jos, die blind werd door diabetes. Axel informeert welk plaatje hij het meest gedraaid heeft als voormalige DJ van Radio Butterfly. Het antwoord volgt snel: 'Leven en Laten Leven van Corry Conings', waarna Axel een verrassing voor hem in petto heeft.
In de dagopvang van de Markgrave komen mensen met een visuele beperking hun dag zinvol besteden. Axel gaat er aan tafel met drie dames die volledig blind zijn. En ze zijn hun zicht dan wel kwijt, hun gevoel voor humor zeer zeker niet. Er wordt openlijk gepraat over vibrators, stripclubs en... een goede douchespray. 'Ik vind het mooi hoe de dames ondanks hun beperking zo positief in het leven staan', merkt Axel.
'Axel Gaat Binnen', vanaf 15 september elke woensdag om 21.45 uur bij VTM. De afleveringen van 'Axel Gaat Binnen' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.
DOSSIER: Najaar 2021: alle plannen, alle zenders! (BE)
volledig dossier- Dan start het nieuwe seizoen van 'Dancing With The Stars'!
- Pieter Timmers, Nora Gharib, Jonatan Medart en Yemi Oduwale vervolledigen line up 'Dancing With The Stars 2021'
- Mamma Mia! Broadway komt naar Vlaanderen met 'James De Musical'
- Frances Lefebure en Ruth Beeckmans gaan voor niets minder dan onbeperkte liefde in 'Cupido Ofzo'
- 'Sabena': de geschiedenis van onze nationale luchtvaartmaatschappij op Canvas
- Eddy Planckaert bijt de spits af van zevende seizoen 'Het Huis': 'Ik was vanaf mijn geboorte een coureur'
- Annemie Struyf volgt draagmoeders en wensouders in intieme en ontroerende reeks
- 10 krachtpatsers zoeken hun limieten op in 'De Sterkste Handen'
- Deze 9 bekende Vlamingen scherpen hun dartpijlen op VTM2!
- Play4 opent maandag de 'Klopjacht'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Is dit het einde van De Withoeve in 'Thuis'?
- Nieuw gezicht Robčrt van Beckhoven vormt ij(s)ersterk duo met Miljuschka op 24Kitchen
- Winnaars 2e kwalificatieronde 'Gouden Televizier-Ring 2026'
- Kijkcijfers: dinsdag 3 maart 2026
- Kijkcijfers: 'De Mol' best bekeken programma van 2025
- Sam Gooris schittert als een echte Schot in origineel filmkostuum van Mel Gibson
- Verrassende wending in 'De Box': wie durft de rode box te openen?
- Maart vol humor: Comedy Central serveert comedyklassiekers en publieksfavorieten
- Gemeentelijke geldzaken onder de loep in 'Meldpunt Actueel Debat'
- Advocaten over pleiten in assisenzaken in 'Justice For All'
- Luistercijfers: Qmusic en JOE sluiten februari sterk af met Olympische Winterspelen en 'JOE Singalong Top 500'
- Dubbele winst voor Roxy Dekker bij 3FM Awards
- De Camper van Sven & Anke is vertrokken
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Herberg Van Ouds 't Nest
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'?
Kijktip van de dag

Donald Trump wil Groenland kopen. De Denen en de NAVO houden het been stijf. Maar wat vinden de Groenlanders daar eigenlijk zelf van? Karine Claassen trekt naar het grootste eiland ter wereld, op zoek naar een antwoord op die vraag.
'Groenland is van Ons', om 20.45 uur op VRT 1.



































