Axel Daeseleire als dragqueen, slecht nieuws van het thuisfront en een moedige bekentenis

dinsdag 22 september 2026

In een land dat meer verdeeld is dan ooit, trekt Axel Daeseleire naar de uitersten om één vraag te beantwoorden: is woke dead? Jammer genoeg krijgt hij slecht nieuws van thuis te verwerken: één van zijn honden is onder een wagen gelopen en is er slecht aan toe.

Wanneer de emoties zijn gaan liggen zoekt hij verder naar het antwoord op deze prangende vraag en doet hij onderweg ook nog een opvallende bekentenis: 'Toen ik nog ik nog in de buik van mijn moeder zat, dachten de dokters en mijn vader dat ik een meisje was. Vroeger was ik ook geen typische jongen-jongen. Mocht ik in de tijd van nu leven, zou ik me misschien aangetrokken voelen tot die meer vrouwelijke dingen.'



Ondertussen ondergaat hij een volledige transformatie tot dragqueen en praat hij met Amerikanen die allesbehalve ‘woke’ willen genoemd worden en allergisch zijn aan alles wat afwijkt van hun Christelijke standaard: 'Er kan slechts één persoon zich identificeren als they/them en dat is God. De rest leeft in een leugen.' Transgenderatlete AB Hernandez, die deelnam aan een vrouwelijke atletiekcompetitie en daarmee een storm ontketende, wordt er elke dag mee geconfronteerd. Ze mijdt de media, maar voor Axel maakt ze een uitzondering voor een open, kwetsbaar en confronterend gesprek.

Hij trekt verder naar The Ozarks. Een gemeenschap die zich bewust afschermt van de buitenwereld. De regels zijn eenvoudig en meedogenloos: wie hier wil binnenkomen moet wit, heteroseksueel en monogaam zijn. Axel ontmoet ook de Pink Pistols, een groep die ontstond als rechtstreekse reactie op het toenemende geweld tegen de LGBTQ-gemeenschap. Hun doel: zichzelf beschermen, een veilige plek creëren en verantwoord wapens dragen. Want gay bashing is geen verleden tijd. Het is een dagelijkse realiteit.

'Terug Naar Amerika: Is Woke Dead?', dinsdag 22 september om 21.15 uur op Play en in de app.


Axel Terug Naar Amerika op tv
Woensdag 23 september om 18u10  »
Play 4
Axel trekt door een verdeeld Amerika en zoekt de uitersten van woke op. Van drag queens tot besloten anti-LGBTQ-gemeenschappen.
Zaterdag 26 september om 22u05  »
Play 4
Axel trekt door een verdeeld Amerika en zoekt de uitersten van woke op. Van drag queens tot besloten anti-LGBTQ-gemeenschappen.
Maandag 28 september om 23u10  »
Play 4
Axel trekt door een verdeeld Amerika en zoekt de uitersten van woke op. Van drag queens tot besloten anti-LGBTQ-gemeenschappen.
Dinsdag 29 september om 21u15  »
Play 4
De meest gehate kerk van Amerika, een satanisch ritueel ?n een uitgaansplek waar twerken verboden is. Axel ontdekt dat God Bless America niet voor iedereen hetzelfde betekent.
Woensdag 30 september om 18u10  »
Play 4
De meest gehate kerk van Amerika, een satanisch ritueel ?n een uitgaansplek waar twerken verboden is. Axel ontdekt dat God Bless America niet voor iedereen hetzelfde betekent.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Actie logo

Wanneer Billy Beane manager wordt van de Oakland A's, een honkbalteam met geldproblemen, gebruikt hij een wel heel onorthodoxe manier om resultaten te halen. Samen met zijn assistent Peter Brand gebruikt hij een compleet door de computer gegenereerde analyse om zijn spelers te vinden en zo een team samen te stellen voor de World Series. Ondanks verzet van de oude garde, de media en de fans slaagt Beane erin om het honkbalteam tot een succes te maken.

'Moneyball', film uit 2011 met oa. Brad Pitt, om 20.35 uur op Play Actie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:50
    Thuis
    00:15
    Dagelijkse kost
  • 00:05
    De popcast
    01:20
    Het weer
  • 23:50
    Time: out
    00:15
    Geen uitzending
  • 23:15
    Blind getrouwd
    00:40
    NYPD Blue
  • 00:00
    Fare Dodgers: At War With The Law
    01:00
    Blind Getrouwd UK
  • 23:35
    Snowpiercer
    00:35
    Anoniem
  • 23:40
    Sheriffs: El Dorado County
    00:15
    Caught on Dashcam
  • 00:00
    Rocky Mountain Christmas
    01:40
    Joe
  • 00:00
    'Allo 'Allo!
  • 23:50
    De Tafel van Tine
    01:15
    Zeg Eens Euh
  • 23:40
    Modern Family
    00:50
    Superman & Lois
  • 23:35
    The Ark
    00:35
    Hawaii Five-0
  • 23:50
    Love It or List It UK
    00:55
    Masterchef New Zealand
  • 23:55
    Cold Case
    01:45
    Geen uitzending
  • 00:07
    Z-Beurs
    00:20
    Z-Sustainable Future
  • 00:06
    De perfecte werkplaats
    01:11
    Leven als vakman
  • 00:10
    Guillaume's Paris
  • 00:00
    A Remarkable Place to Die
    01:35
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 23:15
    Prison Break
    00:15
    Burn Notice
  • 23:40
    Eva
    00:35
    NOS Journaal Laat
  • 00:05
    Nieuwsuur
    00:45
    Ongehoord Nieuws
  • 00:05
    De slimste mens
    00:55
    A Beautiful Mess