Axel Daeseleire leeft opnieuw mee achter gesloten deuren in 'Axel Gaat Binnen'

dinsdag 14 september 2021

Axel Daeseleire geeft zich nog meer bloot dan in het vorige seizoen van 'Axel Gaat Binnen'. Op bijzondere plaatsen waar de deuren normaal gezien gesloten blijven, leeft hij 5 dagen en 4 nachten mee op het ritme van zijn medebewoners.

Op nooit eerder geziene locaties zoals een blindeninstituut, het zeepreventorium voor kinderen en jongeren met obesitas, en een luxe rusthuis gaat Axel in dialoog met de mensen die er verblijven en werken. Op die manier krijgt hij een inkijk in de mooie, oprechte en vaak aangrijpende verhalen die zich afspelen binnen deze muren.


In de eerste aflevering woensdag speelt Axel een thuismatch en neemt hij zijn intrek in De Markgrave in Antwerpen. In het centrum verblijven momenteel 48 personen die blind of slechtziend zijn en door hun beperking niet meer zelfstandig kunnen wonen. De Markgrave wil bijdragen tot hun levenskwaliteit en de bewoners krijgen er ondersteuning en uiteraard ook onderdak. In zijn kamer ontdekt Axel alvast de dagplanning: 7u45: ontbijt, 12u30: middagmaal, 16u: koffie, 17u45: avondmaal en de bar is open vanaf 20u. 'Dat klinkt alvast goed!', lacht Axel.

In het centrum maakt hij onder andere kennis met Martine. Zij is dertig jaar geleden blind geworden na een zwaar verkeersongeval. Haar man had een zwaar drankprobleem en veroorzaakte met opzet het ongeluk. Hij stierf ter plaatse. Hun zoontje werd zwaargewond en Martine lag twee weken in coma. Haar aangezicht werd zodanig door glas beschadigd dat haar twee ogen verwijderd moesten worden. Nu, na al die jaren is ze best gelukkig in de Markgrave.

Krisje leeft al jaren met tunnelzicht en ziet dus maar heel beperkt. Axel krijgt aan de ontbijttafel een simulatiebril opgezet en zijn honger is al snel over. Na een paar minuten houdt hij het voor bekeken: 'Ik krijg er hoofdpijn van. Maar zelfs met die bril, ik kan me geen dagelijks leven inbeelden met die handicap… Respect, dames!'


Axel maakt ook kennis met Jef, oftewel DJ Jos, die blind werd door diabetes. Axel informeert welk plaatje hij het meest gedraaid heeft als voormalige DJ van Radio Butterfly. Het antwoord volgt snel: 'Leven en Laten Leven van Corry Conings', waarna Axel een verrassing voor hem in petto heeft.

In de dagopvang van de Markgrave komen mensen met een visuele beperking hun dag zinvol besteden. Axel gaat er aan tafel met drie dames die volledig blind zijn. En ze zijn hun zicht dan wel kwijt, hun gevoel voor humor zeer zeker niet. Er wordt openlijk gepraat over vibrators, stripclubs en... een goede douchespray. 'Ik vind het mooi hoe de dames ondanks hun beperking zo positief in het leven staan', merkt Axel.

'Axel Gaat Binnen', vanaf 15 september elke woensdag om 21.45 uur bij VTM. De afleveringen van 'Axel Gaat Binnen' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.



DOSSIER: Najaar 2021: alle plannen, alle zenders! (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Columbus' met Wim Lybaert

Pascale Naessens stapt aan boord van de Columbus. De presentatrice en kookboekenauteur trekt eens niet met manlief Paul Jambers maar met Wim de wijde wereld in. Hij ontdekt achter haar elegante charme een vrouw met ballen. Pascale haalt Wim uit zijn comfortzone en neemt hem mee een berg op voor een onverwachte taichisessie.

'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 11:00
    Winterbeelden
    13:35
    Sporza: Veldrijden
  • 11:40
    Sarah zingt
    11:45
    Casper en Emma
  • 09:40
    Geen uitzending
    11:45
    Benidorm Bastards
  • 11:30
    Selling Super Houses
    12:30
    De Meilandjes zonder Centen
  • 11:20
    9-1-1: Lone Star
    12:10
    Geen uitzending
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:00
    Baywatch
  • 08:30
    Geen uitzending
    15:40
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 11:15
    Foodies & The City
    11:50
    De Dagschotel
  • 11:00
    FBI
    11:55
    C.S.I. New York
  • 11:10
    Geen uitzending
    12:10
    Borderforce USA: The Bridges
  • 11:20
    De Gastentafel
    12:00
    De wereld op je bord
  • 10:45
    Last Scene Alive: An Aurora Teagarden Mystery
    12:20
    Mark of a Serial Killer
  • 11:37
    De CFO podcast
    12:11
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 11:31
    Het appartement
    12:00
    De Vlaamse Top 10
  • 11:35
    Winterse Kost
    12:20
    de Chalet, 3 chefs, een feest
  • 10:55
    Darby and Joan
    11:50
    The Good Ship Murder
  • 10:45
    First Dates Australia
    16:05
    The Mountain Between Us
  • 11:20
    NOS Olympische Winterspelen
    18:55
    NOS Studio Sport Voetbal
  • 11:35
    De Verandering
    11:51
    Wilde Ganzen
  • 11:40
    Dino Daan & Lucy
    11:55
    Peter Pan