'True Crime Belgium: Moord op den Dam', over de roofmoord zonder buit

Op 18 mei 2013 wordt Leopoldine De Decker (76) door haar zoon dood aangetroffen in haar appartementje in de Antwerpse volkswijk Den Dam. De schippersweduwe was gekneveld en haar gezicht afgeplakt met ducttape. Gestorven door verstikking stelt de wetsdokter vast.
Haar hondje Snuffel had rake stampen gekregen en kreeg enkele dagen later een spuitje om in te slapen. Wie de dader is blijft lange tijd een raadsel en tot op vandaag bestaat er twijfel of alle ware daders in de cel zitten. In de dubbelaflevering 'True Crime Belgium: Moord op den Dam' wordt deze zaak toegelicht aan de hand van getuigenissen en archiefbeelden. Ontdek het verhaal vanaf 3 april op Streamz.
De roofmoord op Leopoldine De Decker was een raadsel. Maandenlang gingen de speurders tevergeefs op zoek naar de daders. Tientallen verdachten worden ondervraagd, waaronder ook leden van haar familie. Haar familie had er echter niets mee te maken en moest uiteindelijk zeven jaar wachten op een proces.
Een doorbraak in de zaak komt pas in augustus 2014 wanneer Pieter V., op dat moment 22 jaar, zich spontaan aandient bij de politie. De cafébaas uit Duffel bekent dat hij via zijn vrienden Guus en Seppe hoorde dat er zich bij Leopoldine een kluis zou bevinden met een berg zwart geld. Waarop hij een paar kleerkasten inhuurde om de kluis leeg te maken.
Die kleerkasten blijken de neven Branko Stankovski en Daniel Florojkic. Zij vonden echter enkel een kinderhorloge en een metalen potje. Daarop volgend ontstaat er ruzie tussen hen en hun opdrachtgever Pieter. Want zij zouden delen in de buit, die niet bleek te bestaan. Volgens de verklaring van Pieter wordt hij afgeperst en bedreigd tot hij geen andere uitweg ziet dan zichzelf aangeven. Stankovski en Florojkic worden eind 2014 opgepakt, maar ontkennen alles.
Het assisenproces gaat van start in maart 2020, waarop de twee hoofdverdachten worden veroordeeld tot 28 jaar voor roofmoord. Opdrachtgevers Pieter en Guus komen er goedkoper van af. Pieter met vijf jaar cel, waarvan twee jaar effectief. Hij zat al 22 maanden in voorhechtenis. Guus krijgt drie jaar, waarvan enkel de voorhechtenis effectief. Geen van beiden moet nog terug naar de gevangenis. Maar er komt een staartje aan…
Daniel Florojkic heeft altijd zijn onschuld uitgeschreeuwd, en dat doet ook zijn moeder Donka na het assisenproces. Zij krijgt een brief in de bus met een boodschap dat de ware moordenaar iemand anders is. Zij heeft ook andere ‘bewijzen’ van onschuld van haar zoon. De familie Florojkic gaat op basis daarvan in cassatie, maar dat wordt in 2022 definitief verworpen. De zaak wordt niet heropend. Maar zitten alle daders wel in de cel?
Elke maand een nieuwe case
In 2025 verschijnen er in totaal zes nieuwe cases die maandelijks te zien zijn op Streamz. Er wordt telkens een uitzonderlijk Belgisch misdaadverhaal herverteld, waarvan de harde realiteit de fictie overtreft. Als kijker zit je op de eerste rij: de makers konden op journalistieke wijze de hand leggen op authentiek gerechtelijk foto- en videomateriaal dat voor het eerst zal getoond worden in deze reeks.
'True Crime Belgium' is een productie van Lecter Scripted & Docu voor Streamz en Play Media. Aimée Van Meensel is de showrunner. De zes nieuwe cases zullen maandelijks bij Streamz verschijnen. Bij Play4 en GoPlay zijn deze later te zien.
'True Crime Belgium: Moord op den Dam', over de roofmoord zonder buit, vanaf 3 april is de dubbelaflevering 'True Crime Belgium: Moord op den Dam' te zien op Streamz.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Beeld & Geluid opent De Schatkamer in speciale uitzending van 'Tijd voor MAX'
- Indringende serie over Tweede Wereldoorlog met Tom Hanks nieuw op The HISTORY Channel
- Daan Alferink krijgt inzinking bij moodboard van nieuw 'Blind Gekocht'-koppel
- ‘Spoed’ leeft nog altijd: Sven De Ridder en Truus Druyts blikken terug op legendarische VTM-reeks in ‘Flashback’
- Stan Van Samang brengt ‘een ster' naar Florentina
- 'Kunst in het Wild': een ontdekkingstocht langs kunst in de openbare ruimte
- Herman Verbruggen gaat dinsdag 'Door de Bomen'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Kato en Thibault vinden 'Blind Gekocht' huis te klein: 'Het staat hier direct terug vol'
- Dit zie je maandag in een nieuwe aflevering van 'Radar'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Berkel en Rodenrijs
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- De lucht kleurt Q: Berre geeft in luchtballon van Qmusic spectaculaire showcase vanuit de lucht
- K3 keert na ruim 16 jaar terug in de Top 40 met het Foute Anthem van Qmusic 'Schaduw'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

Samen met zijn hechte buren reist Gerard naar Amsterdam, waar ze volop genieten van de levendige sfeer en unieke bezienswaardigheden die de stad te bieden heeft. Gerard, altijd actief op sociale media, beleeft online een groot succes: zijn vlog wordt bekroond.
'Only Joling', om 21.50 uur op VTM 2.



































