Geniet thuis van opera dankzij Klara en VRT MAX

Vanaf vandaag kunnen operaliefhebbers én nieuwsgierige kijkers genieten van een uitgebreid opera-aanbod via Klara op VRT MAX. De opera's komen van De Munt en Opera Ballet Vlaanderen, twee huizen die internationaal geroemd worden voor hun artistieke kwaliteit en vernieuwende aanpak.
VRT biedt een selectie van zes opera’s aan, waaronder klassiekers van Mozart en Verdi, maar ook de hedendaagse Vlaamse creatie The time of our singing van Kris Defoort. Een mooie kans om de visuele en muzikale wereldklasse van onze operahuizen thuis te beleven.
Iedereen welkom in de loge
Het aanbod is er niet enkel voor doorgewinterde operafans, maar ook voor nieuwsgierige kijkers, jongeren, leerkrachten en iedereen die op een laagdrempelige manier wil kennismaken met deze rijke kunstvorm. Bij elke opera geeft Klara in korte video’s de nodige duiding om kijkers te helpen zich in te leven in het verhaal, de muziek en de context van de productie. Onder andere Kris Defoort, Thomas Blondelle en Tineke Van Ingelgem, die aan de opera’s hebben meegewerkt, vertellen over de opera’s zelf, maar bijvoorbeeld ook over haar en make-up, rekwisieten, regie en het componeren van operamuziek.
Chantal Pattyn, netmanager Klara: 'Opera is een kunstvorm die mensen blijft raken en ook heel wat jongeren op de been brengt! Tickets voor operaproducties van Opera Ballet Vlaanderen en De Munt vliegen gewoonlijk de deur uit en populaire opera’s zijn zelfs meteen uitverkocht. Daarom ben ik ontzettend blij dat we op VRT MAX enkele prachtige producties kunnen aanbieden. Met duiding erbij door onze experten. Met grote dank aan de operahuizen om dit mogelijk te maken!'
Via het videoformat KLAAR brengt VRT nog korte video’s waarin Annabet Ampofo het belang van kunst en cultuur voor mens en samenleving onderzoekt. Ze krijgt een exclusieve blik achter de schermen bij De Munt en woont een repetitie bij van Parsifal bij Opera Ballet Vlaanderen. De video's zijn speciaal ontwikkeld voor het onderwijs en geven leerkrachten concrete tools om maatschappelijke thema’s bespreekbaar te maken in de klas. KLAAR is beschikbaar op VRT MAX en via Het Archief voor Onderwijs van meemoo.
Ook de Universiteit van Vlaanderen buigt zich over opera, vanuit een wetenschappelijke insteek. Op zaterdag 27 september brengen toonaangevende Vlaamse onderzoekers verrassende inzichten over muziek, emoties, genetica en zintuiglijke ervaringen naar het podium in Gent. Van de vraag of muziek in de genen zit, tot de invloed van fluwelen zetels op je gemoed. Gratis inschrijven voor de opnames kan via universiteitvanvlaanderen.be De video's zijn te vinden vanaf oktober op VRT MAX.
Van podium tot scherm
Met Opera bij je thuis wil VRT opera letterlijk en figuurlijk dichter bij de mensen brengen. Dankzij de nauwe samenwerking met De Munt en Opera Ballet Vlaanderen worden producties van wereldniveau beschikbaar voor een breed publiek, zonder drempels.
Karen Donders, directeur Publieke Opdracht VRT: 'Als publieke omroep zijn we bijzonder trots op deze samenwerking met De Munt en Opera Ballet Vlaanderen. Samen zetten we ons in om cultuur dichter bij elke Vlaming te brengen en maken we opera toegankelijk en tastbaar voor iedereen!'
Christina Scheppelmann, algemeen en artistiek directeur van De Munt: 'We zijn erg enthousiast over deze baanbrekende samenwerking met VRT MAX. Een van mijn belangrijkste doelstellingen is om zoveel mogelijk mensen kennis te laten maken met opera. Mensen die denken dat opera niets voor hen is, kunnen dankzij VRT MAX gemakkelijk toegang krijgen tot opera en misschien voor het eerst een opera bekijken. En wie weet, krijgen ze de smaak te pakken...'
Jan Vandenhouwe, artistiek directeur Opera Ballet Vlaanderen: 'We zijn zeer blij om als grootste culturele instelling van Vlaanderen samen met de publieke omroep drie van onze topproducties van de afgelopen seizoenen langs deze weg te kunnen aanbieden aan het brede publiek. Drempels wegnemen zodat meer mensen van opera kunnen genieten, maar ook een inkijk krijgen in het vele werk van onze honderden artiesten voor en achter de schermen is een constante in ons beleid. Hoewel streaming de magie van een live uitvoering niet kan evenaren, hopen we op deze manier mensen te kunnen prikkelen, te informeren en te laten ontdekken dat opera de beste talenten uit alle kunstvormen samenbrengt om tot een onvergetelijke ervaring te komen.'
Het opera-aanbod op VRT MAX:
Die Zauberflöte - Wolfgang Amadeus Mozart
Der Schmied von Gent - Franz Schreker
Macbeth - Giuseppe Verdi
Le nozze di Figaro - Wolfgang Amadeus Mozart
The time of our singing - Kris Defoort
Salome - Richard Strauss
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- NPO doet weer mee aan het Eurovisie Songfestival
- Kijkcijfers: dinsdag 22 september 2026
- 24Kitchen verdwijnt van televisie en verhuist naar Disney+
- ACOD haalt zwaar uit naar VRT na deelname aan Eurovisiesongfestival: 'Zero points voor VRT'
- Knoop is doorgehakt: VRT neemt deel aan Eurovisiesongfestival 2027
- Seppe staat om 5 uur ’s ochtends al in kamerjas en op pantoffels aan zijn bedrijf in Knokke
- 'Emo wint het altijd van ratio': Jinnih en Danira botsen in tweestrijd aan De Ronde Tafel
- VRT NWS-documentaire 'Italië voorbij de droom' gaat op zoek naar migratieverhalen van vroeger en nu
- 'Zembla' onderzoekt gevolgen van stopzetten USAID
- Woensdag in 'Kristel': Ongeneeslijk ziek
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Zaterdag schotelt 'FM op 5' je dit muzikale menu voor
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom'
Kijktip van de dag

Twintiger Emma trok naar Hawaii voor haar studies en verloor er haar hart aan surfen. Haar buurman en mede-Belg George vocht voor de VS in Irak en Afghanistan. Het duo neemt Karine mee in de wondere wereld van het prachtige eiland. Onder meer surfen, met haaien duiken en een ontroerend bezoek aan Pearl Harbor staan op het programma.
'Home Sweet Home: Vlamingen in Amerika', om 20.50 uur op VRT 1.



































