Voormalig Play Nostalgie-presentator verhoord in onderzoek naar zedenfeiten

Een voormalig radiopresentator van Play Nostalgie is recent verhoord door de politie in het kader van een lopend onderzoek naar mogelijk bezit van illegaal beeldmateriaal van minderjarigen. Dat meldt het weekblad Humo, dat zich baseert op vijf onafhankelijke bronnen. Het zou gaan om een onderzoek naar zedenfeiten.
De man werd begin deze zomer opgepakt en verhoord, na een melding van zijn echtgenote A., journaliste bij VRT NWS. Zij zou volgens Humo op harde schijven in hun woning beelden hebben aangetroffen die aanleiding gaven tot de melding bij de politie.
Kort na de melding werd de verdachte opgepakt voor verhoor. Twee dagen later werd hij opnieuw vrijgelaten, maar hij mag sindsdien geen toegang meer hebben tot het internet. Zijn laptop en smartphone zijn in beslag genomen.
De betrokken radiopresentator presenteerde tot vorig najaar het ochtendprogramma van Play Nostalgie en verhuisde nadien naar het avondblok. Mediahuis, het moederbedrijf van de zender, laat weten dat de samenwerking op 1 juli 'in onderling overleg' werd stopgezet.
Ook zijn werkzaamheden als freelancedocent en stagebegeleider bij de Thomas More-hogeschool zijn stopgezet. Het parket van Brussel wil voorlopig geen verdere toelichting geven en verwijst naar het belang van de sereniteit van het lopende onderzoek.
Reactie Mediahuis, eigenaar van Play Nostalgie:
'We zijn op de hoogte van het onderzoek dat wordt gevoerd. B. heeft begin juli beslist zijn functie neer te leggen. In onderling overleg is de samenwerking beëindigd. Mediahuis en Play Nostalgie zijn geen betrokken partij in deze zaak. We beschikken niet over bijkomende informatie en zullen geen verdere commentaar geven. We vertrouwen erop dat het gerecht zijn werk doet.'
Sinds kort is er ook een hulplijn om seksueel kindermisbruik te voorkomen. Wie naar aanleiding van dit stuk vragen heeft, kan terecht bij Stop It Now of op 0800/20050.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit is de tweede finalist van 'Huis Gemaakt'
- Kijkcijfers: 5, 6 en 7 juni 2026
- VRT 1 brengt ontroerende ode aan Margriet Hermans
- Pickx+ Sport presenteert 'Herinneringen aan 2018'
- Kijk 'Rookie Truckers' vanaf dinsdag op Discovery
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- 'Telefacts Zomer'-docu 'Ye, geniaal of gek?' onthult de man achter de mythe
- Soe Nsuki in de laatste aflevering van 'Door de Bomen'
- Derde seizoen van 'Batwheels' op Cartoonito
- Liefhebbers van 'South Park' opgelet: seizoen 29 vanaf september op Comedy Central
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.
'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.



































