Sander De Keere viert 20 jaar Klara in 'Iedereen Klassiek On Tour'

Wat als Mozart op TikTok zat? Welke componist kreeg in de achttiende eeuw de meeste likes? Hoe hard lijken hedendaagse popsongs op klassieke muziek? Klara wordt vandaag 20 jaar en daarom moet er overal klassieke muziek te horen zijn.
Ook op de middelbare scholen, want jongeren hebben meer met klassieke muziek dan ze zelf denken. Zingt Jason Derulo niet even veel zijn eigen naam in zijn hits als Johann Sebastian Bach? Is het tourschema van Shawn Mendes en Taylor Swift niet even druk als dat van de Russische pianist Sergej Rachmaninov? En was de haarkleur van Vivaldi destijds niet even opvallend als die van Billie Eilish vandaag?
Voor Klara-presentator Sander De Keere klopt het hart voor klassieke muziek nog steeds. Daarom trok hij dit najaar, toen het nog mocht, met de grappige, wervende en toegankelijke show 'Iedereen Klassiek On Tour' naar de middelbare school. In één lesuur overtuigde Sander de leerlingen dat hun leefwereld veel gelijkenissen vertoont met die van componisten. Componisten waren immers de influencers van hun tijd. Alleen deden ze dat niet met TikTok, Instagram of YouTube, maar puur met muziek. En daar stonden sommige leerlingen van te kijken:
Leerlinge Sint-Adreaslyceum, Sint-Kruis: 'Je verwacht niet dat de muziek van nu zoveel te maken heeft met klassieke muziek. Dat vond ik verrassend aan de show.'
Leerlinge Sint-Andreaslyceum, Sint-Kruis: 'Door de show heb ik het requiem van Mozart ontdekt, de muziek die hij componeerde op zijn sterfbed. Daar ga ik nog eens naar luisteren. Ik vind het écht goed!'
'Iedereen Klassiek On Tour' is geschikt voor zowel middelbare scholen als het grote publiek. De show is daarom vanaf vandaag vrij te bekijken via VRT NU en het YouTube-kanaal van 'Iedereen Klassiek'. Zo maakt Klara de belofte in de titel waar: klassieke muziek voor iedereen.
'Iedereen Klassiek On Tour': de show
In de 'Iedereen Klassiek On Tour'-show ontdekken de kijkers thuis en de leerlingen alles over klassieke muziek tijdens een (les)uur vol audiofragmenten en TikTok-video’s. Zowel de grote werken als de kleine anekdotes uit de klassieke muziekwereld komen aan bod, met af en toe ook grotere luisterfragmenten, want volgens Sander hoef je geen schrik te hebben van een lang stuk uit een Mozart-symfonie. Integendeel.
De digitale show werd op voorhand en coronaproof in een studio opgenomen. Sander ging geregeld in gesprek met leerlingen via Zoom en betrok hen zo volop bij dit verhaal:
Sander De Keere: 'Ik merk dat veel leerlingen gewoon niet weten hoe ze naar klassieke muziek moeten luisteren. Dan kan je hen niet kwalijk nemen, want er is zoveel keuze, met zoveel genres en eeuwen! Alles vertrekt dan vanuit het menselijke: componisten waren ook mensen met een verhaal of met een duidelijk profiel. Zoals de influencers vandaag.'
'Iedereen Klassiek On Tour', vanaf 2 december te bekijken via VRT NU en het YouTube-kanaal 'Iedereen Klassiek' van Klara.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Fantastische Europa League-finale voor heel Nederland gratis te zien bij Ziggo Sport
- Musical Awards Gala 2026 woensdag op NPO 1
- ‘VRT NWS Laat’ verdwijnt: focus verschuift naar Journaal van 19 uur
- Kijkcijfers: 15, 16 en 17 mei 2026
- Drama, glitter en onthullingen: 'The Real Housewives of Antwerp' sluiten seizoen 2 af met spannende reünie
- Van een 'sekstafette' tot trouwen met een algoritme: 'Ze Zeggen Dat' test de orgasmekloof en AI-liefde
- De jury van 'Huis Gemaakt' is streng in Langdorp: 'Boring as hell'
- VRT NWS 'Pano' onderzoekt: De Anderlechtse Haard
- Slachtoffers, familie en speciale eenheden blikken voor het eerst terug op 'Die ochtend in Ede'
- Klassenstrijd in halve finale 'MasterChef': 'Moeten wij nu kinderen in de pan hakken?'
- Tweede speeldag Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke' barst spectaculair los op 34,6 meter hoge klimmuur
- Mattie versus Marieke: Qmusic-strijd barst los op TT Circuit
- 'WinWin' zet dit jaar extra in op persoonlijke hulp bij het invullen van je belastingaangifte
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Zeeland
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat'
Kijktip van de dag

Zetten Andy en Dina hun relatie met de AI-liefjes verder? Ze buigen zich ook over de orgasmekloof. Een onderzoek met veel hoogtepunten en een climax met een heuse 'sekstafette'. Vervolgens gaat het duo verder met hun digitale scam via phishing aan huis.
'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.



































