'Radio2 Eregalerij' helemaal 'Enamorada' op Belle Perez, Peter Vanlaet, Natalia en Raymond van het Groenewoud

Donderdag 11 juli, op de Vlaamse feestdag, maakten Ann Reymen op Radio2 en Peter Hermans op Radio Bene bekend dat de 'Radio2 Eregalerij' dit jaar plaatsvindt op donderdag 17 oktober.
In Kursaal Oostende viert Radio2 die avond artiesten voor een Leven vol muziek en worden enkele legendarische nummers opgenomen in de 'Radio2 Eregalerij'. Daarbij horen natuurlijk optredens van heel wat artiesten van bij ons, samen met een liveband.
'Een kroon op het werk'
Tijdens deze 22ste editie van 'Radio2 Eregalerij' wordt Peter Vanlaet opgenomen in de Eregalerij voor een Leven vol muziek. Met dit initiatief bekroont Radio2 jaarlijks zowel artiesten als tijdloze nummers die veel betekenen voor de Belgische muziekwereld. Peter reageerde vanochtend op het nieuws bij Ann Reymen op Radio2 en Peter Hermans op Radio Bene.
Peter Vanlaet: 'Een leven vol muziek, muziek in majeur en mineur, met ups en downs, vallen en opstaan. Een plaats in 'Radio2 Eregalerij', naast de groten van bij ons, is een grote eer en een kroon op het werk tot hiertoe… al zijn we nog maar ergens halverwege. Dankjewel Radio2!'
Drie nummers opgenomen in 'Radio2 Eregalerij'
Daarnaast worden de nummers 'I've only begun to fight' van Natalia, 'Enamorada' van Belle Perez en 'Twee meisjes' van Raymond van het Groenewoud opgenomen in de Eregalerij.
'I've only begun to fight' is misschien wel een van de meest iconische nummers van Natalia. De song was haar tweede single, kwam uit in 2003 en werd geschreven door Jan Leyers en Michael Garvin.
Natalia: 'Ongelooflijk vereerd en humble dat ‘I've only begun to fight’ in de 'Radio2 Eregalerij' zal opgenomen worden. Mijn strijdsong, maar ook de song die samenhorigheid creeert zoals geen andere melodie dat kan!'
Ook 'Enamorada' van Belle Perez kwam in 2003 uit en won toen Zomerhit. Belle schreef zelf mee aan het nummer samen met Fernando De Meersman, Juan Guerrero, Juan Sarria en Patrick Renier.
Belle Perez: 'In het jaar dat ik 25 jaar carrière vier, is deze erkenning voor ‘Enamorada’, mijn Zomerhit uit 2003, een extra kers op de verjaardagstaart. Het is een nummer dat altijd in mijn setlist zit en waar mensen tijdens optredens echt op zitten wachten. Ik zie, wanneer de song wordt ingezet, direct de opgeklaarde gezichten die instant meezingen. Heerlijk! Zeker als je weet dat de song als betekenis ook de boodschap rond verliefd zijn en het kloppen van het hart (boom boom) meedraagt.'
'Twee meisjes' is een van de populairste nummers van Raymond van het Groenewoud en kwam uit in 1996. Raymond schreef de song zelf in Italië: 'Ik ben heel blij met dit nieuws. De song zat in m’n hoofd na een warme siësta op een Italiaans strandje bij het Lago Maggiore. Ik dacht, o wee, die melodie wil ik niet kwijtspelen, dus ik maar dapper herhalen en hernemen tot we eindelijk op de hotelkamer beland waren.'
Groot hart voor muziek van hier
Het is duidelijk: Radio2 en Radio Bene hebben een groot hart voor muziek van bij ons, het hele jaar door. Wie samen met Radio2 de Vlaamse muziek, artiesten en makers achter de schermen in de bloemetjes wil zetten, kan vanaf nu tickets voor 'Radio2 Eregalerij' op donderdag 17 oktober kopen via de website van Radio2.
'Radio2 Eregalerij' wordt een schitterende liveshow in Kursaal Oostende vol Vlaamse artiesten, waaronder al zeker Natalia, Belle Perez, Raymond van het Groenewoud en Peter Vanlaet. De volledige line-up wordt later bekendgemaakt, net als de presentatie.
'Radio2 Eregalerij', donderdag 17 oktober live in Kursaal Oostende.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ziggo en Ajax verbinden fans en clubiconen in nieuwe uitvoering van 'Dit is mijn club'
- Dit weekend écht de laatste kans: stem nu voor jouw favoriet bij de Kastaars!
- VRT moet boven op 16 miljoen euro nóg eens extra besparen: 'Woordbreuk van de Vlaamse Regering'
- De jury van 'KRO-NCRV Lief gebaar Award 2025' is bekend
- Tv- en radiopresentator Robert Jensen overleden op 52-jarige leeftijd
- Annemarie Oster is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- 'Kassa' zaterdag over vluchtcompensaties en de gehandicaptenparkeerkaart
- NTR herhaalt vrijdag documentaire over Astrid Roemer
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': mantelzorgers overbelast maar overheid vraagt hen meer te doen
- Dit zie je vrijdag in 'Ik Vertrek XL'
- Joris van den Berg wint Theo Koomen Award 2025
- 'De Lach van JOE' is terug!
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Coen & Sander introduceren 'Nederlandstalige top 100' bij JOE met marathonuitzending
- Recordaantal versprekingen in week van 'Het Verboden Woord' op Qmusic
Multimedia SPOTLIGHT
-
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X' -
Elodie Gabias leert het vakjargon van urologie in 'Een Echte Job' -
Vanaf maandag is 'Florentina' je nieuwe afspraak bij VTM -
Aster in 'Bestemming X': 'Dit zijn mijn twee finalisten' -
VTM Series brengt adrenaline van ER terug
Kijktip van de dag

De vijftienjarige Lara werd geboren in een mannelijk lichaam, maar wil als meisje door het leven gaan. Haar dagelijkse leven bestaat uit het innemen van hormoonremmers en wachten op vrouwelijke hormoontherapie en de operatie die uiteindelijk haar geslacht zal afstemmen op haar identiteit. Ondertussen streeft ze haar droom na: ballerina worden.
'Girl', film uit 2018 van Lukas Dhont met oa. Victor Polster, om 20.30 uur op Play.




































