Radio 2 brengt met speciale uitzending vanmiddag hulde aan Lutgart Simoens

maandag 16 november 2020

Radiocoryfee Lutgart Simoens was meer dan 40 jaar lang een van de bekendste radiostemmen van Vlaanderen. Om haar te eren zendt Radio 2 maandagmiddag een speciale 'De Pré Historie' uit, met muziek door haar gekozen, interviews, originele fragmenten, én een afscheidsbrief van Lutgart voor de Radio 2-luisteraars.

Rino Ver Eecke (nethoofd Radio 2): 'Lutgart Simoens was het grootste icoon op de radio in Vlaanderen. Ze was als collega en mens even warm als haar stem in het legendarische Vragen staat vrij. Ze was de grondlegger van de interactie op radio. Mensen samenbrengen en verbinden, dat deed ze letterlijk met een brief en een plaat. Eenvoudige radio die recht naar het hart ging. Daarom verdient Lutgart een speciale versie van 'De Pré Historie' om samen met die vele luisteraars herinneringen op te halen. Een mooi eerbetoon voor een van de grootste Madammen op Radio 2.'


LEES OOK: Radiocoryfee Lutgart Simoens overleden

Exclusieve afscheidsbrief
In 'De Pré Historie' van Lutgart Simoens overloopt Guy De Pré het boeiende leven en de schitterende radiocarrière van Lutgart, van het prille begin tot haar afscheid van de radio en van het leven. Dat afscheid nemen doet ze overigens met een originele en exclusieve brief voor de luisteraars van Radio 2 die haar altijd een warm hart hebben toegedragen. Alle muziek in dit twee uur durende programma werd door Lutgart zelf gekozen en er zitten enkele onverwachte nummers tussen.

Het interview dat Guy rond de jaarwisseling van Lutgart afnam wordt afgewisseld met oudere interviews met Lutgart en met fragmenten uit succesvolle radioprogramma's van haar zoals 'Vragen Staat Vrij' en 'Platenpoets'. Maar ook enkele verrassende presentaties zoals een optreden van Roy Orbison in een Antwerpse zaal in de jaren 60.

Reacties
Guy zelf beschouwt het na al die jaren nog altijd als een eer dat hij in de jaren 70 samen met Lutgart radioprogramma's heeft mogen presenteren bij BRT 2 Omroep Antwerpen. Lutgart is sindsdien zijn radiomoeder, en die van heel veel collega's en luisteraars.

Aansluitend op 'De Pré Historie' reageren luisteraars en bekende Vlamingen nog op het afscheid van Lutgart in 'De Topcollectie' bij Peter Verhulst van 15.00 tot 16.00 uur.

'De Pré Historie' van Lutgart Simoens, maandag 16 november van 13.00 tot 15.00 uur op Radio 2.

'De Topcollectie', maandag 16 november van 15.00 tot 16.00 uur op Radio 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Vluchtgedrag op het openbaar vervoer van Rotterdam zorgt voor verwondingen, een dakloze man misdraagt zich in Amsterdam Centraal Station en in Leiden denkt een foutparkeerder ertussenuit te kunnen knijpen.

'Overtreders', om 20.30 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:10
    Hallo Kroket
    04:07
    Het weer
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 07:20
    Samson en Marie
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:15
    LEGO Friends: The Next Chapter
    01:20
    Geen uitzending
  • 02:20
    Geen uitzending
    10:50
    Rich Kids Go Skint
  • 06:00
    Qmusic
    01:25
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:35
    Geen uitzending
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    01:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:20
    This Is Us
  • 07:20
    Two and a Half Men
    03:40
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:25
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:05
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 02:09
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:19
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:30
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    02:20
    Vanavond bij ons
  • 07:05
    Call the Midwife
    03:35
    Agatha Raisin
  • 07:20
    Storage Wars
    02:00
    Grey's Anatomy
  • 07:00
    NOS WK Ontbijt
    04:50
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:00
    NOS WK Ontbijt
    06:45
    MAX Geheugentrainer
  • 07:21
    Zin in Zappelin
    02:30
    Danny in de medicijnmaffia