Wie is Banksy? Nieuwe KRO-NCRV-jeugdserie 'I AM – Investigation Art Mysteries' onderzoekt beroemde kunstmysteries

zaterdag 8 augustus 2026

In de vijfdelige jeugddocumentaireserie van KRO-NCRV 'I AM – Investigation Art Mysteries' onderzoeken filmmakers Martijn Blekendaal en Finbarr Wilbrink op speelse wijze onopgeloste mysteries uit de moderne kunst.

Aan de hand van spannende detectives duiken de vrienden in kunsthistorische raadsels rond iconische kunstenaars als Banksy, Jean-Michel Basquiat, Richard Mutt, Alice Neel en Joseph Beuys. Hun zoektocht naar antwoorden leidt ook tot grotere vragen over identiteit, vriendschap, moed en jezelf durven zijn.


Kunstmysteries en grotere vragen
Iedere aflevering staat een kunstmysterie centraal. Wie is Banksy? Wie ging schuil achter de naam Richard Mutt? Waarom loog Joseph Beuys over zijn oorlogsverleden? Waarom bleef het portret van James Hunter door Alice Neel onvoltooid? En wat vertellen de laatste werken van Jean-Michel Basquiat over zijn leven? Via deze mysteries worden kinderen vanaf 9 jaar uitgenodigd na te denken over thema's als identiteit, erbij horen, eerlijkheid, moed en jezelf uitspreken.

De serie laat zien dat kunst niet alleen vragen oproept over het verleden, maar ook over onszelf en de wereld waarin we leven. Daarmee sluit 'I AM – Investigation Art Mysteries' aan bij de missie van KRO-NCRV om verhalen te vertellen die mensen met elkaar verbinden en uitnodigen om met een open blik naar zichzelf en anderen te kijken.

Zondag 9 augustus – Aflevering 1: Gemaskerde helden
Finbarr en Martijn onderzoeken de identiteit van Banksy en de vraag waarom de beroemdste straatkunstenaar ter wereld ervoor kiest anoniem te blijven. Een aflevering over jezelf laten zien en soms juist onzichtbaar willen zijn.

Zondag 16 augustus – Aflevering 2: De pispot affaire
Wie schuilde achter de naam Richard Mutt? De makers onderzoeken het verhaal achter het beroemde urinoir dat de kunstwereld veranderde en de discussie over wie werkelijk verantwoordelijk was voor dit iconische kunstwerk.

Zondag 23 augustus – Aflevering 3: Liegbeest
Joseph Beuys groeide uit tot een van de invloedrijkste kunstenaars van de twintigste eeuw, mede dankzij een spectaculair oorlogsverhaal dat grotendeels verzonnen bleek. De aflevering onderzoekt waarom mensen soms verhalen creëren en gaan geloven.

Zondag 30 augustus – Aflevering 4: Het hele verhaal
In 1965 begon Alice Neel aan een portret van de jonge James Hunter, die daarna spoorloos verdween. Finbarr en Martijn zoeken uit wat er met hem gebeurde in een verhaal over erbij horen, buitengesloten worden en voor jezelf opkomen.

Zondag 6 september – Aflevering 5: Matties
De makers duiken in het leven van Jean-Michel Basquiat en onderzoeken de vragen rond zijn overlijden. Een aflevering over vriendschap, identiteit en de kracht van anders zijn.

'I AM – Investigation Art Mysteries' is geregisseerd door Martijn Blekendaal en Finbarr Wilbrink en geproduceerd door Cerutti Film in samenwerking met KRO-NCRV en met hulp van Zeppers Film. De serie kwam tot stand met steun van de Film Production Incentive, het NPO-fonds, AFK, VSBfonds en Fonds21.


'I AM – Investigation Art Mysteries', vanaf zondag 9 augustus wekelijks om 19.25 uur bij KRO-NCRV in ZappDoc op NPO 3 en te streamen via NPO Start.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Alle acts die de jury door heeft gelaten strijden voor een plek in de halve finale. De lat ligt hoog, want de jury moet unaniem akkoord gaan. Alleen acts die vijf keer een 'ja' krijgen, stoten door naar de halve finale.

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Radio 2 Dansathon
    12:10
    Dagelijkse kost
  • 11:00
    Sporza: WK Baanwielrennen
    15:00
    Herfstbeelden
  • 10:55
    Vos en Haas
    11:05
    Kaatjes Kameraadjes
  • 09:50
    Geen uitzending
    11:50
    Familie
  • 01:25
    Geen uitzending
    11:55
    MasterChef Australië
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:10
    Ghosts
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:00
    Stargate SG-1
  • 10:30
    Meet Me at the Christmas Train Parade
    12:05
    Mr. Christmas
  • 10:00
    Joe
    14:00
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    11:15
    Huizenjagers
  • 10:35
    FBI: Most Wanted
    12:20
    NCIS
  • 10:35
    Geen uitzending
    11:35
    The Neighborhood
  • 10:45
    Love It or List It
    11:40
    Say Yes to the Dress: Atlanta
  • 10:55
    Bodies In The Barrels
    11:50
    Amanda Knox: Murder on Trial in Italy
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:00
    Zo doe je het!
    12:00
    Brasserie 55
  • 10:45
    Open Vuur
    11:20
    Nuances
  • 10:10
    Murdoch Mysteries
    11:10
    Death in Paradise
  • 10:25
    Below Deck Mediterranean
    12:10
    Hudson & Rex
  • 11:00
    NOS Sport: WK Baanwielrennen 2026
    15:00
    NOS Journaal
  • 11:00
    NOS Journaal
    11:15
    Aldith wil meer... klassiek
  • 11:00
    Sesamstraat: 10 voor...
    11:10
    Lief Monster