Wensly Francisco onderzoekt taboe rond queers op Curaçao in documentaire 'All Inclusive Curaçao'

Presentator en tv-maker Wensly Francisco, geboren en getogen op Curaçao én hetero, neemt het publiek mee in zijn persoonlijke zoektocht naar acceptatie van queers binnen de Antilliaanse gemeenschap.
In de documentaire 'All Inclusive Curaçao' gaat hij dieper in op de diepgewortelde taboes én de problematiek waarmee mensen die queer zijn op Curaçao dagelijks vaak op pijnlijke wijze geconfronteerd worden.
Op Curaçao groeide Francisco op in een homofobische omgeving. Uitspraken zoals 'Je bent toch geen homo!' en 'Blijf uit de buurt van die homo, straks word je er zelf een', waren alledaags. Pas op latere leeftijd realiseerde Wensly zich hoe schadelijk en stigmatiserend deze uitspraken waren.
'Tijdens mijn tienerjaren ontwikkelde ik vooroordelen tegenover mannen die op mannen vielen. Ik dacht dat ze onbetrouwbaar en verraderlijk waren, en zelfs dat homoseksualiteit besmettelijk zou kunnen zijn', vertelt Wensly Francisco. 'Het was pas toen ik naar Nederland verhuisde, en zag hoe Nederlanders toleranter waren en daardoor dat mijn visie veranderde. Maar waarom zie ik deze acceptatie niet terug op de eilanden?'
In de documentaire 'All inclusive Curaçao' - geregisseerd door Robert Schinkel - gaat Wensly Francisco dieper in op de schrijnende realiteit op het eiland. Zo ontvluchten veel jonge Antillianen Curaçao om hun queer identiteit in Nederland te kunnen omarmen, om daarna weer te ‘switchen’ naar een leven in de kast zodra ze terugkeren naar huis. Volgens psychologen zeer schadelijk voor de geest, want het kan leiden tot isolatie en zelfs tot zelfmoordneigingen.
Francisco spreekt met felle tegenstanders van ‘homo’s’. Het geloof speelt een grote rol op het eiland en belangrijke kopstukken van de kerk op het eiland geloven er heilig in dat 'homo of lesbisch zijn een afwijking is, een onnatuurlijk verschijnsel, een ziekte die ze met Gods hulp kunnen genezen.' Onthutsing bij Francisco wanneer door een kerkleider een vergelijk wordt gemaakt tussen queer zijn en criminaliteit: 'Homofilie is net als pyromanie een afwijkend gedrag dat moet worden aangepakt!' Francisco ontdekt dat wie op het eiland openlijk strijdt voor acceptatie, zoals een enkeling in de politiek, zelfs met de dood wordt bedreigd.
Francisco onderzoekt waarom queer koppels, bijna 25 jaar na het eerste homohuwelijk in Nederland, op de eilanden nog steeds niet in staat zijn om openlijk hun liefde te bezegelen. Ook al mogen queers nu trouwen op Curaçao, acceptatie is nog ver te zoeken. 'Waarom heeft het ene deel van het koninkrijk meer rechten voor queers dan het andere?', vraagt Francisco zich af. 'Waarom blijft queer zijn zo’n taboe, zelfs nu we in een tijdperk leven waarin rechten en acceptatie steeds verder op de agenda staan in andere delen van de wereld?'
'All Inclusive Curaçao' is een krachtig verhaal over de mensen die, ondanks de maatschappelijke druk en de onzichtbaarheid, hun weg vinden om zichzelf te zijn. Het is een oproep tot reflectie voor de Antilliaanse gemeenschap en een manier om het gesprek over queer zijn op de eilanden eindelijk op gang te brengen.
'All Inclusive Curaçao' is een coproductie van de The Media Brothers en de NTR.
'All Inclusive Curaçao', donderdag 10 april om 21.15 uur bij de NTR op NPO 3.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Wereldrecord voor Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe: iconisch koppel uit 'Familie' verovert Guinness Book of Records
- Nieuw programma 'World's Bargain Dream Homes' op HGTV
- Kijkcijfers: dinsdag 23 juni 2026
- Vanaf augustus terug Belgisch én internationaal topvoetbal bij Proximus
- Ketnet start na bijna een decennium met nieuwe opnames van 'De Dokter Bea Show'
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Bekroonde jeugdfilm 'Koning van de Zwervers' bij KRO-NCRV op Zapp
- Mattie & Marieke stoppen als duo in de ochtend van Qmusic
- Van dance-classics tot latino-vibes: Milk Inc., Aaron Blommaert en Belle Perez op de affiche van JOE Parad’ice Beach in Westende
- Nieuwe ochtendshow: Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte
- Uitverkocht Philips Stadion gaat uit zijn dak tijdens Qmusic Foute Party - The Big One
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Epe
Multimedia SPOTLIGHT
-
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld'
Kijktip van de dag

Er komt regelmatig een knappe gescheiden piloot langs in het snoephuisje. Mimi denkt dat de man een crush op haar heeft. Jeanne is er echter van overtuigd dat hij eerder een oogje op haar heeft. De twee dames zetten elk hun beste beentje voor om de man te charmeren.
'De Kotmadam', om 18.15 uur op VTM.



































