Welvaart en vrijheid: 'In De Voetsporen van de Jaren 70'

Alles kan en alles mag in de jaren 70. Het idealisme kan niet op en daar moet veel ouds voor wijken. De burgerlijkheid van de vorige generatie bijvoorbeeld. De moderne mens leeft anders en woont anders.
De seksuele revolutie port menig relatie flink op en de anti-autoritaire opvoeding raakt in de mode. En in deze wereld van welvaart en vrijheid ontbrandt ook de strijd voor gelijke rechten, tussen man en vrouw, voor homo’s en lesbo’s en arbeidsmigranten.
Presentator Philip Freriks gaat in gesprek met mensen die de vrijheid zochten. 'In de Voetsporen van de Jaren 70' is te zien vanaf zaterdag 11 mei om 20.35 uur bij MAX op NPO 2.
Het zijn de jaren dat de burger wil meepraten, in medezeggenschapsraden, vakbonden en op straat. Zoals de grote havenstaking van 1970; twee weken gaat de Rotterdamse haven plat. Maar met al deze stemmen polariseert de samenleving steeds meer. Drie mannen maken de dienst uit: Joop den Uyl, Dries van Agt en Hans Wiegel. Zij moeten Nederland door de ene crisis na de andere leiden. En er zijn er nogal wat: oliecrisis, woningnood, werkeloosheid, gijzelingen en abortus. De onvrede leidt tot geweld: agressie tegen arbeidsmigranten, gevechten tussen krakers en ME, de gijzelingen en aanslagen van de Molukse vrijheidsstrijders.
Aflevering 1 – Alles moet kunnen
Alles moet kunnen in de jaren 70; vrije seks, alternatieve woonvormen en anti-autoritaire opvoeding. Het zijn de jaren van onversneden idealisme. Het Holland Pop Festival in het Kralingse Bos opent de ogen van een nieuwe generatie; de bloemenkinderen. Burgerlijkheid is het nieuwe taboe. Leve de vrijheid, desnoods tegen heug en meug. Philip Freriks gaat in gesprek met diverse mensen die de vrijheid zochten. Sommigen vonden hem zoals Henk Weltevreden, als zeventienjarige op het Holland Pop festival. Anderen kregen de vrijheid als een boemerang terug, zoals moeder en dochter Noor en Rosa. De vrije seksuele moraal en anti-autoritaire opvoeding waren goed bedoeld, maar waren voor Rosa niet prettig. En Philip is weer even terug in de woongroep van zijn zus, de experimentele flats in Overvecht.
Het Design van de Jaren 70'
Vanaf zaterdag 11 mei om 21.25 uur is de zesdelige serie 'Het Design van de Jaren 70' te zien op NPO 2 extra. De jaren 70, het strakke korset ging uit, alles mocht, alles kon. En dat zag je overal, op straat, in de huiskamers, de bladen en op televisie. In deze serie onderzoekt Philip Freriks hoe de jaren 70 eruitzagen. In zes afleveringen praat hij met zes gasten uit de wereld van kunst, wetenschap en mode, over het design van die vrije jaren 70. Kijk voor meer informatie over de afleveringen op onze perssite.
NPO 2 extra is te vinden op kanaal 82 én voor iedereen te zien via de app van NPO Start of online: npo.nl/npo2extra
'In de Voetsporen van de Jaren 70', vanaf zaterdag 11 mei om 20.35 uur bij MAX op NPO 2.
'Het Design van de Jaren 70', vanaf zaterdag 11 mei om 21.25 uur bij MAX op NPO 2 extra.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Familie' gaat de zomer in met nagelbijtende cliffhanger, uniek eerbetoon aan de Bomma en nieuwe webreeks
- Gouden Televizier Oeuvre-Ring voor Joop van den Ende
- NET5 lanceert nieuw reality-experiment: 'Wil je met me bouwen?'
- Kijkcijfers: woensdag 24 juni 2026
- Carrie ten Napel brengt 'Ode aan onze Veteranen'
- Het mooiste motorsportweekend van het jaar: TT van Assen 2026 live op Ziggo Sport
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- JOE-luisteraars bepalen starttijd Coen & Sander Show morgen na nachtelijke wedstrijd van Oranje
- Mattie & Marieke stoppen als duo in de ochtend van Qmusic
- Van dance-classics tot latino-vibes: Milk Inc., Aaron Blommaert en Belle Perez op de affiche van JOE Parad’ice Beach in Westende
- Nieuwe ochtendshow: Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte
- Uitverkocht Philips Stadion gaat uit zijn dak tijdens Qmusic Foute Party - The Big One
Multimedia SPOTLIGHT
-
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten
Kijktip van de dag

Na een jarenlange, vruchteloze zoektocht naar de ware ontmoet Charlie Cantilini eindelijk de man van haar dromen: chirurg Kevin Fields. Het koppel laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk in het huwelijksbootje stappen. Charlies toekomstige schoonmoeder Viola is echter niet te spreken over de verloving. Ze besluit er alles aan te doen om Charlie het leven zuur te maken en krijgt hierbij de hulp van haar vroegere assistente Ruby. Charlie laat zich echter niet afschrikken en vecht vastberaden terug.
'Monster-in-Law', film uit 2005 met oa. Jane Fonda, om 20.35 uur op Play.



































