VPRO brengt themaprogramma over abortus: 'Overtijd'

woensdag 3 juni 2020

Op donderdag 4 juni zendt de VPRO een themaprogramma over abortus uit rondom de documentaire 'Overtijd' van regisseur Tessa Louise Pope.

De film vertelt het verhaal van drie jonge vrouwen die een zwangerschap hebben beëindigd. De documentaire wordt besproken in 'De Sekszusjes kijken Overtijd', waarin Krista en Marcelle Arriëns een licht werpen op de taboes rond abortus, met onder meer Tessa Louise Pope. 


In de intieme interviewfilm 'Overtijd' vertellen drie jonge vrouwen over de impact van de complexe keuze voor abortus. Over de twijfels, de schaamte, het schuldgevoel en hoe deze ervaring een rol speelt in hun leven nu. De film verweeft de interviews met krachtige beelden die de verschillende fasen van hun worsteling symboliseren.

In het voor- en nagesprek, met de titel 'De Sekszusjes kijken Overtijd', ontvangen Krista en Marcelle Arriëns de regisseur van de documentaire en (ervarings)deskundigen. Waarom is abortus, nog steeds, een taboe? Waarom blijft het zo moeilijk om erover te praten in Nederland? En hoe kunnen we er wél over praten? 'De Sekszusjes' gaan op openhartige en eigenzinnige wijze in gesprek over het omgaan met abortus.

'Overtijd' is een Teledoc Campus-film van regisseur Tessa Louise Pope, producent Hazazah Pictures en VPRO. Teledoc Campus is een samenwerkingsproject van NPO, CoBO, Nederlands Filmfonds en NPO-fonds voor de ontwikkeling van documentairetalent. Jonge regisseurs en producenten krijgen met korte documentaires de kans ervaring op te doen.

VPRO's 'Sekszusjes' zijn de zussen Krista en Marcelle Arriëns. Zij maken voor de VPRO de uiterst succesvolle YouTube-serie 'Sekszusjes TV'. Hun programma ontving de Hashtag Award voor Beste New Creator en de 'Sekszusjes' werden door de Volkskrant uitgeroepen tot mediatalenten van 2020.

'Overtijd', donderdag 4 juni om 21.00 uur bij de VPRO op NPO 3.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling'

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.

'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:20
    Chateau Planckaert
    06:00
    Mr. Magoo
  • 17:40
    Your Face is Ours
    06:00
    Radio 2 Zomerweekend
  • 18:30
    Hallo Kroket
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:15
    De kotmadam
    02:40
    Geen uitzending
  • 18:30
    De Planckaerts
    09:45
    Wordt aangekondigd
  • 18:15
    The Goldbergs
    09:05
    Geen uitzending
  • 17:50
    Top 20 Funniest
    07:00
    Willy
  • 18:30
    ER
    09:35
    Geen uitzending
  • 18:15
    Bompa
    06:00
    Joe
  • 17:40
    Het Blok
    02:10
    Geen uitzending
  • 18:05
    Fire Country
    02:20
    Geen uitzending
  • 18:10
    3rd Rock From the Sun
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:30
    Sort Your Life Out
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:40
    Hashtag Homicide
    02:40
    FBI: International
  • 14:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:18
    Kan ik het ook?
    05:55
    Sixties To Six
  • 18:20
    Meesterlijke Klassiekers
    02:05
    Culinair Thailand
  • 18:10
    Death in Paradise
    03:00
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck
    03:15
    Grey's Anatomy
  • 18:15
    NOS WK Avond
    02:10
    NOS Journaal
  • 18:30
    EenVandaag
    08:20
    Natuur in de Cariben
  • 18:20
    Waku Waku
    05:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal