Veerkracht voor kinderen met een levensbedreigende ziekte 

maandag 26 februari 2024

'Tijd voor MAX' staat volgende week dinsdag in het teken van Make-A-Wish Nederland. Make-A-Wish vervult de liefste wens van kinderen tussen de 3 en 18 jaar met een levensbedreigende ziekte.

Presentator Sjoerd van Ramshorst is te gast. Hij was ooit zelf onderdeel van een wensvervulling en zet zich al jaren in als ambassadeur. Kinderneuroloog Jolanda Schieving vertelt waarom zij veel kinderen met een neurologische aandoening aanmeldt voor een wensvervulling. En de 11-jarige Martinus, wiens liefste wens werd vervuld, treedt op.


Elke dag horen vier families in Nederland dat hun kind een ernstige, soms zelfs levensbedreigende ziekte heeft. Wat volgt zijn maanden, jaren die volledig in het teken staan van ziekenhuizen, artsbezoeken en niet weten wat de toekomst brengt. Voor al deze kinderen wil Make-A-Wish Nederland hun wens vervullen. Een ervaring die ze sterker maakt. En vertrouwen en veerkracht geeft voor de toekomst.

Wensvervulling Darius
In 'Tijd voor MAX' is de wensvervulling van Darius (5) te zien. Hij kreeg vorig jaar de diagnose leukemie. Er volgde een intense periode met chemotherapie en veel tijd in het ziekenhuis. Darius wil graag dierenarts te worden. Hij is heel leergierig en weet al veel van dieren. Na een zorgvuldige voorbereiding komt zijn wens uit.

Bijzondere ontmoeting
Ook de zevenjarige Stéphanie heeft een moeilijk jaar achter de rug, met maar heel weinig lichtpuntjes. Ze heeft een ernstige neurologische aandoening. Ze wordt heel blij van muziek en vooral van Woezel en Pip. Samen met haar ouders, broer en zus, ontmoet ze Woezel en Pip.

Kracht van wensvervulling
Kinderneuroloog Jolanda Schieving is overtuigd van de kracht van een wensvervulling, ook voor kinderen die niet in staat zijn om hun wens te uiten. 'Als ik zie wat Make-A-Wish voor deze kinderen kan betekenen, daar kan soms geen medicijn tegenop', vertelt Schieving.

Presentator Sjoerd van Ramshorst vindt het heel fijn om iets te doen voor kinderen die ernstig ziek zijn. 'Als kind hoor je helemaal niet in het ziekenhuis te komen. Sommige kinderen zitten er soms wel maanden en als ze wel thuis zijn, worden ze ook nog dagelijks geconfronteerd met hun ziekte. Dat heeft een enorme impact op een kind. Daarom vind ik het zo mooi dat we kinderen kunnen laten vergeten dat ze ziek zijn', aldus Van Ramshorst.

Make-A-Wish Nederland
Make-A-Wish Nederland heeft de ambitie voor alle (1500) kinderen die jaarlijks in aanmerking komen, de liefste wens te vervullen. Deze kinderen hebben een levensbedreigende ziekte en kunnen alle veerkracht en vertrouwen gebruiken. Een wensvervulling ontstaat niet vanzelf. Het is zorgvuldig gepland. Een bijzonder traject, waar een grote groep vrijwilligers maanden mee bezig is en dat van A tot Z maatwerk is. En dat impact heeft vanaf het moment van kennismaken tot lang na de wensvervulling. De positieve energie die het toeleven naar de wensvervulling kinderen en hun omgeving geeft, is precies wat nodig is om met de ziekte om te kunnen gaan.

'Tijd voor MAX', dinsdag 27 februari  om 17.10 uur bij MAX op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De spelers van Eendracht Vooruit zijn vijftigers ondertussen. Maar de vrienden zijn uit elkaar gegroeid en hebben andere dingen aan hun hoofd dan voetbal: elk op hun eigen manier worstelen ze met de opvoeding van hun kinderen. Wanneer een van hen ziek wordt, komen ze tot het besef dat het leven te kort is voor ruzies. Maar om opnieuw bij elkaar te komen, hebben ze de hulp nodig van de nieuwe generatie.

'Team Spirit NXT GEN', film uit 2025 met oa. Dimitri Leue en Tania Kloek, om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:40
    Dodo
    01:00
    Journaallus
  • 01:00
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 06:40
    Toet Toet Cory Carson
    05:40
    Geen uitzending
  • 06:35
    Maya de Bij
    23:55
    Mijn Restaurant
  • 01:05
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:40
    Geen uitzending
    00:40
    The Big Bang Theory
  • 02:25
    Geen uitzending
    00:25
    Police Interceptors
  • 06:30
    A Very Merry Bridesmaid
    01:30
    Joe
  • 06:00
    Joe
    01:10
    Geen uitzending
  • 06:20
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 06:15
    FBI: Most Wanted
    01:05
    NCIS: Hawaii
  • 06:35
    Heavy Rescue: 401
    01:00
    See No Evil
  • 06:20
    Property Brothers
    01:40
    A Place in the Sun
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:05
    Cold Case
  • 04:26
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:37
    Kan ik het ook?
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:35
    Vanavond bij ons
    01:15
    Puur Oosters - Japans
  • 06:35
    Rosemary and Thyme
    01:35
    The Suspicions of Mr Whicher
  • 06:00
    The Resident
    01:05
    NCIS: Los Angeles
  • 02:55
    NOS Journaal
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 02:25
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:40
    Charlie en Lola
    01:25
    De Narsisters