Tweede seizoen VPRO Jeugd-serie 'De Cadeaufabriek'

zaterdag 15 november 2025

De cadeaufabriek is een te gekke plek: met kleurrijke, mysterieuze machines én met kunstenaar Maarten Bel maken kinderen een uniek cadeau voor een belangrijk persoon.

'Het geven van een cadeau gaat niet over de waarde in geld, maar over het inleven in de ander, de moeite die je doet en het ontwikkelen van je creativiteit.'


In 'De Cadeaufabriek' gaat het om fantasie, plezier, creëren, inbeelden, geven, liefde en nog veel meer. Kinderen van vier tot acht jaar zetten creativiteit en techniek in om een persoonlijk cadeau te maken. Elke druk op een knop, tik op een plaat of high five met een 'handige hand’ brengt je een stap dichter bij een cadeau, voor die ene belangrijke persoon. De machines zijn nu nog groter, slimmer en handiger!

Maarten: 'Voor mijn verjaardag vraag ik tegenwoordig alleen nog maar zelfgemaakte cadeaus. De laatste keer vroeg ik aan iedereen een tekening, zelfs aan volwassenen die normaal nooit tekenen. Het geven van een cadeau gaat niet over de waarde in geld, maar over het inleven in de ander, de moeite die je doet en het ontwikkelen van je creativiteit. Het is belangrijk om dit aan kinderen mee te geven.'

Over de makers
Eva Nijsten is regisseur van jeugdprogramma's en documentaires. Maarten Bel is docent en beeldend kunstenaar en maakt geregeld samen met kinderen kunst. Eva en Maarten ontmoetten elkaar op de kunstacademie, werkten daarna ieder binnen hun eigen discipline en komen nu weer samen bij de VPRO voor het nieuwe kinderprogramma 'De Cadeaufabriek'.

'De Cadeaufabriek', vanaf zondag 16 november om 8.10 uur bij de VPRO op NPO Z@ppelin.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT1 logo

André probeert Luc met een geschenk aan zijn kant te krijgen. Rudy's pogingen om opnieuw een goede beenhouwer te worden, zijn niet echt succesvol. Joepie, de hond van de familie, zorgt ervoor dat Luc en Rudy een andere kant van André leren kennen.

'Van Vlees en Bloed', om 21.30 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:55
    Nachtlus
    08:00
    Lentebeelden
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:40
    Plop & de Peppers
  • 00:45
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    01:50
    Geen uitzending
  • 00:30
    Geen uitzending
    12:05
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 00:45
    Police Interceptors
    01:40
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:15
    Murder in a Small Town
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:30
    De Zussen Coorevits
    01:20
    Geen uitzending
  • 01:05
    This Is Us
    01:35
    Criminal Minds
  • 23:05
    Noah
    01:40
    Blood & Treasure
  • 00:15
    Love Triangle Australia
    01:35
    Botched
  • 01:15
    FBI
    01:55
    Geen uitzending
  • 01:15
    Herhalingslus
    02:11
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 01:11
    De tip
    01:19
    Red de meubelen
  • 00:35
    Becoming Meewis
    01:20
    Toasted on wheels!
  • 01:15
    Inspector George Gently
    02:45
    Midsomer Murders
  • 00:35
    NCIS: Los Angeles
    01:20
    Scrubs
  • 01:15
    NOS Journaal Laat
    01:45
    EenVandaag
  • 00:40
    Nieuwsuur
    01:20
    Café Kockelmann
  • 00:40
    Carrie op Vrijdag
    01:30
    First Dates