'Tijd voor MAX' over Kinderfonds MAMAS

donderdag 28 september 2023
Foto: © Janita Sassen - Omroep MAX 2022

'Tijd voor MAX' staat vrijdag 29 september in het teken van de Zuid-Afrikaanse MAMAS: krachtige vrouwen die zich ontfermen over de meest kwetsbare kinderen in hun land. Te gast zijn onder anderen Kinderfonds MAMAS-ambassadeur en presentatrice Nance Coolen, Mpho Tutu van Furth, dochter van wijlen aartsbisschop Desmond Tutu, en hoogleraar Algemene Pedagogiek Geertjan Overbeek. Berget Lewis treedt op met een speciaal MAMA-lied.

Ruim drie miljoen Zuid-Afrikaanse kinderen groeien op in ernstige armoede. In de sloppenwijken, maar ook op het platteland, is het leven genadeloos: immense armoede, hoge werkloosheid, veel geweld, seksueel misbruik en een hoog aidscijfer. Veel ouders zijn uit beeld.


Lokale vrouwen die op eigen initiatief zorg leveren
Gelukkig zijn er de MAMAS: lokale vrouwen die zich met liefde en aandacht ontfermen over deze kinderen en op eigen initiatief zorg leveren. Zij zorgen voor dagelijkse maaltijden, medische zorg, onderwijs, een veilige omgeving en vooral veel liefdevolle aandacht. En die hulp krijgen de kinderen niet één jaar, maar van geboorte tot eerste baan. Zodat ze perspectief krijgen op een gezonde en glansrijke toekomst.

Droom om naar school te gaan
In 'Tijd voor MAX' onder meer het verhaal van de vijfjarige Keni. Ze woont samen met haar oma in een krakkemikkig hutje in een van de sloppenwijken. Elke dag is een strijd. Er is honger, waardoor Keni meestal huilend in slaap valt. Er is angst, want wat gebeurt er als haar oma overlijdt? En er is bijna geen geld, dus Keni’s droom om naar school te gaan is ondenkbaar. Totdat de MAMAS haar vinden.

PowerGirls-programma
Ook de veertienjarige Luthando groeit op bij haar oma. Ze is een angstig en kwetsbaar meisje, totdat ze in het programma van de MAMAS komt. In het PowerGirls-programma worden kwetsbare meiden door extra workshops weerbaar, verantwoordelijk, sterk en trots gemaakt. Dankzij de hulp van de MAMAS is Luthando inmiddels een sterke, zelfverzekerde jonge vrouw en een voorbeeld voor de jongere meiden.

Mpho Tutu van Furth, de jongste dochter van wijlen aartsbisschop en mensenrechtenactivist Desmond Tutu, is te gast. Zij vertelt over de Zuid-Afrikaanse filosofie Ubuntu en hoe deze levenswijze in het DNA zit van de MAMAS. Hoogleraar Algemene Pedagogiek Geertjan Overbeek vertelt hoe belangrijk deze hulp van de MAMAS is voor de ontwikkeling van kinderen en daarmee de toekomst van Zuid-Afrika.

Kinderfonds MAMAS
Kinderfonds MAMAS is op verzoek van oud-president Nelson Mandela opgericht. Zij steunen de MAMAS: sterke Zuid-Afrikaanse vrouwen die niet kunnen aanzien hoe kinderen lijden onder extreme armoede. De MAMAS kijken niet weg, maar komen in actie. Dit zijn nu al meer dan 1.800 krachtige vrouwen in 56 prachtige projecten verspreid over heel Zuid-Afrika. Samen vormen zij de Beweging van Hoop die Zuid-Afrika van onderaf verandert. De lokale MAMAS weten zelf wat nodig is. Kinderfonds MAMAS ondersteunt hen bij het realiseren van hun eigen plannen. Kinderfonds MAMAS wil in Zuid-Afrika hard groeien, maar in Nederland klein blijven.

Deze uitzending van 'Tijd voor MAX' wordt mede mogelijk gemaakt door Kinderfonds MAMAS.

'Tijd voor MAX', vrijdag 29 september om 17.10 uur bij MAX op NPO 1.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

April 1912. De Titanic verlaat de haven van Queenstown. Meer dan 2.000 passagiers zullen de overtocht over de Atlantische Oceaan meemaken. Het vaartuig is voor velen het schip der dromen, maar de jonge Rose beschouwt de Titanic als een slavenschip dat haar geketend terug naar huis terug zal brengen. Om de financiële problemen van haar ouders op te lossen is ze immers verplicht om met de rijke Cal te trouwen. Rose houdt niet van haar verloofde en besluit overboord te springen.

'Titanic', film uit 1997 met Kate Winslet en Leonardo DiCaprio, om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    02:05
    Het weer
  • 01:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:05
    Kabouter Plop
  • 02:15
    Geen uitzending
    11:15
    Rich Kids Go Skint
  • 01:25
    Geen uitzending
    02:00
    How I Met Your Mother
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 01:35
    Geen uitzending
    06:55
    This Is Us
  • 02:00
    Blue Bloods
    02:00
    Highway Thru Hell
  • 02:20
    Geen uitzending
    02:00
    Gold Coast Ocean Rescue
  • 02:05
    Geen uitzending
    07:20
    Without a Trace
  • 00:13
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 02:23
    Kan ik het ook?
    00:00
    Oh What A Night
  • 02:10
    De Garde van Gert
    02:15
    Peppe's Toscane
  • 01:55
    Outrageous
    02:15
    Lynley
  • 02:00
    Below Deck
    03:15
    Grey's Anatomy
  • 01:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    02:05
    NOS Studio Sport
  • 01:50
    Café Kockelmann
    02:10
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    02:10
    EenVandaag