Talpa Network verkoopt het ANP aan Chris Oomen

vrijdag 28 mei 2021

Het Algemeen Nederlands Persbureau (ANP) komt in andere handen. Talpa Network verkoopt het ANP aan maatschappelijk investeerder en voormalig DSW topman Chris Oomen.

Chris Oomen koopt het ANP vanuit zijn wens om het persbureau voor de lange termijn continuïteit te bieden. “Het ANP is onderdeel van het Nederlands maatschappelijk erfgoed. Het persbureau voorziet ons land sinds 1934 van een onafhankelijke journalistieke feitenbasis en heeft daarmee een belangrijke maatschappelijke taak. Het ANP is financieel gezond en is er een groeistrategie voor de komende jaren. Deze combinatie van factoren is voor mij ideaal. Ik wil het ANP dan ook voor de lange termijn in portefeuille houden.”
 
Talpa Network kocht het persbureau in 2018 bij de start van het netwerk. Inspelend op de continu veranderende markt en de impact van Corona heeft Talpa Network het accent in haar strategie enigszins verlegd en meer focus aangebracht. Daardoor past het ANP niet langer als een van de kernonderdelen binnen het netwerk. John de Mol, eigenaar van Talpa Network, ziet de verkoop als een logische stap. “Het ANP is een prachtig bedrijf, maar de synergie met Talpa Network is vanwege onze focusverlegging afgenomen. Ik ben verheugd dat het ANP met Chris Oomen een uitstekende nieuwe eigenaar krijgt voor de lange termijn.”
 
Martijn Bennis, algemeen directeur van het ANP, is ook blij met de nieuwe eigenaar. “Het ANP heeft een groot belang bij een eigenaar die oog heeft voor zowel het maatschappelijke als het financiële rendement. Oomen heeft steeds gezegd dat hij een aandeelhouder is, met de nadruk op houder. Ik heb de samenwerking met Talpa Network altijd als zeer plezierig ervaren en partijen zullen de prettige samenwerking voortzetten. Ik heb begrip voor het feit dat Talpa Network streeft naar activiteiten die een Network vormen en elkaar versterken.”
 
Het huidige management en Chris Oomen hebben elkaar gevonden in de ambitie om het ANP verder te ontwikkelen, financieel gezond te houden en tegelijk de betekenis van het ANP als onafhankelijke nieuwsleverancier te vergroten. Het directieteam van het ANP verbindt zich voor meerdere jaren aan het ANP.
 
Ook ANP-hoofdredacteur Freek Staps verwelkomt de nieuwe eigenaar: "Chris Oomen heeft zich uitgesproken voor onze kernwaarden en de journalistieke onafhankelijkheid die onze afnemers en heel Nederland van ons verwachten. Hij onderschrijft onze maatschappelijke rol en waarborgt de redactiestatuten. Hiermee ontstaat een degelijke basis voor ons werk dat gediend is bij kalmte en stabiliteit. Nieuws zelf is al hectisch genoeg. Onze ondernemingsraad en redactieraad hebben ingestemd met deze overname."
 
Jacques Kuyf blijft lid van de Raad van Commissarissen in de rol van voorzitter. De nieuwe aandeelhouder draagt twee nieuwe commissarissen voor.



Persbericht Talpa Network
Meer artikels over Talpa
Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Knokke Tof' (Play)

Robin Rouquart richtte op zijn 28ste een skincaremerk op dat afgelopen jaar één miljoen producten verkocht. Jake Atlass ruilt Knokke in voor LA als aanstormende popartiest met een Sony-deal op zak. De familie Verspecht kent zijn vintage horloges en vastgoed als geen ander. Tine Vandenberghe verkoopt de exclusiefste villa's van de badstad. Charlotte De Deken bouwde haar eigen pilatesstudio uit. Seppe Riolo zweert bij zijn eigen granola. Yannick Bouts maakt van La Réserve dé place to be. Océane Neslany ontwerpt juwelen in haar eigen winkels. En ook kunstenaar Sigurd Tanghe, gekend van 'The Sky Is the Limit', maakt zijn opwachting.

'Knokke Tof', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:55
    De repair shop
    22:40
    VRT NWS laat
  • 21:35
    Rise of the Billionaires
    22:35
    Here
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:10
    Telefacts Zomer
    23:10
    B&B zoekt Lief
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:25
    Collateral Damage
  • 20:35
    Inglourious Basterds
    23:35
    The Hunting Party
  • 20:35
    The Misfits
    22:20
    America's Toughest Jails
  • 21:55
    De Bunker
    22:55
    ER
  • 21:45
    Tegen de Sterren Op
    22:30
    Cheers
  • 21:15
    Knokke Tof
    22:15
    Zeg Eens Euh
  • 20:35
    Gunpowder Milkshake
    22:40
    Friends
  • 20:35
    Aquaman
    23:10
    The Ark
  • 21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:45
    Komen Eten
  • 21:15
    World's Most Evil Killers
  • 22:10
    CEO van mijn leven
    22:39
    Z-Nieuws
  • 21:50
    Leven als vakman
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:50
    Wordt aangekondigd
    22:25
    De Dagschotel
  • 22:00
    Unforgotten
    22:55
    The Chelsea Detective
  • 21:30
    The Resident
    22:25
    Nine Perfect Strangers
  • 21:30
    AVROTROS Triviant
    22:15
    Goedenavond Nederland
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    Het zaad van Karbaat
  • 20:20
    Muziekfeest van het jaar 2024
    23:10
    A Beautiful Mess