'Syrië na Assad': angst, wraak en armoede, maar ook hoop legt Danny Ghosen vast in nieuwe PowNed-documentaire

Danny Ghosen keert voor zijn nieuwe PowNed-documentaire terug naar Syrië, het land dat hij een jaar geleden bezocht na de val van het wrede Assad-regime.
Wat is er over van de vreugde en hoop die Syriërs toen met elkaar deelden?
De nieuwe machthebbers beloofden er te zijn voor alle Syriërs, maar voor grote groepen in de samenleving is die hoop inmiddels vervlogen. Nog altijd zoeken mensen naar een teken van leven van omgekomen of gevangen familieleden die onder Assad zijn verdwenen. Danny hoort ook verhalen over nieuwe vergeldingen en liquidaties. Vooral minderheden zoals christenen, Druzen en Alevieten zijn bang, onzeker of willen naar Europa vluchten.
Danny Ghosen: 'Syrië staat een jaar na de val van Assad alweer op een keerpunt. Spanningen lopen hoog op en onderling geweld breekt uit. De regering moet de puinhopen en erfenis van oorlog en onderdrukking opruimen. Ondertussen zien we nieuwe signalen van chaos, wraakacties, verdwijningen en etnische en religieuze spanningen.'
Rekeningen worden met geweld vereffend en steeds meer mensen dreigen het heft in eigen hand te nemen als de overheid te weinig doet. Verdachten van oorlogsmisdaden die wél worden opgepakt door het regime, verdwijnen spoorloos in geheime detentiecentra. Geen advocaat, geen contact. Families blijven machteloos achter.
Van orde, veiligheid en rechtvaardigheid is vaak weinig te merken. Tegelijkertijd staat het nieuwe bewind voor de onmogelijke taak een kapot gebombardeerd land, waarin 90 procent van de bevolking in armoede leeft, opnieuw op te bouwen.
'Danny in Syrië – een jaar na de val van Assad' is op 12 december om 21.05 uur te zien op NPO 3 en NPO Start.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: woensdag 15 april 2026
- Dit koppel levert de beste woonkamer af in 'Huis Gemaakt'
- Nederlandse tv-première 'Sergio in Italië' met Marco Borsato op 25 april op SBS6
- Ticketverkoop van de 21ste Nederland Zingt Dag van start
- Kijkcijfers: maandag 13 en dinsdag 14 april 2026
- 'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn': tussen zware trainingssessies door oefent Ward Lemmelijn zijn skills als... verpleger
- 'Pointer' legt vinger op jarenlang verkeerde aanpak intieme terreur
- In 'Meldpunt Actueel': vaker diagnose ADHD bij ouderen
- 'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht: 'Ik durf er niks meer tegen zeggen, anders wordt hij boos'
- Vrijdag in 'Nomaden': 'Destination Ghana – Pim'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
- Qmusic lanceert AI-gestuurd stemmen via DM als extra kanaal voor 00s hitlijst
- NPO 3FM zoekt ultieme festivalganger voor het 3FM Gouden Festivalbandje
- Genomineerden NPO FunX Awards 2026 bekend: Qlas grootste kanshebber
- Al 25 jaar de luisteraar centraal in Stand.nl op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz
Kijktip van de dag

Nadat zijn ouders voor zijn ogen worden neergeschoten door een overvaller, wordt miljonairszoon Bruce Wayne opgevangen door zijn butler Alfred. Jaren later reist de gedesillusioneerde Bruce naar Azië, waar hij in contact komt met de mysterieuze Henri Ducard, die hem opleidt tot ninja. Nadien besluit Bruce terug te keren naar Gotham City om zijn geboortestad te zuiveren van corruptie en misdaad.
'Batman Begins', film uit 2005 met oa. Christian Bale, om 20.35 uur op Play.



































