Sue Perkins reist langs grens tussen Mexico en Verenigde Staten'

donderdag 27 augustus 2020

Britse programmamaker Sue Perkins reist langs de meer dan 3000 kilometer lange grens tussen Mexico en de Verenigde Staten, één van de meest besproken grenzen van de wereld.

Wanneer het over Mexico gaat hoor je meestal alleen verhalen over migranten, de muur bij de grens, drugskartels en moord, maar Sue is geïnteresseerd in het dagelijks leven van de gewone mens aan beide kanten van de grens.


Aflevering 1
Sue reist in deze aflevering van Tijuana via Los Algodonis naar Nogales.

Veel vluchtelingen willen via Mexico naar de Verenigde Staten. Ze gaat kijken bij een centrum in aanbouw voor vluchtelingen en ontmoet een moeder met drie kleine kinderen die uit Honduras is gevlucht om in de Verenigde Staten een nieuw leven op te bouwen.Ten zuiden van Tijuana blijkt het Mexicaanse strand een populaire verblijfplaats te zijn van gepensioneerde Amerikanen. Zij kunnen wel de grens steeds over, maar voor veel Mexicanen is dit niet mogelijk.

Sue trekt verder naar de Mexicaanse grensstad Los Algodonis. Ooit begon een Mexicaanse tandarts hier een praktijk en nu is de stad vol met tandartspraktijken waar Amerikanen zich tegen een veel goedkoper tarief kunnen laten behandelen.

Aan de Amerikaanse kant van de grens ontmoet ze in Arizona de Sheriff van Pinal County die worstelt met de oorlog tegen drugs en de strijd tegen mensensmokkel. Terug in Mexico neemt Sue in Nogales deel aan de viering van het dodenfestival.

Aflevering 2
De programmamaakster reist in deze aflevering verder van Juarez via Marfa en het natuurpark Big Bend, naar Missions en Matamoros, Golf van Mexico. Tijdens de tweede helft van haar reis ontmoet Sue mensen die trots zijn op wat beide kanten van de grens te bieden hebben, maar ook families die gescheiden zijn door de grensmuur.

In de grensstad Juarez overwint ze haar fobie voor paarden terwijl ze zich bij een groep professionele vrouwen voegt die meerdere keren per week het land oversteken om Escaramuza, een Mexicaans dressuurtype, te beoefenen.

Na Juarez peddelt Sue in een kano over de Rio Grande door het nationale park Big Bend. In Mission, Oost-Texas ontmoet Sue pater Roy, die de krantenkoppen haalde omdat hij protesteerde tegen de muur toen al met de bouw was begonnen.

'Sue Perkins', vrijdag 28 augustus en 4 september om 20.15 uur bij VPRO op NPO 3.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

De zeventienjarige studente Millie wordt het zoveelste slachtoffer van de beruchte seriemoordenaar The Butcher, maar door een vloek van zijn magische dolk worden ze plots wakker in elkaars lichaam. Wanneer Millie erachter komt dat de vloek na 24 uur permanent wordt, schakelt ze de hulp van haar vrienden in om te voorkomen dat ze er voorgoed uitziet als een maniak van middelbare leeftijd.

'Freaky', film uit 2020 met oa. Vince Vaughn, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:00
    Zomerbeelden
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Radio 1: #Weetikveel
    13:00
    Zomerbeelden
  • 12:15
    Wannabe's
  • 12:00
    Met Vier in Bed
    13:00
    VTM Nieuws
  • 11:30
    Hell's Kitchen USA
  • 09:00
    Geen uitzending
    13:35
    Community
  • 10:00
    Geen uitzending
    13:40
    Stargate SG-1
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:10
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 12:05
    Lang Leve de Liefde
    12:25
    Huizenjagers
  • 11:55
    FBI: Most Wanted
    12:45
    NCIS
  • 11:50
    Geen uitzending
    12:50
    The Neighborhood
  • 11:45
    Het Roer Om
    12:40
    Fur Babies
  • 12:00
    The Good Mistress
    13:35
    Accident, Suicide, or Murder
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:13
    Zelf gedaan, goed gedaan
    12:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 12:05
    De Zomertafel
    12:40
    Het Weekmenu
  • 11:45
    Death in Paradise
    12:45
    Father Brown
  • 11:55
    Grey's Anatomy
  • 12:20
    NOS Journaal
    13:20
    Bak mee met MAX
  • 12:15
    Bak mee met MAX
    12:30
    Andere Tijden Kort
  • 12:15
    Babar en de belevenissen van Badou
    12:25
    Wickie de Viking