StemWijzer en 'Hart van Nederland' geven Nederland nadrukkelijk een stem

In deze verkiezingstijd draait het in veel nieuwsmedia vooral om de wil van de politieke partijen. Wat de Nederlanders van al deze plannen vinden, blijft vaak onderbelicht.
'Hart van Nederland' doet het omgekeerde en geeft nadrukkelijk vele miljoenen Nederlanders een stem gedurende het verkiezings- en formatieproces in Den Haag. 'Hart van Nederland' maakt hierbij gebruik van informatie uit StemWijzer, de grootste stemhulp van Nederland. StemWijzer en 'Hart van Nederland' werken in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen op 15, 16 en 17 maart samen om de betrokkenheid van alle kiezers bij het democratisch proces te bevorderen.
Aan de hand van die uitkomsten van StemWijzer maakt 'Hart van Nederland' nu iedere dag een reportage over de direct betrokkenen bij de verschillende onderwerpen die hierin aan bod komen. Uitgangspunt in deze reportages is wat de miljoenen Nederlanders die StemWijzer hebben ingevuld vinden van de verschillende stellingen die zijn gebaseerd op onder meer de verkiezingsprogramma’s. Hoe kijken zij er tegenaan, wat ervaren zij en waarom? En uiteraard reageren ook de politieke voor- en tegenstanders op de uitkomsten.
Al geruime tijd onderzoekt 'Hart van Nederland' dagelijks de mening van een representatieve groep Nederlanders via het eigen 'Hart van Nederland'-panel, waarin zo’n 40.000 mensen zitten. 'Deze samenwerking past bij wat 'Hart van Nederland' al lange tijd doet: het centraal stellen van de mening van de Nederlanders in onze journalistiek. In dit geval door inzichtelijk te maken wat de miljoenen Nederlanders die StemWijzer hebben ingevuld vinden van alle politieke plannen en op basis daarvan verhalen te maken over de mensen die het direct aangaat', aldus hoofdredacteur Marc Veeningen.
'In de campagne horen we hoe politici denken over verschillende onderwerpen. In onze StemWijzer zien we hoe onze gebruikers denken over deze onderwerpen. 'Hart van Nederland' legt deze gegevens naast elkaar, wat interessante en relevante reportages oplevert voor kiezers en kandidaten', zegt Anita de Jong, waarnemend adjunct-directeur van ProDemos, de stichting achter StemWijzer.
De bedoeling is de samenwerking niet bij de verkiezingstijd te laten. Juist als de formatie begint, zijn de uitkomsten van StemWijzer belangrijk. Bij de vorige landelijke verkiezingen in 2017 is StemWijzer uiteindelijk 6,8 miljoen keer ingevuld. Met nog bijna tien dagen te gaan tot aan de komende verkiezingen is StemWijzer inmiddels al meer dan 4 miljoen keer ingevuld. In het formatieproces zal 'Hart van Nederland' de onderhandelende partijen blijven herinneren aan de mening die miljoenen Nederlanders in deze verkiezingsperiode over de door hen aangedragen onderwerpen en standpunten hebben geuit.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jonas Smulders als Vledder naast Thomas Acda in 'Baantjer'
- Zwoele zomeravonden: dit zijn de acht eigenaren van het zesde seizoen van 'B&B Vol Liefde'
- Celien Hermans brengt eerbetoon aan mama Margriet op 'Tien Om Te Zien'
- Ketnet zet de zomer in met de opnames van vier fictiereeksen
- Kijkcijfers: 26, 27 en 28 juni 2026
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.
'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.



































