Sahil Amar Aïssa portretteert vluchtelingen en achterblijvers in 'Fight or Flight'

maandag 27 maart 2023
Foto: © BNNVARA 2023

Over de hele wereld zijn eindeloos veel conflicten. Hoe is het om daarin op te groeien? En wat doe je als je voor het dilemma 'vechten of vluchten' komt te staan?

In de nieuwe BNNVARA-serie 'Fight or Flight' portretteert Sahil Amar Aïssa iedere aflevering twee mensen die zijn opgegroeid in hetzelfde conflictgebied. De één vluchtte naar Nederland om te proberen een nieuwe toekomst op te bouwen, de ander bleef achter om daar te strijden voor een beter bestaan. Hoe anders zijn hun levens gelopen na dat cruciale besluit en hoe gaat het nu met ze? Sahil onderzoekt de impact van deze fundamentele keuzes en zoekt zowel de gevluchten als de achtergebleven personen op. Hij reist daarvoor onder meer af naar Armenië, Colombia en Gaza. Hoe is het om alles achter te laten voor een betere toekomst? En hoe voelt het wanneer je dierbaren naar het buitenland vertrekken terwijl jij degene bent die achterblijft in een oorlogsgebied?


Sahil: 'Ik heb dit programma bedacht uit de frustratie dat er zo veel onbegrip en onwetendheid heerst over vluchtelingen. Het menselijke verhaal ontbreekt in het debat. Of je nu politiek-, sociaal-, economisch- of oorlogsvluchteling bent, je hebt het recht om je verhaal te doen. Want nu doen politici, journalisten en columnisten dat voor hen. Terwijl je het fenomeen van vluchten pas écht goed begrijpt als je het persoonlijk maakt. Daarom is 'Fight or Flight’ het belangrijkste programma dat ik tot nu toe heb gemaakt.'

In de eerste aflevering duikt Sahil in het verhaal van Aelaf, Ashraf en hun neefje Azeez. Aelaf en Ashraf waren nog kinderen toen ze met hun moeder voor IS uit hun geboortestad Mosul in Irak moesten vluchten. Hun neefje Azeez bleef het grootste deel van de bezetting door IS wel in Mosul achter. Nu IS is verslagen, reist Sahil samen met Aelaf en Ashraf voor het eerst sinds acht jaar terug naar Mosul voor een hereniging met Azeez. Wat herkennen zij nog in hun geboortestad? En hoe is het leven daar veranderd sinds zij er zijn vertrokken? Aelaf en Ashraf komen erachter in een emotioneel weerzien met het leven dat zij achter zich hebben moeten laten.

'Fight or Flight', vanaf 28 maart iedere dinsdag om 22.00 uur bij BNNVARA op NPO 3.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

April 1912. De Titanic verlaat de haven van Queenstown. Meer dan 2.000 passagiers zullen de overtocht over de Atlantische Oceaan meemaken. Het vaartuig is voor velen het schip der dromen, maar de jonge Rose beschouwt de Titanic als een slavenschip dat haar geketend terug naar huis terug zal brengen. Om de financiële problemen van haar ouders op te lossen is ze immers verplicht om met de rijke Cal te trouwen. Rose houdt niet van haar verloofde en besluit overboord te springen.

'Titanic', film uit 1997 met Kate Winslet en Leonardo DiCaprio, om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:10
    Dagelijkse kost
    16:55
    Witse
  • 10:00
    Zomerbeelden
    17:25
    Jamie Cooks the Mediterranean
  • 16:30
    Paniek in het dorp
    17:00
    Nachtwacht
  • 16:25
    I Can See Your Voice
    18:20
    SOS Piet XL
  • 16:35
    Ik Vertrek
    17:35
    Only Joling
  • 14:40
    Jason Bourne
    16:45
    9-1-1
  • 15:50
    Airwolf
    16:45
    Caught on Dashcam
  • 15:50
    La Brea
    16:40
    S.W.A.T.
  • 16:25
    Wat nu weer?
    17:00
    Lili en Marleen
  • 15:40
    Formule 1
    17:30
    Komen Eten
  • 16:20
    NCIS
    22:40
    Criminal Minds
  • 15:40
    Formule 1
    17:30
    Two and a Half Men
  • 16:15
    The Block Australia
    20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 16:20
    Snapped
    17:05
    World's Most Evil Killers
  • 16:31
    Z-Weekoverzicht
    17:05
    Trends Talk
  • 16:29
    Het perfecte terras
    18:00
    Classics 55
  • 16:00
    Open Vuur
    16:40
    De Smaaktoerist
  • 16:10
    Call the Midwife
    17:15
    Whitstable Pearl
  • 16:20
    Below Deck
    18:10
    White Collar
  • 16:00
    Het mooiste meisje van de klas
    16:55
    Ode aan onze Veteranen
  • 16:30
    De verwondering
    17:00
    NOS Journaal 17.00 uur
  • 15:30
    Achtste groepers huilen niet
    17:05
    De Selectie