Rutger Castricum volgt strijdbare refo-jongeren in tweeluik

In de PowNed-tweeluik 'Refolutie' (NPO 3) volgt Rutger Castricum reformatorische jongeren die zijn opgegroeid met conservatieve normen en waarden uit het christelijk geloof.
Hun levensinstelling delen ze steeds vaker actief met de rest van het land. Ze laten van zich horen op social media en mengen zich in actuele discussies. Zo zijn ze tegen abortus, strijden ze tegen de komst van de regenboogvlag en zetten ze zich in voor het behoud van het christelijke onderwijs. Ideeën die anno 2022 niet kunnen rekenen op heel veel bijstand. Rutger wil weten: wie zijn deze jongeren, wat beweegt hen en waarom is het nu tijd voor 'refolutie'?
Zo maakt Rutger kennis met de 20-jarige studente Jolinde. Zij maakt zich samen met de actiegroep 'Pro Life' hard voor het beschermen van het ongeboren kind. Jolinde is tegen abortus en vóór het leven. Corinda (24) is vorig jaar getrouwd met haar grote liefde Christian. Beiden zijn vanuit het ouderlijk huis in het huwelijk getreden, want samenwonen is niet toegestaan vanuit hun gereformeerde achtergrond. Een huishouden runnen is dus nieuw voor ze. Over de rolverdeling man/vrouw binnen het huwelijk hebben ze een duidelijke traditionele visie.
In reformatorische gezinnen wordt tv en social media zoveel mogelijk gemeden. Florian (22) ziet het als zijn refolutie om die horizon te verbreden. Hij is een refo-YouTuber en maakt online video’s. Tom (21) loopt stage bij de SGP in de Tweede Kamer. Hij wil de politiek in, omdat hij bang is dat hij anders over vijf jaar niet meer mag zeggen wat hij denkt en gelooft. Ook ontmoet Rutger Adelinde (22) en Hanna (20), twee jonge studentes die deelnemen aan het vrouwnetwerk Sapientia. Zij vinden het anno 2022 de hoogste tijd om de rol van de vrouw binnen de politiek te vergroten.
Een programma over refo-jongeren die vinden dat de maat vol is en hun verhaal willen vertellen. Want in tijden waarin vrijheid een alsmaar groter goed wordt, voelen zij zich steeds verder bedreigd in hun vrijheid om hun geloofsovertuiging te delen.
De tweeluik 'Refolutie' wordt geproduceerd door Skyhigh TV en is te zien op vrijdag 17 juni en vrijdag 1 juli om 20.30 uur op NPO 3.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Zondag Matchdag': Carl Dircksens brengt voetbalsamenvattingen terug naar Play
- Duizenden kilometers, één eindstreep: deze koppels gaan de strijd aan in 'Race Across The World'?
- Kijkcijfers: dinsdag 25 augustus 2026
- De Belgen uit 'Jade en de Belgen' maken kennis met hun kersverse host: 'Who the f*ck is Jade Mintjens?'
- Zalmsperma, slakkenslijm en grote dromen in de eerste aflevering van 'Knokke Tof'
- Documentaire over Dolly Parton vanavond na 'Nieuwsuur'
- 'Dit is de Kwestie' over de Russisch-Orthodoxe kerk in Nederland
- Dit is het maandmenu van 24Kitchen
- Ontdek wat er in september op STAR Channel te zien is
- Van geraffineerde misleiding tot mysterieuze vakantieverdwijningen: nieuw op Crime+Investigation in september
- Dit zijn de 800 favoriete 80s-hits van de JOE-luisteraar
- TOP vernieuwt najaarsprogrammering met nieuwe ochtend- en avondshows
- Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint… een nieuwe thuis zonder verhuis'
- Sebastiaan Ockhuysen trapt weekend af met nieuwe 'BVO Show' op NPO 3FM
- Rani De Coninck stopt met avondspits bij JOE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE'
Kijktip van de dag

29 jaar geleden kwam prinses Diana, de ex-vrouw van de Britse koning Charles, om bij een auto-ongeluk. Na al die jaren is het voor haar voormalige bodyguard Ken Wharfe nog altijd moeilijk om te aanvaarden dat het zo gelopen is in die tunnel in Parijs. Hij maakte van dichtbij mee hoe de relatie van Diana met Charles uitliep op een scheiding. Zij snakte naar een normaal leven en uiteindelijk leidde dat ook tot een breuk met haar persoonlijke beveiligingsteam. En daardoor kon ze niet meer ontsnappen aan de paparazzi. Dat werd uiteindelijk haar dood. Bodyguard Ken Wharfe vertelt over zijn uitzonderlijke relatie met Diana.
'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.



































