Robbert Rodenburg deelt persoonlijke zoektocht in nieuwe KRO-NCRV documentaire

Robbert is gay en groeide op in een conservatief-christelijke gemeenschap. Op school werd hem geleerd dat je beter geen homo kunt zijn.
En toen hij uiteindelijk toch uit de kast kwam, was dit een grote schok voor zijn omgeving. Heel lang heeft Robbert de gebeurtenissen van vroeger diep weggestopt, maar nu vindt hij het tijd om de confrontatie met zijn verleden aan te gaan.
In 'God, ik ben gay' volgt regisseur Linda Hakeboom de persoonlijke zoektocht van Robbert. Op donderdag 12 december, de avond voor Paarse Vrijdag, is de KRO-NCRV-documentaire te zien op NPO 3 en te streamen via NPO Start.
Met een Televizier-Ring op zak, duizenden volgers op social media en als presentator van succesvolle programma's lijkt Robbert Rodenburg alles mee te hebben. Maar ondertussen voelt Robbert zich niet volledig geaccepteerd, omdat je volgens de kerk waar hij vroeger naartoe ging geen uiting mag geven aan homoseksuele gevoelens. In 'God, ik ben gay' deelt Robbert zijn eerlijke verhaal en laat hij voor het eerst een kant zien die Nederland nog niet van hem kent. Hij gaat het gesprek aan met zijn familie om antwoorden te krijgen op vragen waar hij al lang mee worstelt. Ook brengt hij een bezoek aan zijn middelbare school en zijn voormalige kerkgemeenschap. Is het misschien toch mogelijk om je als gay thuis te voelen binnen de kerk?
Robbert Rodenburg: 'Deze documentaire beschouw ik als een groot cadeau aan mezelf, omdat ik eindelijk deal met ervaringen uit mijn verleden. Het was een ingewikkelde reis, een therapiesessie met publiek. Heel confronterend. Maar ik vind het belangrijk om mijn verhaal te delen, omdat ik hoop dat ik mensen die met dezelfde vragen worstelen kan inspireren en het gevoel kan geven dat ze niet alleen zijn.'
KRO-NCRV bundelt krachten met COC
Naar aanleiding van de documentaire slaan KRO-NCRV en COC de handen ineen. Met als gezamenlijk doel: het creëren van een veilige plek voor de LHBTI+ gemeenschap. Een lesbrief over God, ik ben gay is onderdeel van COC’s Paarse Vrijdag-pakket. Zo bereikt de documentaire middelbare scholieren op meer dan duizend scholen in Nederland, die allemaal meedoen aan dé dag voor acceptatie op school. En begin december lanceert KRO-NCRV in samenwerking met COC een online platform met tips en inspirerende verhalen. Daarnaast vragen KRO-NCRV en COC samen aandacht voor Switchboard, COC’s platform waar iedereen in en buiten de regenbooggemeenschap terecht kan voor informatie, steun of een luisterend oor.
Sandra Hilster, mediadirecteur KRO-NCRV: ''In God, ik ben gay' zien we hoe belangrijk het is om te leven in een omgeving waar je jezelf kunt zijn, binnen het geloof en daarbuiten. Niet iedereen is zich daarbij bewust van de rol die je kunt spelen in het creëren van die veilige plek en daarom gaan we de samenwerking aan met COC. Samen willen we bewustwording creëren, handvatten geven en bouwen aan een toekomst waarin iedereen zich thuis en verbonden voelt.'
'God, ik ben gay' wordt geproduceerd door SimpelZodiak in samenwerking met KRO-NCRV.
'God, ik ben gay', donderdag 12 december om 21.30 uur bij KRO-NCRV op NPO 3 en te streamen via NPO Start.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Carrie ten Napel brengt 'Ode aan onze Veteranen'
- Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' dit najaar terug, met James Cooke als host
- Wereldrecord voor Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe: iconisch koppel uit 'Familie' verovert Guinness Book of Records
- Nieuw programma 'World's Bargain Dream Homes' op HGTV
- Kijkcijfers: dinsdag 23 juni 2026
- Het mooiste motorsportweekend van het jaar: TT van Assen 2026 live op Ziggo Sport
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Mattie & Marieke stoppen als duo in de ochtend van Qmusic
- Van dance-classics tot latino-vibes: Milk Inc., Aaron Blommaert en Belle Perez op de affiche van JOE Parad’ice Beach in Westende
- Nieuwe ochtendshow: Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte
- Uitverkocht Philips Stadion gaat uit zijn dak tijdens Qmusic Foute Party - The Big One
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Epe
Multimedia SPOTLIGHT
-
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld'
Kijktip van de dag

Er komt regelmatig een knappe gescheiden piloot langs in het snoephuisje. Mimi denkt dat de man een crush op haar heeft. Jeanne is er echter van overtuigd dat hij eerder een oogje op haar heeft. De twee dames zetten elk hun beste beentje voor om de man te charmeren.
'De Kotmadam', om 18.15 uur op VTM.



































