Recordaantal aanmeldingen voor Eurovisie Songfestival 2024

maandag 2 oktober 2023

Met een recordaantal aanmeldingen is de inschrijving gesloten voor het Eurovisie Songfestival 2024. De selectiecommissie ontving in totaal meer dan 600 nummers.

De inzendingen zijn zowel qua muziekgenre als taal divers. Zo is het merendeel van de nummers Engelstalig, bijna honderd hebben een Nederlandse tekst en een klein aantal bevat onder meer Frans, Arabisch, Turks, Spaans en Italiaans. De selectiecommissie start nu met het selectieproces en kiest uiteindelijk het nummer en de artiest die Nederland vertegenwoordigt op de 68e editie van het Eurovisie Songfestival in Malmö.


Voorzitter van de selectiecommissie Twan van de Nieuwenhuijzen: 'De interesse om deel te nemen is enorm groot en divers. Het is fijn om te merken dat het Songfestival leeft in Nederland: zowel jong talent als bekende artiesten hebben zich gemeld. Van pop tot dance, rock, hiphop, soul, opera, R&B en reggae; alle genres zijn vertegenwoordigd. Door al deze inzendingen en ook door de enthousiaste gesprekken die de afgelopen maanden gevoerd zijn met artiesten, platenlabels, componisten, tekstschrijvers en producers, heb ik veel vertrouwen in het vinden van de juiste song en artiest dit jaar.'

De selectiecommissie bestaat uit Twan van de Nieuwenhuijzen (voorzitter), Carolien Borgers, Cornald Maas, Hila Noorzai, Jaap Reesema, Jacqueline Govaert en Sander Lantinga.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Knokke Tof' (Play)

Robin Rouquart richtte op zijn 28ste een skincaremerk op dat afgelopen jaar één miljoen producten verkocht. Jake Atlass ruilt Knokke in voor LA als aanstormende popartiest met een Sony-deal op zak. De familie Verspecht kent zijn vintage horloges en vastgoed als geen ander. Tine Vandenberghe verkoopt de exclusiefste villa's van de badstad. Charlotte De Deken bouwde haar eigen pilatesstudio uit. Seppe Riolo zweert bij zijn eigen granola. Yannick Bouts maakt van La Réserve dé place to be. Océane Neslany ontwerpt juwelen in haar eigen winkels. En ook kunstenaar Sigurd Tanghe, gekend van 'The Sky Is the Limit', maakt zijn opwachting.

'Knokke Tof', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 aan zee
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Zomerbeelden
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Nelly Rapp - Monsteragent
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:25
    Geen uitzending
    05:35
    Kabouter Plop
  • 01:30
    Geen uitzending
    09:00
    My Kitchen Rules
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 09:40
    Geen uitzending
    15:10
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    02:05
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 09:30
    Castle
    02:10
    Geen uitzending
  • 09:30
    The Ark
    03:05
    Geen uitzending
  • 09:55
    MasterChef UK
    02:05
    De Hanslers: van de Piste naar de Playa
  • 09:55
    Snapped
    05:00
    Geen uitzending
  • 10:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:53
    De perfecte werkplaats
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:40
    Snel, Makkelijk & Lekker
    02:15
    De Zomerkeuken
  • 09:45
    Midsomer Murders
    01:40
    Agatha Christie's Marple
  • 09:15
    Below Deck Sailing Yacht
    02:30
    NCIS
  • 10:00
    NOS Journaal
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 09:55
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 10:00
    Maan en ik
    02:20
    NOS Studio Sport Voetbal