Publieke omroep versterkt digitale transitie met nieuw bestuurslid Lucien Brouwer

donderdag 18 april 2024

Lucien Brouwer is door de Raad van Toezicht van de Nederlandse publieke omroep per 1 juli benoemd tot bestuurder van de NPO. Met de benoeming van Brouwer versterkt de publieke omroep de focus op de verschuiving naar on demand en online mediagebruik en de verdere uitbouw van de platforms NPO Start en NPO Luister.

'Lucien Brouwer is gezien zijn achtergrond en ruime ervaring de juiste persoon om de publieke omroep in de digitale transitie voort te stuwen en deze te versnellen. Samen met Frederieke Leeflang gaat hij uitvoering geven aan de gezamenlijke strategie van de NPO en de omroepen. Belangrijk onderdeel daarvan is het online mediagebruik', zegt Tjibbe Joustra, Voorzitter Raad van Toezicht van de NPO. 'We kiezen met de benoeming van Lucien dan ook bewust voor een bestuurder met veel kennis op het gebied van streaming, innovatie en technologie.'


In het verleden was Brouwer onder meer Chief Marketing Officer bij RTL Nederland en verantwoordelijk voor de groei en doorontwikkeling van het digitale platform Videoland. Sinds 1999 werkte hij voor een aantal grote (media)merken, zoals KPN, UPC Nederland/Ziggo en Liberty Global. Hij richtte zich daarbij onder meer op digitale productinnovatie, klanttevredenheid en veranderprocessen.

Lucien Brouwer: 'In het dynamische medialandschap wil ik graag een bijdrage leveren aan het verder ontwikkelen van de platforms van de publieke omroep. Om zoveel mogelijk Nederlanders te bereiken met het diverse aanbod van alle omroepen ga ik me ervoor inzetten om de zichtbaarheid en vindbaarheid van de programma’s te optimaliseren. Ik kijk uit naar de samenwerking met alle collega’s van de NPO, de omroepen en andere betrokken partijen.'

Huidig NPO-bestuurder Paul Doop heeft inmiddels de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Joustra: 'We zijn Paul dankbaar voor zijn enorme inzet en betrokkenheid de afgelopen vijf jaar. Met de wijze waarop hij invulling heeft gegeven aan zijn rol in de Raad van Bestuur heeft Paul een grote bijdrage geleverd aan de publieke omroep.'

Vanaf 1 juni treedt Lucien Brouwer in dienst bij de NPO en vanaf 1 juli maakt hij onderdeel uit van de Raad van Bestuur van de NPO.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na een jarenlange, vruchteloze zoektocht naar de ware ontmoet Charlie Cantilini eindelijk de man van haar dromen: chirurg Kevin Fields. Het koppel laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk in het huwelijksbootje stappen. Charlies toekomstige schoonmoeder Viola is echter niet te spreken over de verloving. Ze besluit er alles aan te doen om Charlie het leven zuur te maken en krijgt hierbij de hulp van haar vroegere assistente Ruby. Charlie laat zich echter niet afschrikken en vecht vastberaden terug.

'Monster-in-Law', film uit 2005 met oa. Jane Fonda, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:30
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Zomerbeelden
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 09:39
    Stoppeltje
    06:00
    Tik Tak
  • 09:30
    Open keuken met Sandra Bekkari
    01:20
    Geen uitzending
  • 01:50
    Geen uitzending
    10:45
    Rich Kids Go Skint
  • 09:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    01:20
    Geen uitzending
  • 08:50
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 09:30
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 09:25
    Geen uitzending
    06:50
    This Is Us
  • 08:45
    Seal Team
    02:20
    Pawn Stars
  • 09:15
    Come Dine with Me: The Professionals
    01:45
    Emma Willis: Delivering Babies
  • 09:10
    Killer at the Crime Scene
    02:20
    Geen uitzending
  • 04:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:37
    Het perfecte terras
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:35
    Open Vuur
    02:00
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 09:05
    Midsomer Murders
    02:15
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 09:40
    American Housewife
    02:30
    Below Deck
  • 09:30
    NOS Journaal
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 09:30
    Zentijd
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:35
    Bol & Smik
    02:25
    EenVandaag