PowNed komt met NPO 3-docu '30 en nooit meer werken'

Op je dertigste met pensioen, wishful thinking of goed mogelijk? In de documentaire '30 en nooit meer werken' onderzoekt PowNed de FIRE-beweging, een levensfilosofie die als doel heeft zo vroeg mogelijk financieel onafhankelijk te worden en daardoor soms al decennia eerder met pensioen te kunnen.
In Amerika gaat het als een lopend vuurtje en ook in Nederland raken steeds meer jongeren in de ban ervan. Maar hoe werkt dat nou precies? Is zo'n levensstijl weggelegd voor de lucky few of kunnen we allemaal rentenieren voor ons veertigste? PowNed spreekt met ervaringsdeskundigen, jonge pensionado's en experts om alle in's en out's boven tafel te krijgen.
FIRE, ofwel Financial Independence, Retire Early, heeft als voornaamste doel om mensen zo vroeg mogelijk financieel onafhankelijk te laten worden. Dat kan op veel verschillende manieren. Van een minimalistisch leven in vrijheid tot hard werken tot je erbij neervalt om zo jaren eerder te genieten van een (dik) pensioen. De nieuwe generatie jongeren wil niet tot hun zeventigste werken voor een baas en kiezen een extreme levenswijze om flink te besparen of juist om veel geld te verdienen. In de documentaire '30 en nooit meer werken' volgt programmamaker Vera Verzijl (PowNed) millennials die, elk op hun eigen manier, dit pad bewandelen.
Zo zien we bijvoorbeeld de gedreven bitcoin-handelaar Meyade (26). Hij vergaarde in korte tijd veel geld en gaf dat ook uit. Na enkele jaren van extreme luxe leeft hij nu bewuster en meer toekomstgericht. Zijn doel is om financieel onafhankelijk te worden door op slimme wijze bitcoins te verhandelen. Daarom is hij op zoek naar gelijkgestemden in de business en reist hij de hele wereld rond op zoek naar klanten van internationale allure. In Istanboel ontmoet hij topvoetballer Ryan Babel (34). Ook Ryan is bezig met het leven na zijn actieve voetbalcarrière en wil een stabiel inkomen genereren nadat hij stopt.
Daarnaast volgen we Myrthe. Ze is pas 33 jaar en zou morgen kunnen stoppen met werken, maar wil daar nog niet aan denken. Ze handelt in vastgoed, heeft een bestseller geschreven en houdt van auto’s. Ze heeft net een nieuw huis gekocht en laten inrichten. Dat was allemaal lang niet vanzelfsprekend. Door een scheiding van haar ouders liep ze vroeger bij de voedselbank. Haar doel was om ooit boodschappen te kunnen doen zonder op te letten hoe duur alles was. Dat heeft ze inmiddels ruimschoots behaald.
Ook maken we kennis met Niels (31) en zijn vriendin Janne-Sophie (24). Niels streeft naar vrijheid en wil zo min mogelijk werken; laat staan voor een baas. Dat doen ze door hun lasten zo laag mogelijk te houden: ze besluiten om zelf een tiny house te bouwen. Tamar (35) gooit het over een hele andere boeg: ze heeft haar goede baan opgezegd, verkocht al haar bezittingen en besloot om met haar kameel door Nederland te trekken. Deze millennials laten zien dat het ook anders kan. Je kan stoppen met werken op je 30ste!
De documentaire '30 en nooit meer werken' wordt geproduceerd door ITV Studios en is dinsdag 28 september om 21.20 uur te zien op NPO 3.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vakantiekriebels, swiffers en een surprisebox voor koppels in nieuw seizoen van 'Met Vier in Bed'
- 'Ik ben het cadeautje!': Komst van energieke vrijgezel zet de boel meteen op scherp in de eerste week van 'B&B Zoekt Lief'
- Volg de weg naar 'Sing & Dance UP! 2026' in nieuw tv-programma
- Zinderende start voor 'Play that Song' in bloedheet Kortenberg
- Danny Ghosen legt de schokkende illegale medicijnhandel bloot in nieuwe PowNed-serie 'Danny en de Medicijnmaffia'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- Cartoon Network maakt van juli één groot zomeravontuur
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.
'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.



































