Peter Lubbers nieuwe Directeur Content RTL en Videoland

vrijdag 20 maart 2026
Foto: RTL - © Tom Cornelissen 2026

RTL maakt bekend dat Peter Lubbers per 1 mei 2026 de nieuwe Directeur Content is bij RTL en Videoland. Hij volgt hiermee Peter van der Vorst op, die sinds 1 december 2025 de overkoepelende rol van Directeur Content & Strategie voor zowel Nederland als België (DPG Media) vervult.

Lubbers was tot voor kort werkzaam als CEO bij Banijay Benelux, heeft Concept Street mede-opgericht en vervulde daarvoor diverse bestuurlijke functies bij zowel grote productiebedrijven als omroepen, waaronder de Avro en SBS Broadcasting.


Peter van der Vorst over de aanstelling van Peter Lubbers als Directeur Content RTL en Videoland: 'Peter Lubbers is een zeer ervaren en vertrouwd gezicht in de Nederlandse media-industrie. Met zijn brede ervaring, bij zowel zenders als producenten, kent hij onze sector als geen ander. Als CEO van Banijay Benelux, was hij verantwoordelijk voor talloze succesvolle programmatitels en heeft hij de afgelopen jaren bewezen dat hij in een periode van grote verandering mensen en organisaties weet te verbinden en vooruit kan helpen. Daarnaast is het ook nog eens een bijzonder prettig mens om mee samen te werken. Ik kijk er dan ook enorm naar uit om vanuit mijn huidige rol samen met Peter, zijn VTM-counterpart Davy Parmentier en hun geweldige contentteams verder te bouwen aan onze streaming-first-strategie in Nederland en België.'

Peter Lubbers over zijn overstap naar RTL en Videoland: 'Ik vind het enorm eervol mede richting te mogen geven aan de transformatie die RTL en Videoland op vele gebieden doormaken. Zowel op het gebied van contentstrategie als binnen de nieuwe, rijke mogelijkheden die de samenwerking met de DPG-merken biedt. Ik word blij van die beweging en het samen bouwen aan inhoud die mensen raakt, inspireert en informeert. Zeker in een fijn bedrijf dat ik al goed ken en waar ik me zo thuis voel.'

Ambitie voor de toekomst
De aanstelling van Lubbers onderstreept de streaming-first-strategie van RTL en Videoland. In zijn nieuwe rol zal hij een cruciale bijdrage leveren aan het sterk en relevant houden van de lineaire zenders en de verdere groei van Videoland als de nummer 1 lokale streamer van Nederland.

Nieuwe contentorganisatie
Met de aanstelling van Lubbers krijgt de content-directie van de gecombineerde Nederlandse en Belgische organisatie definitief vorm. In zijn nieuwe rol als Directeur Content RTL en Videoland wordt Lubbers het eerste aanspreekpunt voor talenten en producenten in Nederland en is hij verantwoordelijk voor de keuze en kwaliteitsbewaking van alle content op de lineaire zenders en Videoland. Hij rapporteert aan Peter van der Vorst, die in zijn rol als Directeur Content & Strategie DPG Media verantwoordelijk is voor de overkoepelende strategie in Nederland en België. Hij geeft onder meer leiding aan de centrale content-acquisitie en distributie, de creatieve unit (formatontwikkeling) en de samenwerking tussen de verschillende mediatypes en merken binnen DPG Media.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Floor' - Bruno Wyndaele (VTM)

In deze finale wordt het hard tegen hard tussen de laatste twaalf kandidaten. De hoofdprijs ligt binnen handbereik, maar slechts één kandidaat kan het ultieme quizduel winnen en het prijzengeld mee naar huis nemen. Wie wint het tweede seizoen van 'The Floor'?

'The Floor', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:37
    Het weer
  • 19:05
    The Tower
    19:53
    Het weer
  • 19:05
    De Raad van Soekie
    19:20
    Helden
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:45
    Het Weer
  • 17:30
    UEFA Champions League
    20:30
    Bad Boys for Life
  • 18:40
    Colors of Love
    20:25
    Mean Girls
  • 18:45
    Ultimate Police Interceptors
    22:30
    The Night House
  • 18:55
    S.W.A.T.
    00:30
    Suits
  • 19:00
    Ramona
    20:00
    Nonkel Jef
  • 19:00
    Huizenjagers
    20:00
    Blind Gekocht NL
  • 18:35
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 19:05
    Two and a Half Men
    20:35
    Space Jam: A New Legacy
  • 19:00
    Chateau Meiland: En Route
    20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 18:50
    World's Most Evil Killers
  • 18:59
    Z-Weekoverzicht
    19:33
    Trends Talk
  • 19:03
    Kan ik het ook?
    19:22
    Lifestyle en wonen
  • 18:25
    Loïc zot van koken weekmenu
    19:20
    Beach Barbecue
  • 18:10
    An Inspector Calls
    20:00
    Silent Witness
  • 19:05
    Law & Order: Organized Crime
    20:00
    The Watch
  • 19:05
    Het echte leven in de dierentuin
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:00
    Woonkoorts
    19:55
    Rail Away
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:20
    Bommetje!