Ook komend jaar internationale topfictie bij de publieke omroep
Vanaf vandaag is de spraakmakende Britse serie 'Mr Bates vs The Post Office' (BNNVARA) te zien op NPO Start. De serie vertelt het waargebeurde verhaal van de grootste gerechtelijke dwaling in de geschiedenis van het Verenigd Koninkrijk: het Britse postschandaal.
Maar liefst 236 postkantoor eigenaren belandden onschuldig in de gevangenis nadat ze onterecht beschuldigd waren van fraude. De dramaserie maakte begin deze maand veel los in het eigen land. Het is de eerste in een lange lijst internationale topseries die komend jaar bij de publieke omroep te zien zijn.
Afgelopen jaar kon je bij de publieke omroep als eerste al kijken naar buitenlandse successeries als 'Carmen Curlers' (VPRO), 'Sanditon' (KRO-NCRV), 'Sisi' (KRO-NCRV), 'The Capture' (KRO-NCRV), 'Happy Valley' (KRO-NCRV), '1985' (VPRO), 'Blackwater' (KRO-NCRV) en 'Exit' (BNNVARA). Deze series worden door het publiek gewaardeerd met een cijfer tussen de 7,9 en 8,2 (Bron: MAP,GfK). Ook komend jaar staat het schema weer vol nieuwe kwaliteitsseries, maar ook spin-offs en vervolgseizoenen op eerdere successen.
'Mr Bates vs The Post Office' (BNNVARA, vanaf vandaag op NPO Start)
Alan Bates (gespeeld door Toby Jones) wordt ten onrechte beschuldigd van fraude en diefstal door de Britse post, en hij mag niet langer zijn postkantoor runnen. Als blijkt dat meer postkantoorhouders verschrikkelijk in de problemen komen door het gebrekkige computersysteem van de post, komt hij in actie. Het wordt een strijd tegen een van de machtigste overheidsinstanties die jarenlang gaat duren.
'Orphan Black: Echoes' (BNNVARA, vanaf 15 februari op NPO Start)
Lucy (gespeeld door Krysten Ritter) leidt een vredig leven op het platteland met haar vriend en zijn dochter, al heeft ze regelmatig nachtmerries over haar mysterieuze verleden. Als ze op een dag wordt opgespoord door een gewelddadige man, vlucht ze naar de stad, in de hoop daar meer informatie te vinden over haar identiteit.
'Best Interests' (KRO-NCRV, vanaf 16 februari op NPO 2 en NPO Start)
Nicci (gespeeld door Sharon Horgan) en Andrew (Michael Sheen) zijn gelukkig getrouwd en hebben twee jonge kinderen als het noodlot toeslaat. Hun jongste dochtertje Marnie blijkt een ernstige spierziekte te hebben, en dat zet het leven van het hele gezin op zijn kop. Ze komen voor ondenkbare keuzes te staan, met verstrekkende gevolgen.
'The Gold' (KRO-NCRV, vanaf 22 februari op NPO 2 en NPO Start)
Op 26 november 1983 overvallen zes mannen geldbedrijf Brink's-Mat. Ze zijn uit op buitenlandse valuta, maar vinden een berg goudstaven. Dan wordt het een race tegen de klok: de dieven proberen het goud te helen en wit te wassen, en inspecteur Boyce (gespeeld door Hugh Bonneville) en zijn team proberen de daders te vinden.
'Dopesick' (VPRO, vanaf 30 maart wekelijks twee afleveringen op NPO 3 en NPO Start)
Richard Sackler (gespeeld door Michael Stuhlbarg) van Purdue Pharma brengt een sterke pijnstiller op de markt. Een arts in Virginia schrijft het voor aan patiënten. Het OM klaagt jaren later Purdue Pharma aan omdat het middel toch zwaar verslavend blijkt te zijn.
'The Capture 2' (KRO-NCRV, binnenkort te zien)
Rechercheur Rachel Carey (gespeeld door Holliday Grainger) heeft promotie gemaakt na haar vorige zaak. Wanneer een computerexpert van Chinese afkomst thuis wordt doodgeschoten door een mysterieuze moordenaar, raakt ze verwikkeld in de bizarre wereld van Artificial Intelligence. Er is haast bij geboden, want het gevaar dreigt.
'Estonia' (KRO-NCRV, binnenkort te zien)
Net na middernacht op 28 september 1994 komt de MS Estonia in een catastrofale storm terecht. Ondanks de reddingsoperatie, zinkt het schip en komen 852 mensen om. In dit op feiten gebaseerd drama wordt een poging gedaan om vanuit verschillende perspectieven licht te schijnen op wat er daadwerkelijk is gebeurd.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Chaima Saysay verlaat ochtendshow van Radio 2 voor nieuwe uitdaging
- Ruben Van Gucht gaat mee 'De Tafel' presenteren
- 'Familie' gaat de zomer in met nagelbijtende cliffhanger, uniek eerbetoon aan de Bomma en nieuwe webreeks
- Gouden Televizier Oeuvre-Ring voor Joop van den Ende
- NET5 lanceert nieuw reality-experiment: 'Wil je met me bouwen?'
- Het mooiste motorsportweekend van het jaar: TT van Assen 2026 live op Ziggo Sport
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
- JOE-luisteraars bepalen starttijd Coen & Sander Show morgen na nachtelijke wedstrijd van Oranje
- Mattie & Marieke stoppen als duo in de ochtend van Qmusic
- Van dance-classics tot latino-vibes: Milk Inc., Aaron Blommaert en Belle Perez op de affiche van JOE Parad’ice Beach in Westende
Multimedia SPOTLIGHT
-
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten
Kijktip van de dag

Na een jarenlange, vruchteloze zoektocht naar de ware ontmoet Charlie Cantilini eindelijk de man van haar dromen: chirurg Kevin Fields. Het koppel laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk in het huwelijksbootje stappen. Charlies toekomstige schoonmoeder Viola is echter niet te spreken over de verloving. Ze besluit er alles aan te doen om Charlie het leven zuur te maken en krijgt hierbij de hulp van haar vroegere assistente Ruby. Charlie laat zich echter niet afschrikken en vecht vastberaden terug.
'Monster-in-Law', film uit 2005 met oa. Jane Fonda, om 20.35 uur op Play.



































