Omroep WNL presenteert nieuw seizoen van 'Mocronado's': van gastarbeider tot pensionado
In dit nieuwe seizoen van 'Mocronado's' van Omroep WNL blikken vier Marokkaanse mannen terug op hun werkzame leven en vertellen zij hoe het was om als gastarbeider een bestaan in Nederland op te bouwen.
Wat begon als een tijdelijk verblijf, groeide uit tot een leven vol liefde, werk en familie. Hoe kijken zij, met de wijsheid van nu, naar het land dat ooit vreemd voelde, maar uiteindelijk hun thuis werd?
Purmerender Mustapha Douhaha (80), Nieuwegeiner Akil Lamdahhi (77), Amstelvener Fouad Bennis (77) en Tytsjerker Mohamed Yettefti (75) maken deel uit van die eerste groep Marokkaanse mannen die ruim een halve eeuw geleden naar Nederland kwamen. Ook deze mannen hebben ieder een uniek levensverhaal, maar delen hetzelfde begin: ze kwamen in de jaren zestig en zeventig als jonge gastarbeiders naar Nederland, bouwden hier een bestaan op, vonden de liefde en stichtten gezinnen.
Hoofdredacteur Kees Berghuis reageert: 'Deze generatie heeft een grote rol gespeeld in de ontwikkeling van ons land en heeft bijgedragen aan de bloei van onze economie. De serie ontroert en werpt een ander licht op dit deel van onze geschiedenis. Het is belangrijk dit verhaal te vertellen.'
Regisseur en programmamaker Jalal Bouzamour: 'Het levensverhaal van mijn vader, zelf gastarbeider, is voor mij altijd een grote inspiratiebron geweest. Daarom voelt Mocronado’s niet als zomaar een project, maar als een persoonlijke missie. De mannen van dit seizoen behoren tot de laatsten die ons nog uit eigen mond kunnen vertellen hoe het was om in Nederland een nieuw bestaan op te bouwen. Hun herinneringen zijn waardevol én kwetsbaar: als we ze nu niet vastleggen, verdwijnen ze voorgoed.'
'Mocronado's' telt drie afleveringen met elk een apart thema:
Aflevering 1: Liefde en huwelijk – Hoe de mannen als jonge gastarbeiders verliefd werden op Nederlandse vrouwen en hoe dat hun leven in Nederland voorgoed veranderde.
Aflevering 2: Migratie en integratie – De eerste jaren in Nederland: werken, taal leren, cultuur ontdekken en hoe ze langzaam een nieuw thuis vonden.
Aflevering 3: Kinderen en opvoeding – De uitdagingen en keuzes bij het opvoeden van kinderen in een ander land, met twee culturen en twee talen.
Spin-off 'Mocronado’s Junior'
Tegelijkertijd gaat de spin-off 'Mocronado’s Junior' van start op het YouTube-kanaal NPO Startpunt. Hierin stappen Nasser (18), Bilal (25), Marouan (25) en Hamid (28) in de schoenen van hun opa’s. In een traditioneel oud pension mét stapelbedden leven zij enkele dagen zoals de eerste generatie gastarbeiders dat deed: samen huisregels afspreken, vroeg uit de veren om in de fabriek te werken en gaan met elkaar in gesprek over het thema liefde. Aansluitend wagen ze zich, net als hun opa’s destijds, aan het kennismaken met Nederlandse dames, zoals vroeger, zonder apps of social media.
'Mocronado's', vanaf zaterdag 6 september om 20.40 uur bij Omroep WNL op NPO 2.
DOSSIER: Najaar 2025: alle plannen, alle zenders! (NL)
volledig dossier- Dit zijn de twaalf BN’ers die een mysterieus avontuur aangaan bij RTL 4
- Jurre Geluk volgt vijf kinderen met levensbedreigende ziekte in 'Niet Klein Te Krijgen'
- Kefah Allush bezoekt vuurtorens langs de Nederlandse kust voor nieuw MAX-programma
- Simon Keizer presenteert nieuwe muziekshow 'Onvergetelijke Liedjes'
- Nieuwe dosis glamour in 'The Real Housewives of Amsterdam' bij Videoland
- Dit zijn de singles die inchecken bij 'Paradise Hotel'
- Nieuwe afleveringen 'Medisch Centrum West' in november op SBS6
- Duivelse dilemma's, drankmisbruik en diplomatie in tweede seizoen 'BuZa'
- Rembrandt, Hazes én de echte Cohen en Halsema samen in historische comedy 'Welkom in Amsterdam'
- Meedogenloze klopjacht en duivels dilemma in nieuw seizoen 'Het Gouden Uur'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: donderdag 16 april 2026
- Nieuwe serie 'About Face' vanaf zaterdag op TLC
- 'Daar Zijn Beelden Van': een hilarische duik in 70 jaar VRT-geschiedenis
- Dit zijn de artiesten van het nieuwe seizoen 'Beste Zangers'
- Play brengt de zondagochtendnostalgie van Samson en Gert eenmalig terug met originele aflevering
- Dit zie je zaterdag in 'Kassa'
- Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice': 'Deze song is vocaal het strafste dat er tussen zit'
- 'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn': tussen zware trainingssessies door oefent Ward Lemmelijn zijn skills als... verpleger
- 'Pointer' legt vinger op jarenlang verkeerde aanpak intieme terreur
- In 'Meldpunt Actueel': vaker diagnose ADHD bij ouderen
Multimedia SPOTLIGHT
-
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug!
Kijktip van de dag

Average Rob brengt beelden van enkele van zijn idolen mee, te beginnen met waaghals Tom Waes in 'Tomtesterom'. Ook beelden van 'Taboe' met comedian Philippe Geubels komen aan bod. Sander en Cato hebben het met Rob ook nog over zijn eigen wielerwedstrijd, de Turbocross. Ze leren hem ook een krachtpatser kennen die wel wat gemeen heeft met Rob zelf: tandacrobaat John Massis, die je gerust de Average Rob van de jaren 70 en 80 kan noemen.
'Daar Zijn Beelden Van', om 20.50 uur op VRT 1.



































