Omroep MAX zoekt de ontmoeting in de Week tegen Eenzaamheid

Jan Slagter presenteert een speciale reeks van het MAX Ouderenjournaal waarin inspirerende en motiverende, maar ook confronterende levensverhalen van mensen uit heel Nederland centraal staan.
Ook worden mensen gevolgd die zich op verschillende manieren inzetten voor een ander, met als doel: verbinding en aandacht voor elkaar. Een week lang verhalen die raken.
In MAX Ouderenjournaal tegen Eenzaamheid maken we kennis met de Haagse Young Joo (55). Zij kiest er bewust voor om naast haar drukke baan iedere woensdagmiddag tijd vrij te maken voor de 88-jarige Greet. 'Ik zie het leven als iets wat je samen doet. Als je je volledig focust op je carrière of materieel gewin, lijkt mij dat heel eenzaam. Ik wil mijn energie delen met anderen. Zeker nu mijn kinderen minder zorg nodig hebben, krijg ik er zelf ook veel voor terug.'
Ook Eddie Pasveer, oud-doelman van FC Twente en De Graafschap, is een verbinder. Hij helpt ouderen weer in beweging te krijgen. Maar het sociale aspect is minstens zo belangrijk vindt hij. 'Ik zie veel eenzame mensen om mij heen. Mijn sporttrainingen zijn daarom laagdrempelig, zodat echt iedereen mee kan doen. En inmiddels zijn er ook veel mensen die elkaar buiten het veld zien.'
Dat eenzaamheid niets met leeftijd te maken heeft, laat Anne (32) zien in haar openhartige documentaire ‘Anne zoekt vrienden’. Terwijl ze vroeger een hechte vriendengroep had, zit ze als dertiger avond na avond alleen thuis. Wat is er gebeurd? Om daarachter te komen, pakt ze de telefoon en belt oude vrienden op. Voor het eerst durft ze te vragen: waarom zijn we geen vrienden meer? Haar emotionele zoektocht legt ze vast met de camera. In het MAX Ouderenjournaal tegen Eenzaamheid vertelt Anne, een jaar later, wat die confronterende zoektocht haar heeft gebracht. Tot welke inzichten kwam ze? En heeft Anne antwoorden gevonden, of zelfs nieuwe vriendschappen?
'MAX Ouderenjournaal tegen Eenzaamheid', vanaf maandag 29 september om 16.35 uur bij MAX op NPO 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: donderdag 16 april 2026
- Nieuwe serie 'About Face' vanaf zaterdag op TLC
- 'Daar Zijn Beelden Van': een hilarische duik in 70 jaar VRT-geschiedenis
- Dit zijn de artiesten van het nieuwe seizoen 'Beste Zangers'
- Play brengt de zondagochtendnostalgie van Samson en Gert eenmalig terug met originele aflevering
- Dit zie je zaterdag in 'Kassa'
- Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice': 'Deze song is vocaal het strafste dat er tussen zit'
- 'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn': tussen zware trainingssessies door oefent Ward Lemmelijn zijn skills als... verpleger
- 'Pointer' legt vinger op jarenlang verkeerde aanpak intieme terreur
- In 'Meldpunt Actueel': vaker diagnose ADHD bij ouderen
Multimedia SPOTLIGHT
-
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug!
Kijktip van de dag

Average Rob brengt beelden van enkele van zijn idolen mee, te beginnen met waaghals Tom Waes in 'Tomtesterom'. Ook beelden van 'Taboe' met comedian Philippe Geubels komen aan bod. Sander en Cato hebben het met Rob ook nog over zijn eigen wielerwedstrijd, de Turbocross. Ze leren hem ook een krachtpatser kennen die wel wat gemeen heeft met Rob zelf: tandacrobaat John Massis, die je gerust de Average Rob van de jaren 70 en 80 kan noemen.
'Daar Zijn Beelden Van', om 20.50 uur op VRT 1.



































