'NPO Radio 2 Top 2000 Award' voor Maan en Goldband

De 'NPO Radio 2 Top 2000 Award' gaat dit jaar naar Maan en Goldband. Hun nummer Stiekem is de hoogste nieuwe binnenkomer in de 25e editie van de 'NPO Radio 2 Top 2000'.
De song was het afgelopen jaar een enorme hit en debuteert in de lijst der lijsten op positie 180.
Eerdere winnaars van de 'Top 2000 Award' zijn De Dijk (2022), Golden Earring (2021), DI-RECT (2020), Danny Vera (2019) en Davina Michelle (2018). 'Met deze award zet NPO Radio 2 Nederlandse artiesten extra in de schijnwerpers. We vinden het dan ook geweldig dat dit jaar een recordaantal Nederlandse producties in de 'Top 2000' staat: 381 in totaal, inclusief de samenwerkingen met buitenlandse artiesten', zegt Peter de Vries, zendermanager van NPO Radio 2.
Naast Stiekem zijn de hoogst genoteerde nieuwelingen Tonight van Son Mieux op 213, Anti-Hero van Taylor Swift op 215, Engelbewaarder van Marco Schuitmaker op 243 en Make It A Memory van Danny Vera & Krezip op 270. Daarmee zijn vier van de vijf hoogste nieuwe binnenkomers van eigen bodem. Andere eerstelingen zijn onder meer Overcome van Nothing But Thieves op 600, Ladada (Mon Dernier Mot) van Claude op 646, Now And Then van The Beatles op 667 en Sweet Sounds Of Heaven van The Rolling Stones ft. Lady Gaga & Stevie Wonder op 754.
De volledige 'Top 2000' is onthuld door Annemieke Schollaardt op NPO Radio 2 en online te bekijken op nporadio2.nl.
Stijgers
505 van Arctic Monkeys stijgt de meeste plaatsen: van 1992 naar 381, een verschil van 1611 posities. Ook Zeit van Rammstein klimt flink: nu op 361 en dat is 1327 plaatsen hoger dan vorig jaar. The Loneliest van Måneskin wint 1284 plekken en is nu te vinden op 432. Taylor Swift maakt een flinke opmars: zij ziet het aantal noteringen ten opzichte van vorig jaar verdubbelen van 6 naar 12 en al haar songs die in 2022 in de lijst stonden stijgen. Hoogst genoteerd is All Too Well op 177.
Overleden helden
Stemmers grijpen wederom de 'Top 2000' aan om hun overleden (muzikale) helden te eren. Van de in mei dit jaar gestorven Tina Turner stijgen alle noteringen ten opzichte van 2022. Het hoogst staat Proud Mary, een duet met Ike Turner, op 142. We Don’t Need Another Hero op 1253 is de meeste plaatsen geklommen en staat 730 plekken hoger dan vorig jaar. Van de in juli overleden Sinéad O’Connor zijn Nothing Compares 2 U (nu op 98) en Troy (op 102) gestegen in vergelijking met vorig jaar, respectievelijk 265 en 194 plaatsen.
Ook bij de in november overleden The Pogues-voorman Shane MacGowan is een effect te zien: Dirty Old Town (899) en Fiesta (1963) staan voor het eerst in de lijst. Fairytale Of New York, met Kirsty MacColl, wint bijna duizend posities: van 1250 vorig jaar naar 252 nu. En de Friends-tune I’ll Be There For You van The Rembrandts debuteert op 1224. Afgelopen oktober stierf 'Friends'-acteur Matthew Perry.
Hofleveranciers
Queen prolongeert de titel van belangrijkste hofleverancier: de band staat er net als vorig jaar 36 keer in. Nummer twee is The Beatles met 28 noteringen en dat zijn er drie minder dan in 2022. De derde plaats is voor ABBA met 25, evenveel als vorig jaar. Van de Nederlandse artiesten staat BLØF het vaakst in de lijst met 17 nummers, gevolgd door Golden Earring(s) en De Dijk met ieder 15.
Trivia
(I Just) Died In Your Arms Tonight van Cutting Crew is de langst afwezige herintreder. De laatste keer dat het nummer in de lijst stond was in 2004. Ook twee Nederlandse liedjes keren na lange tijd weer terug: Met De Vlam In De Pijp van Henk Wijngaard (laatste notering in 2007) en Twee Motten van Dorus (afwezig na 2008). Do It Again van Steely Dan weet op de valreep in de lijst te blijven. De song staat in álle edities van de 'Top 2000', maar is inmiddels gezakt naar plek 1992 (vorig jaar 1833).
Opening
De 'NPO Radio 2 Top 2000' wordt uitgezonden van eerste kerstdag tot en met oudejaarsavond, vanuit het Top 2000 Café in Hilversum. Bart Arens trapt de lijst ook dit jaar weer af met een spectaculaire show, te zien op maandag 25 december om 00.00 uur op NPO 3. Vervolgens start Jeroen van Inkel de nummer tweeduizend in: New York Minute van Don Henley.
Voorafgaand aan de show van Bart is op NPO 3 om 22.30 uur (dus op zondag 24 december) het tv-programma 'Top 2000: De Opening' (NTR) te zien. Daarin gaan de 'Top 2000'-dj’s op zoek naar muzikale parels en de bijzondere verhalen uit de lijst. Vijf bekende Nederlandse artiesten en bands die met hun muziek genoteerd staan in de lijst, spelen een eigen nummer en een cover uit de 'Top 2000'. De presentatie is in handen van Leo Blokhuis en Shay Kreuger.
'Top 2000 Café'
Toegangsbewijzen voor het 'Top 2000 Café' waren uitsluitend online verkrijgbaar en zijn nu uitverkocht. Kaartjes geven ook toegang tot de spiegeltent bij Beeld & Geluid en de speciale Top 2000 Expo over de geschiedenis van de lijst.
Historie
De 'Top 2000' is begonnen in 1999 en dit jaar wordt de 25e editie uitgezonden. In totaal hebben 4790 nummers in de lijst gestaan, waarvan 559 songs elk jaar vertegenwoordigd zijn. Bohemian Rhapsody van Queen staat dit jaar voor de twintigste keer op de eerste plaats. Andere lijstaanvoerders waren Roller Coaster van Danny Vera (2020), Imagine van John Lennon (2015), Hotel California van Eagles (2014 & 2010) en Avond van Boudewijn de Groot (2005).
'NPO Radio 2 Top 2000'
De 'NPO Radio 2 Top 2000' is één van de grootste radio- en muziekevenementen van Nederland, waar jaarlijks circa 10 miljoen mensen naar kijken en luisteren. De lijst der lijsten wordt elk jaar samengesteld door het publiek. 'De Top 2000' is te zien en te horen vanaf eerste kerstdag 00.00 uur tot en met oudejaarsavond. De uitzending vanuit het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum is 24 uur per dag te volgen via NPO Radio 2, nporadio2.nl, NPO 1 extra en ’s nachts op NPO 3. De NTR verzorgt de televisie-uitzendingen De magie van 25 x 'Top 2000', 'Top 2000 Quiz', 'Top 2000: The Untold Stories' en 'Top 2000: De Opening' op NPO 3 en 'Top 2000 a gogo' op NPO 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Fantastische Europa League-finale voor heel Nederland gratis te zien bij Ziggo Sport
- Musical Awards Gala 2026 woensdag op NPO 1
- ‘VRT NWS Laat’ verdwijnt: focus verschuift naar Journaal van 19 uur
- Kijkcijfers: 15, 16 en 17 mei 2026
- Drama, glitter en onthullingen: 'The Real Housewives of Antwerp' sluiten seizoen 2 af met spannende reünie
- De jury van 'Huis Gemaakt' is streng in Langdorp: 'Boring as hell'
- VRT NWS 'Pano' onderzoekt: De Anderlechtse Haard
- Slachtoffers, familie en speciale eenheden blikken voor het eerst terug op 'Die ochtend in Ede'
- Klassenstrijd in halve finale 'MasterChef': 'Moeten wij nu kinderen in de pan hakken?'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Tweede speeldag Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke' barst spectaculair los op 34,6 meter hoge klimmuur
- Mattie versus Marieke: Qmusic-strijd barst los op TT Circuit
- 'WinWin' zet dit jaar extra in op persoonlijke hulp bij het invullen van je belastingaangifte
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Zeeland
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+
Kijktip van de dag

Zetten Andy en Dina hun relatie met de AI-liefjes verder? Ze buigen zich ook over de orgasmekloof. Een onderzoek met veel hoogtepunten en een climax met een heuse 'sekstafette'. Vervolgens gaat het duo verder met hun digitale scam via phishing aan huis.
'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.



































