NPO en College van Omroepen reageren op hervormingsplannen van kabinet
Het doet de NPO en het College van Omroepen goed dat de Minister het belang van een sterke publieke omroep als onmisbare pijler onder de democratische rechtstaat erkent. We zien daarbij goede elementen in de plannen voor de hervorming van het publieke bestel.
'We onderschrijven de woorden van de minister dat een structuur met omroephuizen goed is voor ‘de bestuurbaarheid, slagkracht en efficiëntie van het bestel’. De herinrichting van een bestel dat al zolang bestaat, zal een forse inspanning van de NPO en de omroepen vragen. Ook geeft het onzekerheid voor medewerkers. We zijn in het bijzonder overvallen door de gevolgen die de plannen van de minister hebben voor de NTR.
Wij zien de noodzaak om de publieke omroep toekomstbestendig te maken. Door efficiënter samen te werken en kosten te besparen, kunnen we blijven investeren in hoogwaardige programma’s. We zorgen dat we beter kunnen inspelen op het veranderende mediagebruik van ons publiek en de digitale transitie die daarvoor noodzakelijk is. Daarmee dragen we bij aan een geïnformeerde en betrokken samenleving.
De minister hecht aan kwaliteit, verbinding, betrouwbaarheid, onafhankelijkheid en impact. Daarbij hoort dat we als publieke omroep verschillende geluiden kunnen laten horen. Daarom is het zo belangrijk dat de eigen identiteit van de omroepen in de omroephuizen overeind blijft. Veelzijdigheid van de programmering is van groot belang om echt van en voor iedereen te kunnen zijn. Het zorgt ervoor dat grote en kleine groepen in onze maatschappij zich herkennen en vertegenwoordigd zien in onze programma’s.
We zijn het eens met de minister dat er meer duidelijkheid moet komen over rollen en verantwoordelijkheden binnen het publieke bestel. De NPO en de omroepen zijn samen verantwoordelijk voor het functioneren van de gehele publieke omroep. Het is bovendien goed dat budgetten op een heldere manier verdeeld worden over de omroephuizen. Dat zorgt ervoor dat we vooraf meer zekerheid hebben over de middelen die voor programma’s beschikbaar zijn. Die zekerheid helpt om de publieke taak onafhankelijk in te vullen en is een belangrijke randvoorwaarde om onze organisaties sociaal veiliger te maken.
Dat neemt niet weg dat wij ons grote zorgen maken over de aangekondigde bezuinigingen. Die zal onherroepelijk gevolgen hebben voor de programmering, dat geeft de minister ook toe. Wij willen keihard werken aan een sterke en onafhankelijke publieke omroep, maar dan hebben we voldoende middelen voor onze programma’s nodig.
De komende tijd verdiepen wij ons verder in de gevolgen die de plannen van de minister voor de publieke omroep en onze medewerkers hebben. Wij zullen de behandeling van de plannen in de Tweede Kamer met veel belangstelling volgen.'
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Spanning aan ronde tafel in 'De Verraders': emoties lopen hoog op tussen Danira en Faroek
- Van De Verhulstjes tot De Planckaerts en een Belgische prins: deze 24 duo's wagen hun kans in 'Kamp Jeroom'
- Deze programma's kleuren het najaar van VTM
- Cathérine Moerkerke wordt nieuw gezicht van VTM NIEUWS tijdens de week
- 'Meer keuze dan ooit': VTM wordt dit najaar gevarieerder en gaat voluit op tv én streaming
- Dit is het maandmenu van 24Kitchen
- Ontdek wat er in september op STAR Channel te zien is
- Van geraffineerde misleiding tot mysterieuze vakantieverdwijningen: nieuw op Crime+Investigation in september
- Dit staat in september op de planning bij National Geographic
- Proximus presenteert: 'Best of Pukkelpop 2026'
- Radio 10 start nieuw digitaal station voor liefhebbers van Soul & Jazz
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit havenervaringscentrum Portlantis op de Maasvlakte
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 3FM schrapt nachtelijke presentatie en zet extra in op nieuw radiotalent
- Dit hoor je zaterdag in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield
Kijktip van de dag
Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.



































