'NPO Cultuur' met Rachel Pouwer wegens succes verlengd

Presentator Rachel Pouwer duikt ook dit seizoen maandelijks in het Nederlandse culturele landschap voor 'NPO Cultuur'. Het programma, dat afgelopen seizoen een vaste plek veroverde bij cultuurliefhebbers, zie je het hele jaar op NPO 2 (Extra).
Met dezelfde aanstekelijke nieuwsgierigheid trekt Pouwer het land in. Van musea en theaters naar repetitieruimtes en kleedkamers, altijd op zoek naar makers, verhalen en de verste uithoeken van kunst en cultuur. Niets is te niche!
In de eerste aflevering van het nieuwe seizoen volg je Rachel in het HomeComputerMuseum in Helmond langs de geschiedenis van de computer als cultureel erfgoed. Daarnaast spreekt ze met sterviolist Noa Wildschut tijdens een intensieve repetitieperiode met het Nederlands Studenten Orkest in Someren. Ze praat met Isabelle Kafando over haar allereerste solovoorstelling ROF DAAIMUND. En op de set van Eurosonic Noorderslag in Groningen vertelt 3FM dj Vera Siemons welke jonge artiest we dit popjaar in de gaten moeten houden.
'NPO Cultuur' blijft een vaste plek voor verdieping en ontdekking. Met concrete tips in het land op NPO Start en in de NPO Luister-app.
Rachel Pouwer
Rachel Pouwer begon haar carrière op de covers van grote modebladen, terwijl ze notarieel ondernemingsrecht studeerde aan de Universiteit Utrecht en haar eerste stappen als kandidaat-notaris zette op de Zuidas. Maar haar hart voor ateliers en theaterzalen klopte harder dan dat voor aktes en aandeelhouders. Inmiddels is Rachel vijf jaar de culturele speurneus van de NTR.
Rachel over 'NPO Cultuur': 'Ik ben benieuwd naar het moment waarop een kunstenaar denkt: ja, zo ga ik het doen! Dat kan in een theaterzaal zijn, in een atelier vol natte kwasten of in een kampeerboerderij met negentig studenten, bierfusten en een Prokofjev partituur. We spreken makers precies daar waar het werk nog leeft en schuurt. 'NPO Cultuur' is echt één grote ode aan het maken zelf.'
'NPO Cultuur' zie je maandelijks op NPO 2 Extra en NPO 2. De eerste aflevering is te zien op donderdag 12 februari om 21.30 uur op NPO 2 Extra en op vrijdag 13 februari om 10.40 uur op NPO 2. Daarna zijn alle afleveringen terug te kijken via NPO Start.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT kondigt nieuwe topfictie aan via Europese samenwerking
- Proximus lanceert nieuwe zender Pickx Crime op 1 april
- Kamal Kharmach deelt zijn kennis in 'Andermans Zaken' op VRT 1
- Onderwijseditie 'The Passion' brengt paasverhaal dichter bij jongeren
- Katy Perry aangekondigd als headliner van 'Isle Of MTV Malta 2026'
- Vader die zijn overleden zoon 8 weken lang in bed liet liggen, getuigt in 'Justice For All'
- 'Zembla' donderdag over afbouw gesloten jeugdzorg
- Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen
- De Planckaerts steken de handen uit de mouwen in 'Huis Gemaakt'
- Karine Claassen gaat 'Op Een Ander' bij Musica Mundi
- Q-luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens en wint daarmee 'De Jacht op Vincent Live'
- Primeur op Paaspop: Qmusic presenteert de Q-rooftop bar met intieme rooftop sessies en live radio
- VRT reageert op de heisa rond filmpje van Studio Brussel-presentatoren
- FunX Awards 2026: Edison-winnaar CHO, Kaya Imani en Qlas treden op
- Ruud de Wild tijdelijk afwezig op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice'
Kijktip van de dag

In de finale strijden de laatste drie kandidaten om de felbegeerde overwinning. Wie kan het beste omgaan met het onverwachte? Niets is zeker, zelfs het bedrag waar ze al weken voor strijden niet. Slechts één iemand zal uiteindelijk de prijs verzilveren.
'De Box', om 20.35 uur op VTM.



































