Nieuwe workplace reality 'E.O.D.: Explosieven Opruimings Dienst' bij RTL 5

maandag 4 januari 2021

De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) rukt zo'n 2500 keer per jaar uit om levensbedreigende explosieven onschadelijk te maken.

We staan er niet bij stil, maar op het land en in het water liggen nog duizenden onontplofte bommen uit de Tweede Wereldoorlog. In 'E.O.D.: Explosieven Opruimings Dienst' volgen we mannen en vrouwen die op pad gaan om met gevaar voor eigen leven deze bommen voor ons te ruimen. Wat komt er allemaal kijken bij het onschadelijk maken van explosieven? Hoe is het explosief op die plek terechtgekomen? Het antwoord op deze vragen zie je vanaf dinsdag om 20.30 uur bij RTL 5.


De EOD werd kort na de Tweede Wereldoorlog opgericht omdat bevrijd Nederland vol lag met landmijnen, granaten en andere bommen die op een veilige manier onschadelijk gemaakt moesten worden. Ruim 75 jaar later is deze enorme klus nog niet geklaard en heeft de EOD zijn handen vol aan het ruimen van deze explosieven. De EOD komt ook in actie bij geïmproviseerde explosieven, zoals bombrieven, verdachte pakketjes en handgranaten die door criminelen worden gebruikt bij plofkraken, bedreigingen en afrekeningen. In 'E.O.D.: Explosieven Opruimings Dienst' volgen we de Grondgebonden compagnie in Soesterberg en de Maritieme compagnie in Den Helder bij het veiligstellen, onschadelijk maken en het laten ontploffen van explosieven. Er wordt in de historie gedoken om erachter te komen hoe het explosief op die plek terecht is gekomen en komt de vinder aan het woord.

'E.O.D.: Explosieven Opruimings Dienst' wordt geproduceerd door Vincent TV Producties en is vanaf dinsdag 5 januari acht weken lang om 20.30 uur te zien bij RTL 5.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling'

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.

'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:05
    Ninja Express
    02:05
    Het weer (laat)
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    07:00
    Zomerbeelden
  • 06:10
    Timbalo
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:10
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:25
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    01:45
    What We Do in the Shadows
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:25
    La Brea
  • 06:00
    Joe
    01:20
    Airwolf
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    04:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Criminal Minds
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:10
    Seal Team
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:01
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:04
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:50
    Vanavond bij ons
    02:25
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 06:00
    Death in Paradise
    02:35
    Midsomer Murders
  • 06:00
    Hot Yachts
    02:20
    Grey's Anatomy
  • 06:10
    MAX Geheugentrainer
    02:20
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:05
    NOS Journaal met gebarentaal
    08:00
    Petrus in het land
  • 06:05
    Angelina Ballerina
    05:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal