Nieuwe serie Kefah Allush: ontdekkingsreis hedendaagse oases

In de nieuwe vijfdelige reisserie over het Midden-Oosten onderneemt EO-presentator Kefah Allush een avontuurlijke reis door deze onstuimige regio.
De filmische ontdekkingsreis 'Oases in de Oriënt' gaat langs kleine gemeenschappen, die in een onrustig werelddeel op zoek zijn naar hun eigen paradijs op aarde. Van paradijselijk eiland in oorlogsgebied tot ondergrondse dorpen aan de rand van de woestijn.
Met Kefahs persoonlijke en ongedwongen manier van interviewen, neemt de winnaar van de Sonja Barend Award, de kijker mee in deze onbekende, fascinerende werelden. 'Hoe vaak ik ook reis naar dit soort plaatsen, toch ontdek ik elke keer weer nieuwe zaken die verwondering bij mij opwekken en nieuwe mensen die me raken. Ik leer altijd weer, groei altijd weer, zelfs als ouwe rot van 50', vertelt Kefah over zijn reizen naar het Midden-Oosten.
Paradijs in Jemen
Aflevering 1: Via een avontuurlijke vliegreis belandt Kefah Allush op het paradijselijke Socotra. Op dit Jemenitische eiland, vierhonderd kilometer verwijderd van de oorlog in het moederland, leven honderden planten- en dierensoorten die nergens anders voorkomen. Hoe beschermen de Socotri hun unieke paradijs tegen de toenemende gevaren van buitenaf?
Oprukkende woestijn
Aflevering 2: Kefah Allush volgt het spoor van de oude handelskaravanen. Op de grens van Marokko met Algerije ontdekt hij het eeuwenoude oase-stadje M’hamid el Ghizlane. De laatste stop voor de oude karavanen voordat ze de weidse Sahara introkken. Door de aanhoudende droogte rukt het zand op en neemt het bezit van huizen en straten. Lukt het de bewoners hun oase te redden?
Europese droom
Aflevering 3: Tropische stranden, groene bergen en kleurrijke inwoners. Het Comorese eiland Anjouan lijkt een waar paradijs. Maar veel bewoners van deze oase denken daar heel anders over. Zij willen het nabijgelegen eiland Mayotte bereiken: een stukje Europa in de Indische Oceaan. Maar voor veel Comorezen eindigt die Europese droom in een nachtmerrie.
Ondergrondse oase
Aflevering 4: In het Tunesische Dahar-gebergte gaat Kefah Allush op zoek naar de laatste bewoners van de ondergrondse grotwoningen. Ooit vormden deze unieke huizen een veilig toevluchtsoord voor de Berber-stammen van Tunesië. Komt deze oude oase, na de Arabische lente, weer tot bloei?
'Oases in de Oriënt', vanaf woensdag 15 april om 20.30 uur bij de EO op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Opnames CANAL+ Original serie 'The Disappearance of Sara Lindert' van start
- Kijkcijfers: maandag 29 juni 2026
- Jonas Smulders als Vledder naast Thomas Acda in 'Baantjer'
- Zwoele zomeravonden: dit zijn de acht eigenaren van het zesde seizoen van 'B&B Vol Liefde'
- Celien Hermans brengt eerbetoon aan mama Margriet op 'Tien Om Te Zien'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- Steven Lemmens stopt als nethoofd van MNM, VRT ontkent link met dalende luistercijfers
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.
'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.



































