Nieuwe KRO-NCRV serie 'Vlees Smakelijk': Zou jij vlees eten van een koe waar je voor hebt gezorgd?

De helft van de Nederlanders is bewust bezig met de herkomst van hun eten, maar TikTokker Kelly Mexy, YouTuber Davaio en chef-kok Perry de Man gaan een stap verder.
Een week lang verzorgen ze hun koe en duiken ze in de wereld van de vleesindustrie. Aan het einde van deze week ligt het vlees van hun verzorgde koe op hun bord, en moeten ze de beslissing nemen: willen ze het vlees nog eten als het beestje een naam heeft?
In de vierdelige serie 'Vlees Smakelijk' adopteren drie bekende influencers een koe genaamd Bertah. Gedurende vier dagen nemen zij de zorg voor Bertah op zich, die uiteindelijk geslacht zal worden en op hun bord terechtkomt. De serie laat mensen bewuster nadenken over de herkomst van hun voedsel. Zo helpen de influencers bij de geboorte van een kalf, brengen een confronterend bezoek aan slachthuizen, nemen deel aan anti-vleesprotesten en staan oog in oog met Bertah wanneer zij geslacht wordt. Aan het einde van de week staan zij voor een moeilijke keuze: willen ze het vlees nog eten nu het dier een naam heeft gekregen?
KRO-NCRV’s Mediadirecteur Sandra Hilster: 'De online serie 'Vlees Smakelijk' past heel goed bij KRO-NCRV. Het is een serie die kijkers laat nadenken over de herkomst van hun voedsel. Net zoals bij 'Alles op Tafel', 'BinnensteBuiten' en 'Keuringsdienst van Waarde', willen we mensen bewust maken over waar ons eten vandaan komt en zo kijkers inspireren om ieder voor zichzelf weloverwogen keuzes te maken.'
Youtuber Divaio
Divaio, bekend van zijn populaire YouTube-kanaal, is iemand die van vlees houdt in al zijn vormen. Hij staat voor de uitdaging om te ontdekken of zijn liefde voor vlees standhoudt, wanneer hij zelf voor koe Bertah moet zorgen. Wetende dat het uiteindelijk op zijn bord zal belanden.
Tiktokker Kelly Mexy
Kelly, één van de bekendste Nederlandse TikTokkers, eet vlees met mate en kiest zorgvuldig wat ze consumeert. Ze gaat de uitdaging aan om geconfronteerd te worden met het hele proces dat de koe doorloopt voordat deze geslacht wordt. 'Ik vind het zielig, maar weet je wanneer ik het niet zielig vindt? Wanneer ik een restaurant zit, een wijntje op heb en zin heb in een biefstukje. Dat is zo hypocriet', Kelly in Vlees smakelijk.
Chef-kok Perry de Man
Perry, een gepassioneerde chef-kok uit Rotterdam, is geen vreemde in de slagerij, maar hoe zal hij reageren op de persoonlijke band die ontstaat door voor een dier te zorgen? Kan hij nog steeds met hetzelfde enthousiasme vlees bereiden als hij het dier zelf heeft grootgebracht?
'Vlees Smakelijk', vanaf vrijdag 4 oktober wekelijks te zien bij KRO-NCRV op het Youtube-kanaal van NPO 3.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: woensdag 24 juni 2026
- Carrie ten Napel brengt 'Ode aan onze Veteranen'
- Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' dit najaar terug, met James Cooke als host
- Wereldrecord voor Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe: iconisch koppel uit 'Familie' verovert Guinness Book of Records
- Nieuw programma 'World's Bargain Dream Homes' op HGTV
- Het mooiste motorsportweekend van het jaar: TT van Assen 2026 live op Ziggo Sport
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Mattie & Marieke stoppen als duo in de ochtend van Qmusic
- Van dance-classics tot latino-vibes: Milk Inc., Aaron Blommaert en Belle Perez op de affiche van JOE Parad’ice Beach in Westende
- Nieuwe ochtendshow: Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte
- Uitverkocht Philips Stadion gaat uit zijn dak tijdens Qmusic Foute Party - The Big One
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Epe
Multimedia SPOTLIGHT
-
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten
Kijktip van de dag

Er komt regelmatig een knappe gescheiden piloot langs in het snoephuisje. Mimi denkt dat de man een crush op haar heeft. Jeanne is er echter van overtuigd dat hij eerder een oogje op haar heeft. De twee dames zetten elk hun beste beentje voor om de man te charmeren.
'De Kotmadam', om 18.15 uur op VTM.



































