Nieuwe docuserie 'Seksengelen' geeft rauwe inkijk in wereld van sekswerkers

zondag 12 december 2021

Sekswerk is legaal en het oudste beroep ter wereld, maar heeft nog altijd te maken met hardnekkige vooroordelen. In de vierdelige documentaireserie 'Seksengelen' (van de maker van 'Verdoofd') laten vier vrouwelijke sekswerkers die vrijwillig voor dit werk kiezen ons gedurende een aantal maanden volledig toe in ieder aspect van hun leven, van de seksdates met klanten tot de dagelijkse strijd om geaccepteerd te worden.

Wat drijft de vrouwen dit werk te doen? Maakt hun werk daadwerkelijk gelukkig? En moeten we onze vooroordelen bijstellen? Een serie die de je meeneemt in een tot nu toe voor de media hermetisch gesloten wereld. Rauw, dichtbij, confronterend en zonder vooroordelen.


Het heersende idee in de samenleving is nog altijd dat sekswerk slecht is voor vrouwen. Vrouwen die dit werk doen zouden per definitie slachtoffers zijn van uitbuiting, psychisch niet in orde zijn of het werk enkel doen uit noodzaak. Maar wat weten we eigenlijk over deze vrouwen? In 'Seksengelen' vertellen we het verhaal van Emma, Lolita, Linda en Moira, vier jonge vrouwen die uit vrije wil seksuele diensten aanbieden voor geld.

Emma (27) is moeder van drie kinderen en ontvangt als high class escort mannen in een bijhuis naast haar woning. Lolita (27) is gespecialiseerd in de 'girlfriend experience'. Ze ontvangt mannen thuis en doet er alles aan om hen een hemelse ervaring te bieden. Moira (30) is BDSM-meesteres en vervult de diepste verlangens van haar klanten door ze mee te nemen in een wereld van extremiteiten. Linda (30) is pornoactrice, camgirl en escortgirl. Ze heeft een voorliefde voor gangbangs en geniet van iedere seconde met haar klanten.

Programmamaakster Sahar Meradji volgt de vrouwen nauwgezet en ziet hoe zij plezier en kracht halen uit hun werk, maar ook moeten opboksen tegen een veroordelende maatschappij. Een maatschappij die hen, ondanks hun legale beroep, vaak behandelt als criminelen. Zo verloor Linda op achttienjarige leeftijd als gevolg van het sekswerk haar vrienden, worstelt Emma met een dubbelleven omdat ze ook nog een kantoorbaan heeft en wordt Moira door haar huisbaas onder druk gezet om haar woning te verlaten.

Meradji: 'We prijzen onszelf in Nederland om onze vrijheid en ruimdenkendheid, maar de realiteit is dat sekswerkers nog dagelijks een strijd voeren om acceptatie. Daarom geven deze vier vrouwen ons nu exclusief toegang tot ieder aspect van hun werk en privéleven. Ze willen een stem hebben, namens en voor alle vrouwen die dat niet hebben, omdat het tijd is voor het echte verhaal.'

'Seksengelen' wordt geproduceerd door Goya Productions in coproductie met SimpelZodiak en is vanaf maandag 13 december om 21.25 uur te zien op NPO 3. De serie wordt ook bingeable aangeboden op NPO Start Plus.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ann Tuts als Doortje in 'F.C. De Kampioenen'

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.

'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:40
    Journaallus
    02:10
    VRT NWS laat
  • 00:20
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Zomerweekend
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:30
    Geen uitzending
    05:45
    Plop & de Peppers
  • 01:35
    Geen uitzending
    01:20
    Familie Gillis: massa is kassa
  • 00:40
    Geen uitzending
    13:35
    The Irrational
  • 01:45
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:35
    La Brea
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:15
    Geen uitzending
    08:35
    Tooldokter
  • 01:50
    Geen uitzending
    06:40
    Manifest
  • 03:15
    Geen uitzending
    02:20
    Pawn Stars
  • 03:15
    Geen uitzending
    02:10
    Emma Willis: Delivering Babies
  • 02:15
    Geen uitzending
    06:15
    Without a Trace
  • 02:03
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:22
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:15
    Meat Timon
    02:15
    Karola's Kitchen
  • 02:00
    Agatha Christie's Marple
  • 03:05
    Grey's Anatomy
  • 01:30
    NOS Journaal
    03:00
    NOS WK Avond
  • 01:00
    Nieuwsuur
    02:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:15
    NOS Studio Sport
    02:40
    De Grannies van Amsterdam