Nieuw seizoen 'Yous & Yay in het Wild' op NPO 3

zaterdag 14 februari 2026

In een nieuw seizoen van 'Yous & Yay in het Wild' gaan Yousef Gnaoui en Pepijn Lanen in gesprek met Monica Geuze, Frenna, Halina Reijn, Kees van der Spek en Samir Bantal.

Iedere aflevering is een eigen filmisch avontuur: zo belanden ze met Kees van der Spek in een livestream en komt Monica Geuze langs in hun eigen realityshow. Dwars door alle genres, disciplines en cultuurhokjes heen verkennen Pepijn en Yousef de inspiratie en drijfveren van hun gasten.


In 'Yous & Yay in het Wild' seizoen 2 duiken Pepijn Lanen en Yousef Gnaoui dieper in de fascinaties van hun gesprekspartners. Vanuit persoonlijke gesprekken duiken ze in rabbit holes langs inspiratiebronnen, obsessies en ideeën. Zo spreken ze met Monica Geuze over de popculturele impact van matcha en de geur van Justin Bieber, reflecteert Frenna op de hoogtepunten en de keerzijde van het artiestenbestaan en vertelt Halina Reijn hoe ze zich liet inspireren door een schilderij van Alex van Warmerdam haar inspireerde bij een scène in Babygirl. Kees van der Spek deelt zijn kijk op de huidige situatie in Palestina en zijn liefde voor Nina Simone. Tot slot geeft Samir Bantal inzicht in het ontwerpen van een goed gebouw en de kracht van Virgil Abloh.

Yous en Yay zijn al jaren toonaangevende makers met een eigen palet aan disciplines (muziek, literatuur, film, grafisch ontwerp). In het tweede seizoen 'Yous & Yay in het Wild' komen highbrow en lowbrow weer samen in vijf filmische avonturen, dwars door alle genres, vormen en cultuurhokjes heen.

'Seizoen twee van 'Yous & Yay in het Wild' is nog Yous & Yay in het wilder dan seizoen één.'

Over de gasten
Monica Geuze is een van Nederlands bekendste influencers, presentatrices en ondernemers. Ze brak online door als vlogger en bouwde sindsdien een veelzijdige carrière op in media, mode en entertainment. In januari 2022 lanceerde Monica haar eigen lifestylemerk SOPHIA MAE.

Frenna is een van de meest succesvolle artiesten in de Nederlandse hiphopscene. Hij werd in 2025 de tweede keer op rij de meest gestreamde artiest van Nederland. Zijn nummer Zaazaa was afgelopen zomer het meest gestreamde nummer op Spotify in Nederland.

Halina Reijn is een internationaal gerenommeerde actrice, regisseur en schrijver. Ze speelde in talloze theaterproducties en films en maakt sinds enkele jaren ook furore in Hollywood. In 2025 kwam de door haar geregisseerde, veelgeprezen Hollywoodfilm Babygirl uit. 

Kees van der Spek is presentator, regisseur en misdaadjournalist en werkte jarenlang bij het programma 'Peter R. de Vries, misdaadverslaggever'. In Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt, legt hij met een verborgen camera de wereld van oplichters, fraudeurs en andere criminelen bloot.

Samir Bantal is een internationaal gerenommeerd architect en partner bij Office for Metropolitan Architecture. Hij is sinds 2015 directeur van AMO, de denktank van het wereldwijd toonaangevende architectenbureau OMA, dat is opgericht door Rem Koolhaas. Samir werkt wereldwijd op het snijvlak van architectuur, cultuur en politiek.

De makers
Yousef Gnaoui, beter bekend als Sef, is muzikant, maker en presentator en brak door met De Leven, de titelsong van de film Rabat. Onder de naam Sef bracht hij meerdere geprezen albums uit; Ik zou voor veel kunnen sterven maar niet voor een vlag won in 2023 een Edison voor Beste Nederlandstalige Album en Voor alles bang werd 3voor12 Song van het Jaar. Hij was lid van rapgroep Flinke Namen en vormt samen met Abel het duo IJsland. IJsland brengt komende periode nieuwe muziek uit en tourt deze zomer door Nederland.

Pepijn Lanen is muzikant en schrijver en maakt deel uit van De Jeugd van Tegenwoordig, dat in 2025 het twintigjarig bestaan viert. De groep groeide uit tot een cultureel fenomeen dat met hits als Watskeburt?! al twee decennia de toon zet in de Nederlandse popcultuur en meerdere generaties beïnvloedt. Naast zijn werk met De Jeugd van Tegenwoordig bracht Lanen soloalbums en mixtapes uit, schreef hij (kinder)boeken, verhalen en scenario’s. Hij ontving de Lennaert Nijgh Prijs voor zijn taalgebruik, is hij oprichter van het label Burning Fik en maker van podcasts. Ook is hij te zien in de nieuwe documentaire The Making of De Jeugd van Tegenwoordig, vanaf 19 februari 2026 in de bioscoop.

'Yous & Yay in het Wild' , een coproductie van De Stroom en VPRO, is een serie van vijf afleveringen en vanaf zondag 22 maart wekelijks om 22.15 uur te zien bij VPRO op NPO 3.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT1 logo

Mira is een jonge alleenstaande moeder, altijd positief en boordevol energie. Ze heeft een fijne job als thuisverpleegster, hechte vrienden en een goede relatie met haar jongste broer. Maar dan krijgt ze nieuws dat inslaat als een bom. Mira besluit om het contact met haar oudste broer te herstellen in een poging het gezin dat er nooit echt één was te herenigen. En zo trekt deze niet-alledaagse en op zijn zachtst gezegd kleurrijke familie voor een weekend naar de Ardennen. Mira wacht een uitdaging om de familiebanden aan te halen.

'J'aime La Vie', film uit 2023 met oa. Jurgen Delnaet, om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:30
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 23:30
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:35
    Geen uitzending
    00:25
    Telefacts
  • 01:00
    Geen uitzending
    00:55
    Interrogation Raw
  • 01:55
    Geen uitzending
    00:30
    S.W.A.T.
  • 01:50
    Geen uitzending
    00:10
    Fare Dodgers: At War With The Law
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:40
    Are You Being Served?
  • 01:55
    De Tafel van Gert
    01:35
    De Tafel van de Week
  • 02:05
    Neighbours: A New Chapter
    01:00
    Brilliant Minds
  • 02:20
    The First 48
    02:40
    Geen uitzending
  • 02:15
    Geen uitzending
    01:25
    Bake Off Vlaanderen
  • 02:05
    Geen uitzending
    01:00
    C.S.I. New York
  • 00:59
    Herhalingslus
    01:11
    Z-Cocktail
  • 02:09
    Hobbyklus
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:10
    Taste of Australia met Hayden Quinn
    01:15
    A la carte
  • 02:20
    Signora Volpe
    01:25
    DCI Banks
  • 02:10
    Grey's Anatomy
  • 02:15
    EenVandaag
    03:04
    NOS Journaal Laat
  • 01:45
    Nieuwsuur
    01:30
    Buitenhof
  • 02:20
    Eva
    01:30
    NOS Studio Sport