Nieuw bij de EO: 'Huisje, Boompje...Weduwe'

vrijdag 10 december 2021

Hoe rouw je als je generatiegenoten bezig zijn met álles behalve de dood? Marieke [29] en Marieke [34] verloren beide op jonge leeftijd hun partner. Op zoek naar herkenning ontmoetten ze elkaar online en hadden direct een klik.

De EO volgt beide Mariekes in de documentaire 'Huisje, Boompje…Weduwe'. Hoe beleven ze rouw, en op welke manier proberen ze hun leven opnieuw vorm te geven?


Marieke en Marieke hadden het goed voor elkaar: een mooi huis, fijn werk en een leuke relatie. En dan verliezen ze plotseling hun partner. In één klap zijn ze weduwe. Hoe ga je dan verder? In de jaren die volgen proberen beide Mariekes om hun leven weer vorm te geven, met de liefde voor hun mannen en het verdriet om hun overlijden als pittige bagage. In de EO-documentaire 'Huisje, Boompje…Weduwe' komt alles voorbij: verdriet, vriendschap, een nieuwe liefde, ziekte en zelfs nieuw leven. De documentaire laat zien dat Marieke en Marieke het gesprek over hun rouw niet schuwen en daarmee willen ze andere mensen inspireren. Of je nu zelf rouwt of dat iemand dichtbij in een rouwproces zit.

Met een lach en een traan
Marieke (34): 'Op maandagochtend na de uitvaart besefte ik me dat ik 30 was én weduwe en ik had geen flauw idee wat ik nu moest gaan doen. Hoewel niemand kan ‘voordoen’ hoe je moet rouwen en geen enkel rouwproces hetzelfde is, had ik het zó fijn gevonden als iemand me bij de hand had genomen en op zijn minst wat opties had laten zien. Daarom vind ik het zo mooi dat we in deze documentaire ons verhaal mogen vertellen. Met onze verhalen hopen we dié plek te kunnen bieden waar andere ‘widowchicks’ herkenning uit kunnen halen. Maar ook inspiratie en een handreiking, dat het leven ook écht verder gaat.'

Marieke (29): 'Iedere keer dat iemand overlijdt, blijft er een netwerk van partner, familie en vrienden achter. En dat heeft impact. Met ons verhaal willen we laten zien dat praten over je ervaringen en overleden dierbare lucht geeft. En dat kan met een lach en een traan. Wij waren als jonge vrouwen op zoek naar een manier van rouwen waarbij er ook ruimte is voor een positief randje en dat vonden we bij elkaar. Sinds 1,5 jaar schrijven wij over onze ervaringen op Instagram (@widowchicks) en wij merken dat onze tone of voice voor vele een verademing is.'

Van geslachtsecho tot chemokuur
In de EO-documentaire komen meerdere thema’s rondom rouw terug. Hoe ga je om met verdriet? Wat betekenen vrienden voor je als je het moeilijk hebt? Hoe blijf je met elkaar verbonden? Marieke (29) en Marieke (34) gaan samen op pad om deze thema’s te bespreken met de mensen om hen heen. Ze zijn daarbij getuigen van nieuwe hoogte- maar ook dieptepunten in elkaars leven: van geslachtsecho tot chemokuur. Een ding is duidelijk, Marieke en Marieke wíllen juist praten over hun verlies en het niet wegstoppen. Met deze documentaire laten ze zien dat voor hen het zware juist lichter wordt als erover gepraat, gehuild en gelachen wordt.

Deze documentaire is tot stand gekomen met medewerking van ‘Ik mis je’, hét rouwplatform van de EO. Een plek waar iedereen terecht kan die een naaste is verloren. ‘Ik mis je’ wil een plek bieden om je herinneringen te delen en je gevoelens ruimte en plaats geven. Op ikmisje.eo.nl kun je ook meer lezen over het leven van Marieke (29) en Marieke (34).

'Huisje, Boompje…Weduwe', 11 december op NPO 3 YouTube en 13 december om 22.50 uur op NPO 3.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ann Tuts als Doortje in 'F.C. De Kampioenen'

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.

'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:40
    Journaallus
    02:10
    VRT NWS laat
  • 00:20
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Zomerweekend
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:30
    Geen uitzending
    05:45
    Plop & de Peppers
  • 01:35
    Geen uitzending
    01:20
    Familie Gillis: massa is kassa
  • 00:40
    Geen uitzending
    13:35
    The Irrational
  • 01:45
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:35
    La Brea
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:15
    Geen uitzending
    08:35
    Tooldokter
  • 01:50
    Geen uitzending
    06:40
    Manifest
  • 03:15
    Geen uitzending
    02:20
    Pawn Stars
  • 03:15
    Geen uitzending
    02:10
    Emma Willis: Delivering Babies
  • 02:15
    Geen uitzending
    06:15
    Without a Trace
  • 02:03
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:22
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:15
    Meat Timon
    02:15
    Karola's Kitchen
  • 02:00
    Agatha Christie's Marple
  • 03:05
    Grey's Anatomy
  • 01:30
    NOS Journaal
    03:00
    NOS WK Avond
  • 01:00
    Nieuwsuur
    02:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:15
    NOS Studio Sport
    02:40
    De Grannies van Amsterdam