Nationale inzamelingsactie 'MAX voor Limburg' op NPO 1

Op woensdag 18 augustus wordt de nationale inzamelingsactie: 'MAX voor Limburg' georganiseerd. In drie speciale uitzendingen, gepresenteerd door Dionne Stax en Jan Slagter, wordt geld ingezameld voor inwoners van Limburg, die grote schade hebben ondervonden door de hevige overstromingen.
De uitzendingen komen woensdag 18 augustus om 17.10 uur, 19.00 uur en 20.25 uur live vanaf het Theodoor Dorrenplein in Valkenburg, de stad die ontzettend zwaar werd getroffen. En ook in 'Op1', om 22.25 uur op NPO 1, wordt door Carrie ten Napel en Charles Groenhuijsen aandacht aan de actie besteed.
Duizenden inwoners van Limburg hebben grote schade door de overstromingen. Auto's en meubilair zijn beschadigd, woningen en verpleeghuizen zijn (deels) onbewoonbaar geworden. MAX helpt deze mensen door geld in te zamelen. Dionne Stax en Jan Slagter presenteren woensdag 18 augustus, live vanuit Valkenburg, drie speciale uitzendingen. Deze staan volledig in het teken van de overstromingen in Limburg. Het doel is om geld op te halen, om daarmee zoveel mogelijk gedupeerden te kunnen helpen.
Op het Theodoor Dorrenplein komen getroffen burgers uitgebreid aan het woord. Denk aan mensen waarvan het huis (deels) onbewoonbaar is geworden, ouderen die noodgedwongen hun verpleeghuis moesten verlaten en ondernemers die op zakelijk gebied negatieve gevolgen ondervinden. Ook de burgemeester van Gemeente Valkenburg aan de Geul, Daan Prevoo, schuift aan. Hij zet zich volop in om de inwoners van zijn gemeente te ondersteunen. Verder mogen bekende Limburgers niet ontbreken. André Rieu is aanwezig, Rowwen Hèze en Beppie Kraft verzorgen een muzikale omlijsting. En er zijn bijdragen van Huub Stapel, Lilianne Ploumen en André van Duin.
Daan Prevoo, burgemeester van Gemeente Valkenburg aan de Geul: 'Het is hartverwarmend hoe heel Nederland de afgelopen weken met Valkenburg en Limburg heeft meegeleefd. En hoewel we langzaam weer een beetje opkrabbelen, zijn we er nog lang niet. Wij moeten en willen weer aan de slag. Alle hulp en steun die wij daarbij krijgen is zeer welkom. Het initiatief van Omroep MAX, dat bedoeld is voor die mensen die door deze ramp materieel en sociaal tussen wal en schip dreigen te vallen, is een geweldige steun in de rug. Hartelijk dank daarvoor!'
Jan Slagter, directeur Omroep MAX: 'Het is schrijnend om te zien hoeveel mensen zijn getroffen door deze overstromingen. Ze zitten met de handen in het haar en hebben dringend hulp nodig. MAX draagt graag zijn steentje bij, in de vorm van deze nationale inzamelingsactie. Ik roep iedereen op, inclusief bedrijven, om woensdag 18 augustus te doneren. Indien mogelijk natuurlijk. Dat mag een groot of klein bedrag zijn. Immers, alle kleine beetjes helpen.'
'MAX voor Limburg', woensdag 18 augustus om 17.10 uur, 19.00 uur en 20.25 uur op NPO 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe dramaserie 'Pro Deo' over een klein en strijdbaar advocatenkantoor
- 'Blind Getrouwd'-experten hebben zenuwen: 'Dit is er toch wel eentje waar we wat stress voor hebben'
- Tom Waes keert terug naar Oekraïne: verhalen van mensen die blijven bouwen aan hun toekomst
- Gloednieuwe levensfase voor Frans en Mariska met kinderen en eerste kleinkind
- 'Zondag Matchdag': Carl Dircksens brengt voetbalsamenvattingen terug naar Play
- 'De non en de wegwerpkinderen' te zien bij Omroep WNL
- Feestelijke aftrap van het culturele seizoen bij AVROTROS
- Documentaire over Dolly Parton vanavond na 'Nieuwsuur'
- 'Dit is de Kwestie' over de Russisch-Orthodoxe kerk in Nederland
- Dit is het maandmenu van 24Kitchen
- SLAM! haalt bekende avondshow van stal en vernieuwt programmering
- Dit zijn de 800 favoriete 80s-hits van de JOE-luisteraar
- TOP vernieuwt najaarsprogrammering met nieuwe ochtend- en avondshows
- Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint… een nieuwe thuis zonder verhuis'
- Sebastiaan Ockhuysen trapt weekend af met nieuwe 'BVO Show' op NPO 3FM
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed'
Kijktip van de dag

29 jaar geleden kwam prinses Diana, de ex-vrouw van de Britse koning Charles, om bij een auto-ongeluk. Na al die jaren is het voor haar voormalige bodyguard Ken Wharfe nog altijd moeilijk om te aanvaarden dat het zo gelopen is in die tunnel in Parijs. Hij maakte van dichtbij mee hoe de relatie van Diana met Charles uitliep op een scheiding. Zij snakte naar een normaal leven en uiteindelijk leidde dat ook tot een breuk met haar persoonlijke beveiligingsteam. En daardoor kon ze niet meer ontsnappen aan de paparazzi. Dat werd uiteindelijk haar dood. Bodyguard Ken Wharfe vertelt over zijn uitzonderlijke relatie met Diana.
'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.



































