Martine van Os reist dwars door Spanje naar Portugal in 'We zijn er Bijna!'

donderdag 1 augustus 2024
Foto: © Omroep MAX 2024

Spanje en Portugal, twee landen van het Iberisch schiereiland, zijn het decor van een nieuwe serie 'We zijn er Bijna!'. De start van de kampeerreis is aan de voet van de Pyreneeën.

Dwars door de binnenlanden van Spanje reist presentatrice Martine van Os met 43 kampeerders naar Portugal. De reis eindigt in Spanje aan de groene noordkust bij de Picos de Europa.


Eenentwintig echtparen en een alleenstaande man komen met eigen caravan of camper naar de begincamping, vlakbij de Spaanse grens gereden. De eerste dag staat in het teken van handen schudden en namen onthouden. Om dat laatste te vergemakkelijken deelt reisleider Willem zogenaamde smoelenboeken uit; de pasfotoportretjes moeten het eenvoudiger maken om de reisgenoten met naam te kunnen begroeten. Voor een aantal is het makkelijk dit jaar, ze kennen elkaar al van vorige reizen. Dat geldt ook voor Martine; reisleiders Willem en Petra zijn bekenden van de Balkanreis uit 2019 en de broers Pasman met hun echtgenotes waren twee jaar geleden ook van de partij.

'We zijn er Bijna!' beleeft haar dertiende seizoen en nog steeds zijn er genoeg bijzondere plekken te ontdekken in het zuiden van Europa. De stad Golegã in het Portugese binnenland bijvoorbeeld: deze kleine gemeente van zo’n 6000 inwoners is de paardenhoofdstad van het land. De groep bezoekt ook de bekendere toeristische trekpleisters zoals Fatima, Lissabon, Porto en Santiago de Compostella.

Aflevering 1
In de eerste aflevering maken we kennis met Frans en zijn vrouw Henriette, de oudste deelnemers. Frans is bijna 88 jaar, maar deinst niet terug voor een tocht van enkele duizenden kilometers over onbekende wegen. De oud MTS-docent voelt zich nog fit genoeg. 'Ik kan me qua gezondheid meten met sommige mensen die dertig jaar jonger zijn en verder denk ik er niet te veel over na', aldus Frans.

In midden Spanje reist Martine met Frans en Henriette in hun camper mee en maken ze een kleine omweg door Bardenas Reales, waar ze plotseling in een soort maanlandschap terechtkomen. Een erosieproces van miljoenen jaren heeft hier een semi-woestijn met spectaculaire rotsformaties laten ontstaan.

Onder leiding van een gids bezoekt de gehele groep de stad Segovia, bekend om een Romeins aquaduct. En ook de traditionele jeu de boules-competitie start al meteen tijdens de eerste dagen van de reis. Nijs werpt zich op als organisator en wedstrijdleider.

'We zijn er Bijna!', vanaf dinsdag 3 september om 20.30 uur bij MAX op NPO 1.


We zijn er Bijna! op tv
Zaterdag 29 augustus om 08u40  »
NPO 1
Reizende 50-plussers worden gevolgd terwijl ze nieuwe gebieden verkennen en zich zorgeloos vermaken. Onderweg wisselen ze verhalen uit en delen ze hun vreugde en verdriet.
Dinsdag 1 september om 20u35  »
NPO 1
Het kampeergezelschap is neergestreken op een camping op het schiereiland Lefkas aan de Griekse westkust. Op de vrije dag gaat Marlijn met Gea en Jan mee naar het meest zuidelijke puntje van Lefkas.
Zaterdag 5 september om 13u10  »
NPO 1
Het kampeergezelschap is neergestreken op een camping op het schiereiland Lefkas aan de Griekse westkust. Op de vrije dag gaat Marlijn met Gea en Jan mee naar het meest zuidelijke puntje van Lefkas.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:40
    De repair shop
    22:25
    VRT NWS laat
  • 21:25
    AI confidential: tales from the AI revolution
    22:25
    The Father
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:15
    Met Vier in Bed
    22:10
    Telefacts Zomer
  • 20:40
    UEFA Champions League
    23:25
    Sympathy for the Devil
  • 20:35
    Speed 2: Cruise Control
    23:00
    The Irrational
  • 20:35
    Son of a Gun
    22:35
    VTM Docu: Click for Murder
  • 21:35
    Grosse Pointe Garden Society
    23:15
    ER
  • 21:40
    Bex & Blanche
    22:50
    Cheers
  • 21:15
    Axel Terug Naar Amerika
    22:20
    Zeg Eens Euh
  • 21:35
    Good American Family
    22:40
    Friends
  • 20:35
    V for Vendetta
    23:10
    The Ark
  • 21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:35
    Komen Eten
  • 21:25
    World's Most Evil Killers
  • 22:06
    Z-Beurs
    22:19
    20 jaar POM
  • 21:47
    Het zelfbouwhuis
    22:30
    More Than A Feeling
  • 21:45
    Sarah's Sweet Table
  • 21:55
    Luther
    22:55
    Vienna Blood
  • 21:30
    White Collar
    22:25
    A Murder at the End of the World
  • 21:25
    AVROTROS Triviant
    22:15
    Goedenavond Nederland
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    The Capture
  • 22:05
    Generatie gebed - wat bezielt GenZ
    23:10
    Tribe with Bruce Parry