Marokkaanse vrijheidsstrijder Abdelkrim El-Khattabi centraal in nieuwe serie 'Het Verhaal van Abdelkrim'

In het drieluik 'Het Verhaal van Abdelkrim' gaat NTR-presentator Karim Amghar op zoek naar zijn geschiedenis en Amazigh wortels. De Marokkaans Nederlandse auteur, docent en presentator groeide op in Bleiswijk, een boerendorpje in het zuiden van Nederland.
Zijn broers, zussen en ouders zijn allemaal geboren in het noorden van Marokko. Karim stond nooit heel erg stil bij zijn roots, op een aantal momenten na waarin hij zoekende was naar zijn identiteit.
Tijdens zijn zoektocht komt hij al vroeg de naam van de vrijheidsstrijder Abdelkrim El-Khattabi tegen, die zelfs Che Guevara en Nelson Mandela inspireerde in hun strijd tegen het kolonialisme. El-Khattabi staat nog steeds symbool voor de staat van het Amazigh volk. Hij was de man onder wiens leiding de Spanjaarden werden verslagen. Via de erfenis van Abdelkrim - zijn beweegredenen en acties - krijgt Karim inzicht in zijn eigen geschiedenis. Al snel merkt hij dat als hij antwoord wil op zijn vragen en zijn roots beter wil leren kennen dat hij Abdelkrim El-Khattabi beter moet leren kennen. Een spannende en persoonlijke zoektocht volgt.
In drie afleveringen neemt Karim de kijker mee in de rijke geschiedenis van de Amazigh, met als startpunt Nederland. Hier spreekt hij met verschillende mensen die hem meer kunnen vertellen over het belang van een Amazigh identiteit. Zo gaat hij in gesprek met schrijfster Sietske de Boer, taalwetenschapper Khalid Mourigh en zijn voetbalmaatjes.
Na de zoektocht in Nederland reist Karim af naar Marokko. Daar hoopt hij dichterbij verzetsheld El-Khattabi te komen. Hier spreekt hij historici, bezoekt belangrijke historische plekken en gaat op zoek naar mensen die Abdelkrim persoonlijk kenden; hij start met een reis door heel Marokko een zoektocht naar oude vrienden en dochter Aicha El-Khattabi.
Ook reist hij naar Alhoceima, de geboortestreek van zijn ouders. Hier zoekt hij jongeren op om te onderzoeken wat de nalatenschap is van El-Khattabi. Veel van deze jongeren, voornamelijk jongens, verruilen het gebied voor de grote steden of Europa. Hij wil weten in hoeverre de grote ideeën van Abdelkrim nog steeds bij hen leven en hoe inspireren in de strijd voor een rechtvaardiger Marokko.
Karim Amghar: 'Ik heb veel ups en downs gehad in het leven. Met name tijdens de downs was ik altijd stevig op zoek naar mijn identiteit en roots. Tijdens deze reis heb ik een groot deel hiervan gevonden. Het heeft in vele opzichten mijn ogen geopend over de situatie van vele Imazighen, de rol van Abdelkrim El-Khattabi en hoe hij nog steeds voortleeft bij velen Imazighen en zo ook bij mij, heb ik gemerkt.'
'Het Verhaal van Abdelkrim' is geregisseerd door filmmaker Abdelkarim El-Fassi, zelf ook een zoon van Amazigh ouders en geproduceerd door Zouka in samenwerking met de NTR.
'Het Verhaal van Abdelkrim', vanaf zondag 2 januari om 22.40 uur op NPO 2
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vakantiekriebels, swiffers en een surprisebox voor koppels in nieuw seizoen van 'Met Vier in Bed'
- 'Ik ben het cadeautje!': Komst van energieke vrijgezel zet de boel meteen op scherp in de eerste week van 'B&B Zoekt Lief'
- Volg de weg naar 'Sing & Dance UP! 2026' in nieuw tv-programma
- Zinderende start voor 'Play that Song' in bloedheet Kortenberg
- Danny Ghosen legt de schokkende illegale medicijnhandel bloot in nieuwe PowNed-serie 'Danny en de Medicijnmaffia'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- Cartoon Network maakt van juli één groot zomeravontuur
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.
'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.



































