KRO-NCRV lanceert 'Ruimteschip Aarde' met André Kuipers

In de zesdelige documentaireserie 'Ruimteschip Aarde' werpt astronaut André Kuipers een unieke blik op Nederland. Het magische gevoel waarmee hij terugkeerde op aarde wil hij doorgeven aan een groot publiek.
De high end documentaireserie zoomt in op onze leefwereld en zit boordevol fascinerende ruimte- satelliet- en natuurbeelden. Ook zijn bijzondere verhalen te zien van ons complexe, maar ook prachtige ecosysteem van dieren, planten en mensen. 'Wij zijn onderdeel van de natuur, alles hangt met elkaar samen. Als je je dat realiseert ga je misschien, net als ik, anders naar de aarde kijken', aldus André Kuipers. 'Ruimteschip Aarde' is vanaf woensdag 15 februari te zien op NPO 1.
Samen met verteller Kim van Kooten gaat André Kuipers op ontdekkingsreis in ons land, op zoek naar de schoonheid en kwetsbaarheid van de Nederlandse natuur en hoe wij als inwoners van Nederland daar in ons dagelijkse leven mee verbonden zijn. De documentairereeks geeft een betoverende blik op ons land, aan de hand van nooit eerder vertoonde indrukwekkende natuurbeelden uit het archief van ESA/NASA en ruimtestation ISS en door mooie verhalen van bevlogen experts en natuurliefhebbers. Zij geven inzicht in de werking van het ecosystemen en hoe mensen deze verstoren, maar ook weer in staat zijn om op de meest bijzondere manieren beter om te gaan met onze planeet.
Thema’s
In elke aflevering van 'Ruimteschip Aarde' staat een ander thema centraal: licht, water, bodem, lucht, natuur en de mens. Via deze thema’s wordt het unieke en complexe ecosysteem getoond op een manier die we nog niet kennen. 'We mogen ons verwonderen over hoe prachtig onze planeet is, maar vanuit de ruimte besef je des te meer hoe groot de impact van de mens is die de natuurlijke balans verstoort', zo licht André Kuipers toe. Veel astronauten maken dat mee, het heeft zelfs een naam: het overview effect. 'Ruimteschip Aarde' kijkt vanuit die blik op positieve wijze naar manieren om het leven op aarde voor iedereen te verbeteren, een beeldende reis naar een duurzame in plaats van een destructieve toekomst.
Ontdekkingsreis
De ontdekkingsreis van 'Ruimteschip Aarde' gaat door heel Nederland: van Friesland naar Zeeland, van Brabant naar de Wadden. Door het hele land zijn de talentvolle makers van 'Ruimteschip Aarde' op zoek gegaan naar inspirerende mensen en dieren die hen nieuwe ontwikkelingen laten zien in onder andere techniek, natuurbeheer, levenswijzen en klimaatbeheersing. Van studenten die een waterstofboot bouwen tot aan bierbrouwende monniken.
André Kuipers’ kennis van de ruimte, de aarde én Nederland wordt aangevuld door kenners op de grond, elk op hun eigen vakgebied. Zo maken onder meer weervrouw Amara Onwuka, bioloog Auke-Jan Hiemstra, boswachter Tim Hogenbosch en antropoloog Roanne van Voorst hun opwachting in de documentaireserie. Via hen belandt de kijker in de indrukwekkende en ontroerende wereld van dieren, schimmels, planten en mensen, die samen het verhaal vertellen over ons unieke ecosysteem. Door deze verschillende perspectieven te combineren wordt duidelijk wat het overview effect precies is.
Postcodetool
Speciaal voor 'Ruimteschip Aarde' is een innovatieve online tool ontwikkeld waarmee satellietdata wordt gekoppeld aan postcodes. Zo is het mogelijk om per thema in te zoomen vanuit de ruimte tot in je eigen achtertuin. Op deze manier kun je ontdekken hoeveel sterren er vanaf jouw woning te zien zijn, of je in de toekomst droge voeten houdt en hoe het staat met de luchtvervuiling in jouw buurt. In deze tool zijn maar liefst elf miljoen gebouwen in 3D opgenomen. Ook staan er veel tips en weetjes in. De 3D-tool is vanaf 15 februari beschikbaar via de website ruimteschipaarde.kro-ncrv.nl
'Ruimteschip Aarde' is geregisseerd door Teddy Cherim (show runner), Basha de Bruijn en Safi Graauw. De docuserie is een productie van mediabedrijf Scenery.'
Ruimteschip Aarde', vanaf woensdag 22 februari t/m 5 april wekelijks om 20.30 uur op NPO 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Voorjaar 2023: alle plannen, alle zenders (NL)
volledig dossier- Deze veertien deelnemers laten alles achter zich, en durven te kiezen voor 'Het Onbekende'
- Paul de Leeuw volgt vijf tieners met een levensbedreigende ziekte in 'Niet Klein Te Krijgen'
- SBS6 volgt Rotterdamse ras-optimist Mitchel Viljeer in realityserie 'Mitchel aan de Maas'
- KRO-NCRV volgt vijf nieuwe boeren op zoek naar de liefde in 'Boer zoekt vrouw Europa'
- National Geographic brengt nieuwe culinaire docuserie 'Restaurants At The End Of The World'
- Déze BN’ers gaan de interior design strijd met elkaar aan in 'The Interior Project: VIPS'
- 'Dag & Nacht': nieuwe medische dramaserie met Kim van Kooten en Benja Bruijning
- Dionne Stax ontmoet inspirerende en avontuurlijke Nederlanders in Scandinavië
- Tom Waes duikt in de geschiedenis van onze zuiderburen in 'Het Verhaal van Vlaanderen'
- Wat gebeurt er met Kees als zijn ouders niet meer voor hem kunnen zorgen?
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ruben Van Gucht gaat mee 'De Tafel' presenteren
- 'Familie' gaat de zomer in met nagelbijtende cliffhanger, uniek eerbetoon aan de Bomma en nieuwe webreeks
- Gouden Televizier Oeuvre-Ring voor Joop van den Ende
- NET5 lanceert nieuw reality-experiment: 'Wil je met me bouwen?'
- Kijkcijfers: woensdag 24 juni 2026
- Het mooiste motorsportweekend van het jaar: TT van Assen 2026 live op Ziggo Sport
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
- JOE-luisteraars bepalen starttijd Coen & Sander Show morgen na nachtelijke wedstrijd van Oranje
- Mattie & Marieke stoppen als duo in de ochtend van Qmusic
- Van dance-classics tot latino-vibes: Milk Inc., Aaron Blommaert en Belle Perez op de affiche van JOE Parad’ice Beach in Westende
- Nieuwe ochtendshow: Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte
Multimedia SPOTLIGHT
-
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten
Kijktip van de dag

Na een jarenlange, vruchteloze zoektocht naar de ware ontmoet Charlie Cantilini eindelijk de man van haar dromen: chirurg Kevin Fields. Het koppel laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk in het huwelijksbootje stappen. Charlies toekomstige schoonmoeder Viola is echter niet te spreken over de verloving. Ze besluit er alles aan te doen om Charlie het leven zuur te maken en krijgt hierbij de hulp van haar vroegere assistente Ruby. Charlie laat zich echter niet afschrikken en vecht vastberaden terug.
'Monster-in-Law', film uit 2005 met oa. Jane Fonda, om 20.35 uur op Play.



































