Kleuters leren spelenderwijs gebarentaal in 'Zin in Zappelin' op NPO Zappelin

donderdag 14 oktober 2021

In het populaire programma 'Zin in Zappelin' (AVROTROS) op NPO Zappelin leren de jonge kijkers sinds deze week op speelse wijze gebarentaal als ze meedansen met de videoclips van 'Zin in Zappelin'.

Daarnaast worden op NPO Zappelin extra en het YouTube-kanaal van NPO Zappelin de videoclips van presentatrice Fenna Ramos en de bekende Zappelin-figuren nu ook voorzien van een gebarentolk. Zo kunnen de kinderen die doof of slechthorend zijn ook meegenieten van de vrolijke liedjes.  


Robert Fortuijn, netmanager NPO Zapp/Zappelin: 'NPO Zappelin wil dove, slechthorende en horende kinderen met elkaar verbinden. En dat kan als je elkaar beter begrijpt; elkaar letterlijk kunt verstaan, in dit geval met gebarentaal. In 'Zin in Zappelin' leren kinderen spelenderwijs gebarentaal als ze meedansen met de videoclips van 'Zin in Zappelin'. Al dansend leren kleuters zo de dag van de week aan te geven met een gebaar. Op die manier creëren we begrip voor kinderen die doof of slechthorend zijn, vanaf peuters en kleuters op NPO Zappelin tot aan oudere kinderen op NPO Zapp.'

Signdancing
Ook vertolkt muziektolk Robin Frings op NPO Zappelin extra en het YouTube-kanaal van NPO Zappelin sinds deze week de liedjes uit 'Zin in Zappelin' door middel van signdancing: het uitbeelden van liedjes met dans, beweging en emotie. Hoe dat werkt is te zien in de onderstaande video:

Spelenderwijs leren
Het kleurrijke kinderprogramma 'Zin in Zappelin' is populair onder drie- tot en met zesjarigen en hun meekijkende ouders of verzorgers. Elke schooldag stemmen zij af op NPO Zappelin waar zij presentatrice Fenna Ramos zien dansen, zingen, knutselen, voorlezen en spelletjes zien doen. Het doel van 'Zin in Zappelin' is om aan te sluiten bij de belevingswereld van peuters en kleuters door ze visueel uit te dagen, hun woordenschat te vergroten, te stimuleren om hun fantasie te ontwikkelen en hen te prikkelen nieuwsgierig te zijn.

Zappelin-app
De belevingswereld van 'Zin in Zappelin' vertaalt zich door in de Zappelin-app, waar kinderen op een intuïtieve manier kunnen navigeren door de Zappelin-content. Door de vormgeving wanen ze zich in de herkenbare en veilige Zappelin-wereld die volledig reclamevrij is en waarin afdwalen naar inhoud die niet voor kinderen bestemd is, onmogelijk is. Dagelijks wordt er nieuwe content toegevoegd aan de app.

'Zin in Zappelin' is er elke schooldag rond de klok van 07.05 uur en 12.00 uur op NPO Zappelin bij AVROTROS. De liedjes met gebarentolk zijn te zien op het themakanaal NPO Zappelin extra, het YouTube-kanaal van NPO Zappelin en via de gratis Zappelin-app.


Persbericht NPO Zappelin
https://www.zappelin.nl/
Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

29 jaar geleden kwam prinses Diana, de ex-vrouw van de Britse koning Charles, om bij een auto-ongeluk. Na al die jaren is het voor haar voormalige bodyguard Ken Wharfe nog altijd moeilijk om te aanvaarden dat het zo gelopen is in die tunnel in Parijs. Hij maakte van dichtbij mee hoe de relatie van Diana met Charles uitliep op een scheiding. Zij snakte naar een normaal leven en uiteindelijk leidde dat ook tot een breuk met haar persoonlijke beveiligingsteam. En daardoor kon ze niet meer ontsnappen aan de paparazzi. Dat werd uiteindelijk haar dood. Bodyguard Ken Wharfe vertelt over zijn uitzonderlijke relatie met Diana.

'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:55
    Thuis
    14:20
    Clips
  • 13:24
    Sporza: EK Volleybal Vrouwen 2026
    15:15
    Zomerbeelden
  • 14:15
    Uki
    14:20
    Sarah zingt
  • 14:05
    Florentina
    15:00
    Familie
  • 13:05
    My Kitchen Rules
    14:35
    Onderweg naar liefde
  • 13:55
    Speed 2: Cruise Control
    16:15
    9-1-1
  • 13:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:20
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 13:15
    De Tafel van Gert
    14:25
    Komen Eten
  • 14:15
    Good American Family
    16:15
    Castle
  • 14:00
    Storage Wars
    14:25
    Most Outrageous Crimes
  • 13:55
    Apero - Dining
    14:30
    De Zomertafel
  • 13:50
    Snapped: Killer Couples
    14:40
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:11
    Hobbyklus
    14:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 13:40
    Open Vuur
    14:20
    De Dagschotel
  • 13:35
    Hudson & Rex
    14:25
    Beyond Paradise
  • 13:35
    NCIS
    15:15
    Burn Notice
  • 14:00
    NOS Journaal
    15:15
    Politieke Partijen
  • 13:55
    Pauscast
    14:30
    De verwondering
  • 14:15
    Splat & Seymour
    14:30
    SamSam