Kinderen zorgen voor explosie van bloemen met 'NPO Zapp Your Planet: Flower Power'

Zojuist was de online aftrap van de kleurrijke campagne 'Zapp Your Planet: Flower Power'. Na het succes van 'Zapp Your Planet: SOS Koala' roepen NPO Zapp en de EO kinderen op om Nederland in bloei te zetten en zoveel mogelijk bloemen te planten om bedreigde bijen aan voedsel te helpen.
Met zogenaamde 'bloembommen' kunnen kinderen in de tuin, bij het verzorgingstehuis van opa en oma, op het balkon of op het schoolplein kleine BIJ-tuintjes planten. Zo geven ze Nederland ook tijdens de coronacrisis een beetje meer kleur.
De bijen hebben het zwaar in Nederland en samen met kinderen willen Zapp en de EO ze graag een handje helpen. Want mensen hebben bijen nodig. Niet alleen voor honing, maar ook omdat ze ervoor zorgen dat we fruit kunnen eten, koffie kunnen drinken en chocolade kunnen eten. Vanaf maandag 18 mei worden er 10.000 bloembommen verspreid; bollen aarde met daarin zaadjes van bloemen die geliefd zijn onder bijen. Kinderen kunnen ze gratis aanvragen via zappyourplanet.nl en zorgen zo voor een explosie van bloemen in Nederland!
BIJ-tuintjes
Kinderen kunnen zelf aan de slag met een bijentuintje, maar het is ook mogelijk om iemand op te geven die een BIJ-tuintje verdient. Opa, oma, juf of meester krijgen dan een BIJ-tuintje vol vaste bloemen en planten die de bijen helpen aan voedsel. De bekende Zapp-gezichten komen in duo’s langs om de tuin aan te leggen. Omdat ook zij de anderhalve meter maatregel moeten handhaven, dragen ze 'De Corona Constructie': een pak voor twee personen met daaraan een stok van anderhalve meter bevestigd, waardoor het niet mogelijk is dichter bij elkaar te komen. Dat maakt het tuinieren een grotere uitdaging en vergt wat extra creativiteit van de Zappers.
Uitzendingen
In de tv-uitzendingen zien kinderen hoe de Zapp-duo’s de BIJ-tuintjes aanleggen in hun Corona Constructie. In 10 afleveringen van ongeveer 5 minuten gaan de duo’s in opdracht van de kinderen langs bij de ontvangers van de bij-vriendelijke tuin en is tenslotte het eindresultaat te zien. De presentatie is in handen van Anne-Mar Zwart (EO). Tonnie van der Neut (Michiel Eijsbouts), bekend van de 'Beste Vrienden Quiz' (NTR) is aanwezig als bloem- en bijendeskundige. De afleveringen zijn vanaf zaterdag 30 mei op woensdag, zaterdag en zondag te zien op NPO Zapp om respectievelijk 15.30, 18.00 en 19.00 uur. Ook zijn alle acties terug te zien op de social media kanalen van NPO Zapp.
'Zapp Your Planet'
'Zapp Your Planet' is een jaarlijkse actie van NPO Zapp en de EO om kinderen bewuster te laten opgroeien. Terugkerende thema’s van de actie zijn bedreigde diersoorten, het klimaat en duurzaamheid. Laatstgenoemde past goed bij de EO, omdat het een belangrijk thema voor de omroep is. In eerdere edities werd aandacht gevraagd voor bedreigde diersoorten zoals haaien, orang-oetans en olifanten. Begin dit jaar hebben kinderen geld opgehaald voor de bedreigde dieren in Australië met de noodactie 'Zapp Your Planet: SOS Koala', dat maar liefst 246.351 euro heeft opgebracht. Deze zomer komen kinderen tijdens 'Zapp Your Planet: Flower Power' in actie om bloemen te planten en bedreigde bijen in Nederland te helpen.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jonas Smulders als Vledder naast Thomas Acda in 'Baantjer'
- Zwoele zomeravonden: dit zijn de acht eigenaren van het zesde seizoen van 'B&B Vol Liefde'
- Celien Hermans brengt eerbetoon aan mama Margriet op 'Tien Om Te Zien'
- Ketnet zet de zomer in met de opnames van vier fictiereeksen
- Kijkcijfers: 26, 27 en 28 juni 2026
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.
'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.



































