Kinderen van 'The Fool' op zoek naar nalatenschap van hun ouders

maandag 19 augustus 2024

Een 'leven in de schaduw van' is al lastig, maar het wordt nog moeilijker als je ouders niet de erkenning hebben gekregen die hen toekomt. Jade en Scarlet zijn nazaten van het illustere kunstenaarscollectief The Fool, dat in de jaren zestig wereldwijd furore maakte en samenwerkte met o.a. The Beatles, Jimi Hendrix en Graham Nash.

In 'Be the Fool' gaan broer en zus op zoek naar de vergeten verhalen over hun ouders, in een poging hun erfenis nieuw leven in te blazen. Een reis die hen tevens confronteert met de schaduwzijden van hun eigen jeugd.


Avantgarde kunstenaars Barry Finch en Josje Leeger maken in de jaren zestig deel uit van The Fool, samen met Simon Posthuma en Marijke Koger. Ze beginnen als modeontwerpers in Amsterdam, worden beroemd met hun hippiekleding en ontwerpen psychedelische LP-covers. Ze beschilderen de gitaar van Eric Clapton, de Rolls Royce van John Lennon en ontwerpen de Apple Boutique in Londen. Ondertussen maken ze ook nog eens muziek.

Met het overlijden van Barry – Josje overleed al in 1991 – dreigt het werk van The Fool, en in het bijzonder de bijdrage van Barry en Josje hieraan, definitief in de vergetelheid raken. Op zoek naar de betekenis van de nalatenschap van hun ouders maken hun kinderen Jade en Scarlet Finch een reis langs legendarische locaties - van Londen tot Los Angeles en van Ibiza tot Amsterdam - en bezoeken ze de sterren die ooit de vrienden van hun ouders waren, zoals Graham Nash, Donovan en Iron Maiden’s Bruce Dickinson. Dat levert naast mooie anekdotes ook vermoedens op van een jeugd met verwaarlozing, onveiligheid en drugsgebruik.

Door de film heen verweeft regisseur Joris Postema kleurrijke scènes uit de musicshow Fools Paradise, geschreven door Barry en Josje in de jaren zeventig. Een verhaal over het zoeken naar je identiteit, geschreven als het vervolg op de wereldberoemde musical Hair. Terwijl Jade en Scarlet de confrontatie aangaan met hun rock-‘n-roll jeugd, merkt Jade op dat de fool zijn eigenlijk een compliment is, omdat het betekent dat je in je dromen gelooft. En wat is het leven waard als je daar niet in gelooft?

'Be the Fool' ging in april van dit jaar in première en wordt uitgezonden door de NTR in 'Het Uur van de Wolf' op dinsdag a.s. 20 augustus om 22.10 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:55
    Reizen Waes: de bucketlist
    21:40
    De repair shop
  • 20:35
    Ancient Superstructures
    21:25
    AI confidential: tales from the AI revolution
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:15
    Met Vier in Bed
    22:10
    Telefacts Zomer
  • 20:40
    UEFA Champions League
    23:25
    Sympathy for the Devil
  • 20:35
    Speed 2: Cruise Control
    23:00
    The Irrational
  • 20:35
    Son of a Gun
    22:35
    VTM Docu: Click for Murder
  • 20:50
    Grosse Pointe Garden Society
    23:15
    ER
  • 20:35
    Rupel
    21:40
    Bex & Blanche
  • 21:15
    Axel Terug Naar Amerika
    22:20
    Zeg Eens Euh
  • 20:35
    Good American Family
    22:40
    Friends
  • 20:35
    V for Vendetta
    23:10
    The Ark
  • 20:35
    Het Blok
    21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:30
    Death of the Party
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:08
    Z-Beurs
    21:21
    20 jaar POM
  • 21:06
    Simple diy
    22:00
    Trendsetters In Bed Met
  • 21:10
    Foodies & The City
    21:45
    Sarah's Sweet Table
  • 21:00
    Death Valley
    21:55
    Luther
  • 20:35
    Nine Perfect Strangers
    21:30
    White Collar
  • 20:35
    We zijn er Bijna!
    21:25
    AVROTROS Triviant
  • 20:25
    NPO Doc: De marathonloper
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:15
    Welkom Terug
    22:05
    Generatie gebed - wat bezielt GenZ