Kijktijd NPO Start met kwart gestegen
Het publiek weet NPO Start steeds meer te vinden als publieke streamingsdienst. De gemiddelde totale kijktijd per week die aan NPO Start wordt besteed is in het eerste kwartaal van 2025 met 23 procent gegroeid ten opzichte van het eerste kwartaal van 2024.
Doordat nieuwe programma’s speciaal voor NPO Start gratis worden aangeboden en er meer programma’s vooruitgekeken kunnen worden, wordt er meer gestreamd op NPO Start.
Kijkers streamen op NPO Start het meest de genres documentaire, fictie en human interest. Elsa Gorter, Contentmanager NPO Start/NPO 3: 'Het eerste kwartaal zijn we begonnen met grote, opvallende titels, speciaal gemaakt voor NPO Start. Denk daarbij aan Ik val niet, ik dans (KRO-NCRV), De Restaurantmoord (KRO-NCRV), Hel of Hotel (EO) en Ik vertrek voor de liefde (AVROTROS). Ik kijk enorm uit naar Dit jaar gaat het lukken (BNNVARA), dat vanaf 19 juni is te streamen op NPO Start. In deze serie maken we kennis met persoonlijke verhalen over fanatieke en bijzondere supporters van verschillende voetbalclubs en krijgen we te zien hoe zij het afgelopen voetbalseizoen hebben ervaren. Een bloedstollender seizoen hadden we niet kunnen treffen.'
Caroline van der Horst, Contentmanager NPO Start/NPO 3: 'Ik ben trots op lopende series als Dag & Nacht (AVROTROS) en De Grannies van Amsterdam (MAX). Twee prachtige series die goed gestreamd worden op NPO Start. Een groot aantal titels kan gratis vooruitgekeken worden. Hiervan is momenteel de met een Nipkowschijf genomineerde documentaireserie Zorgen (BNNVARA) een van de parels. Een indrukwekkende serie waarin jonge mbo-verpleegkundestudenten op een indringende wijze hun eerste stappen zetten in de zorg.'
NPO Start richt zich op een generatie die niet meer of minder lineair kijkt en biedt de kijker een zo gebalanceerd mogelijk aanbod. Afgelopen week is Knockout Champs (BNNVARA) gelanceerd. Dit is een NPO Start-doorvertaling van de zeer goed bekeken YouTube-serie Accepteer de Punchline van het kanaal van Supergaande. In juli komt ook de succesvolle YouTube-serie De FOMO Show (KRO-NCRV) naar NPO Start met een voor streaming gemaakte roadtrip door Amerika. Afgelopen september won de FOMO Show nog de Televizier-Ring voor Online Videoserie.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Geweld' thema van Zapp Doorbreekt 2026
- VRT kondigt nieuwe topfictie aan via Europese samenwerking
- Proximus lanceert nieuwe zender Pickx Crime op 1 april
- Kamal Kharmach deelt zijn kennis in 'Andermans Zaken' op VRT 1
- Onderwijseditie 'The Passion' brengt paasverhaal dichter bij jongeren
- Wantrouwen bereikt hoogtepunt in finale 'De Box': 'Hoe naïef kan je zijn?'
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': thuiszorgmedewerker vogelvrij voor agressie bij cliënt thuis
- Vader die zijn overleden zoon 8 weken lang in bed liet liggen, getuigt in 'Justice For All'
- 'Zembla' donderdag over afbouw gesloten jeugdzorg
- Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen
- Q-luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens en wint daarmee 'De Jacht op Vincent Live'
- Primeur op Paaspop: Qmusic presenteert de Q-rooftop bar met intieme rooftop sessies en live radio
- VRT reageert op de heisa rond filmpje van Studio Brussel-presentatoren
- FunX Awards 2026: Edison-winnaar CHO, Kaya Imani en Qlas treden op
- Ruud de Wild tijdelijk afwezig op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2
Kijktip van de dag

In de finale strijden de laatste drie kandidaten om de felbegeerde overwinning. Wie kan het beste omgaan met het onverwachte? Niets is zeker, zelfs het bedrag waar ze al weken voor strijden niet. Slechts één iemand zal uiteindelijk de prijs verzilveren.
'De Box', om 20.35 uur op VTM.



































