Kijktijd NPO Start met kwart gestegen

dinsdag 27 mei 2025

Het publiek weet NPO Start steeds meer te vinden als publieke streamingsdienst. De gemiddelde totale kijktijd per week die aan NPO Start wordt besteed is in het eerste kwartaal van 2025 met 23 procent gegroeid ten opzichte van het eerste kwartaal van 2024.

Doordat nieuwe programma’s speciaal voor NPO Start gratis worden aangeboden en er meer programma’s vooruitgekeken kunnen worden, wordt er meer gestreamd op NPO Start.


Kijkers streamen op NPO Start het meest de genres documentaire, fictie en human interest. Elsa Gorter, Contentmanager NPO Start/NPO 3: 'Het eerste kwartaal zijn we begonnen met grote, opvallende titels, speciaal gemaakt voor NPO Start. Denk daarbij aan Ik val niet, ik dans (KRO-NCRV), De Restaurantmoord (KRO-NCRV), Hel of Hotel (EO) en Ik vertrek voor de liefde (AVROTROS). Ik kijk enorm uit naar Dit jaar gaat het lukken (BNNVARA), dat vanaf 19 juni is te streamen op NPO Start. In deze serie maken we kennis met persoonlijke verhalen over fanatieke en bijzondere supporters van verschillende voetbalclubs en krijgen we te zien hoe zij het afgelopen voetbalseizoen hebben ervaren. Een bloedstollender seizoen hadden we niet kunnen treffen.'

Caroline van der Horst, Contentmanager NPO Start/NPO 3: 'Ik ben trots op lopende series als Dag & Nacht (AVROTROS) en De Grannies van Amsterdam (MAX). Twee prachtige series die goed gestreamd worden op NPO Start. Een groot aantal titels kan gratis vooruitgekeken worden. Hiervan is momenteel de met een Nipkowschijf genomineerde documentaireserie Zorgen (BNNVARA) een van de parels. Een indrukwekkende serie waarin jonge mbo-verpleegkundestudenten op een indringende wijze hun eerste stappen zetten in de zorg.'

NPO Start richt zich op een generatie die niet meer of minder lineair kijkt en biedt de kijker een zo gebalanceerd mogelijk aanbod. Afgelopen week is Knockout Champs (BNNVARA) gelanceerd. Dit is een NPO Start-doorvertaling van de zeer goed bekeken YouTube-serie Accepteer de Punchline van het kanaal van Supergaande. In juli komt ook de succesvolle YouTube-serie De FOMO Show (KRO-NCRV) naar NPO Start met een voor streaming gemaakte roadtrip door Amerika. Afgelopen september won de FOMO Show nog de Televizier-Ring voor Online Videoserie.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Vluchtgedrag op het openbaar vervoer van Rotterdam zorgt voor verwondingen, een dakloze man misdraagt zich in Amsterdam Centraal Station en in Leiden denkt een foutparkeerder ertussenuit te kunnen knijpen.

'Overtreders', om 20.30 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    23:20
    VRT NWS laat
  • 23:00
    Kings From Queens: The RUN DMC Story
    23:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:20
    Telefacts Zomer
    23:15
    Chicago Fire
  • 22:15
    Crime Scene Cleaners
    23:10
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
  • 22:50
    The Hunting Party
    23:45
    Grosse Pointe Garden Society
  • 22:30
    Miami Magma
    00:05
    Most Daring
  • 22:55
    ER
    00:25
    Suits
  • 22:20
    Airwolf
    23:20
    Nonkel Jef
  • 22:50
    Lang Leve de Liefde
    23:20
    Stukken van mensen
  • 22:45
    Friends
    23:15
    Modern Family
  • 22:20
    Leverage: Redemption
    23:15
    Blue Bloods
  • 22:50
    Komen Eten
    23:40
    Hello Goodbye NL
  • 22:55
    CSI: Crime Scene Investigation
    23:45
    The Rookie
  • 23:06
    CEO van mijn leven
    23:16
    Car Upd8te
  • 23:04
    Het perfecte terras
    23:55
    5-voor-12
  • 23:00
    Loïc: Zot van Koken
    23:15
    Hidden Gems
  • 23:05
    The Chelsea Detective
    00:50
    Miss Scarlet and the Duke
  • 22:25
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:05
    Scrubs
  • 20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    23:10
    NOS WK Avond
  • 22:45
    Gewoon lastig of neurodivers
    23:25
    NOS Journaal Laat
  • 23:00
    Dertigers
    23:24
    KvWeetjes