Karsu en Frits Spits presenteren 5 mei-concert 2024

Voor het tweede jaar op rij produceert ITV Studios het 5 mei-concert in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei. ITV verzorgt het gehele evenement op de Amstel. Vandaag presenteerde het comité het presentatieduo van dit jaar.
De presentatie van de 30e editie is in handen van zangeres Karsu en schrijver en radiomaker Frits Spits. Samen verbinden zij de optredens aan de hand van persoonlijke verhalen en muziek. Zo zal Karsu zelf ook optreden. De dertigste editie van het 5 mei-concert vindt plaats voor Koninklijk Theater Carré en kan vanaf de kade rondom de Magere Brug worden gevolgd. Het concert wordt eveneens vanaf 20.30 uur rechtstreeks uitgezonden door de NOS op NPO1. Het 5 mei-concert vormt traditiegetrouw de afsluiting van de Nationale Viering van de Bevrijding.
Karsu (33) trad op haar 17de al op als jong talent in de fameuze Carnegie Hall in New York. Sindsdien boekt ze internationale successen als zangeres, pianiste en songwriter. Voor haar album Colors ontving ze in 2016 de Edison Publieksprijs. Karsu’s indrukwekkende optredens in Beste Zangers vielen in de smaak bij een groot publiek. Daarin komt haar veelzijdigheid goed tot zijn recht; ze zingt in verschillende talen en beoefent meerdere genres – van jazz tot pop. Ook presenteert ze kookprogramma’s op 24Kitchen en haar kookboek Karsu’s Kitchen is een bestseller. Een belangrijke boodschap die Karsu wil overbrengen is hoe bijzonder het is om in vrijheid en veiligheid te kunnen leven. 'Je snapt pas echt hoe belangrijk vrijheid is op het moment dat je niet kan gaan en staan waar je wilt en moet voldoen aan regels die zijn opgelegd.'
De 76-jarige Frits Ritmeester, beter bekend als de geliefde radiomaker Frits Spits, is al decennialang een begrip bij het grote publiek. In 2019 werd de nog altijd werkzame Spits door een vakjury van de VARA zelfs verkozen tot belangrijkste radiomaker van de eeuw. Daarnaast was hij vanaf midden jaren tachtig tot 2006 ook regelmatig als presentator op tv te zien. Voor Frits Spits hebben vrede en vrijheid nog een extra betekenis: hij werd drie jaar na de Tweede Wereldoorlog geboren, als kind van Joodse ouders die aan beide kanten veel familieleden hadden verloren. 'In vrijheid mogen leven, zijn wie je wilt zijn in een vrij land is een voorrecht. Ik ben daar iedere dag weer zuinig op en op 5 mei nog een beetje meer.'
Beide artiesten hebben grote bewondering voor elkaar en kijken er naar uit om met elkaar het podium te betreden. 'Ik vind het heel leuk om dit samen met Frits Spits te doen, we spreken beiden een andere generatie aan', aldus Karsu. Ook Frits ziet het als 'een eer om met zo’n talentvolle artieste' op het podium te staan. Naast Karsu en Frits Spits verschijnen op 5 mei nog verschillende andere grote artiesten op het podium op de Amstel. De line-up zal deze maand bekend worden gemaakt op de onlinekanalen van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ruben Van Gucht gaat mee 'De Tafel' presenteren
- 'Familie' gaat de zomer in met nagelbijtende cliffhanger, uniek eerbetoon aan de Bomma en nieuwe webreeks
- Gouden Televizier Oeuvre-Ring voor Joop van den Ende
- NET5 lanceert nieuw reality-experiment: 'Wil je met me bouwen?'
- Kijkcijfers: woensdag 24 juni 2026
- Het mooiste motorsportweekend van het jaar: TT van Assen 2026 live op Ziggo Sport
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
- JOE-luisteraars bepalen starttijd Coen & Sander Show morgen na nachtelijke wedstrijd van Oranje
- Mattie & Marieke stoppen als duo in de ochtend van Qmusic
- Van dance-classics tot latino-vibes: Milk Inc., Aaron Blommaert en Belle Perez op de affiche van JOE Parad’ice Beach in Westende
- Nieuwe ochtendshow: Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte
Multimedia SPOTLIGHT
-
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten
Kijktip van de dag

Na een jarenlange, vruchteloze zoektocht naar de ware ontmoet Charlie Cantilini eindelijk de man van haar dromen: chirurg Kevin Fields. Het koppel laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk in het huwelijksbootje stappen. Charlies toekomstige schoonmoeder Viola is echter niet te spreken over de verloving. Ze besluit er alles aan te doen om Charlie het leven zuur te maken en krijgt hierbij de hulp van haar vroegere assistente Ruby. Charlie laat zich echter niet afschrikken en vecht vastberaden terug.
'Monster-in-Law', film uit 2005 met oa. Jane Fonda, om 20.35 uur op Play.
































