John Williams helpt gezinnen met geldstress in nieuwe RTL-serie 'Uit de Schulden'

maandag 19 mei 2025
Foto: RTL 4 - © RTL 2025

De financiële druk op Nederlandse huishoudens neemt toe. Stijgende kosten voor huur, energie en boodschappen zorgen ervoor dat steeds meer mensen in de knel raken. Met geldproblemen komt vaak ook andere stress: slapeloze nachten, spanningen in relaties en gevoelens van schaamte en eenzaamheid.

In het nieuwe programma 'Uit de Schulden' schiet John Williams samen met een team van experts mensen te hulp die het overzicht én het vertrouwen zijn kwijtgeraakt.


Het nieuwe programma brengt de realiteit van vijf uiteenlopende huishoudens in beeld, die dagelijks worstelen met geldzorgen. Van jonge gezinnen tot alleenstaande ouders — elk verhaal is uniek, maar de gevolgen van financiële stress zijn voor hen pijnlijk herkenbaar. Vaak leidt schaamte tot stilzwijgen, waardoor problemen zich opstapelen en zij steeds verder in het rood raken.

John Williams: 'Zoveel mensen hebben het financieel zwaar en vaak zie je dat niet aan de buitenkant. Het kan iedereen overkomen – jouw buurvrouw, jouw nicht, een vriend. Met dit programma willen wij samen met een team van experts niet alleen hulp bieden, maar ook bewustzijn creëren. Het gaat niet alleen om financiële problemen, maar vaak liggen er diepere oorzaken achter. Door de schaamte over dit onderwerp te doorbreken, hopen wij anderen te inspireren meer om zich heen te kijken en elkaar te helpen.'

Team van experts
John Williams en zijn team bieden praktische ondersteuning én mentale begeleiding. Budgetcoach Eef van Opdorp, jobcoach Samantha Bezemer en lifestylecoach Youssef Akhnikh helpen de deelnemers op alle vakken: van het ordenen van financiën tot het vergroten van zelfvertrouwen en het vinden van werk. Met oprechte betrokkenheid en duidelijke grenzen helpt John deelnemers stap voor stap naar meer grip op hun situatie. Geen enkel traject is hetzelfde, maar de zoektocht naar rust, stabiliteit en hoop verbindt hen allemaal.

'Uit de Schulden', naar een idee van John Williams, is vanaf dinsdag 20 mei om 20.30 uur te zien bij RTL 4. Het nieuwe programma wordt geproduceerd door Concept Street en telt zes afleveringen.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Phil en Claire Foster proberen de sleur in hun relatie te doorbreken door wekelijks een avondje uit met zijn tweetjes te organiseren: een vaste 'date night'. Maar ook hier steekt routine de kop op. Dus besluiten ze op een avond om het gebruikelijke restaurant links te laten liggen en een tafel te proberen te bemachtigen in een hippe tent in Manhattan. Zonder reservering pikken ze de plaatsen in van een ander stel. Maar daar krijgen ze al gauw spijt van.

'Date Night', film uit 2010 met oa. Steve Carell, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Andermans zaken
    01:50
    Journaallus
  • 10:00
    Zomerbeelden
    00:20
    Nachtlus
  • 13:45
    De Smurfen
    21:10
    Geen uitzending
  • 13:35
    Chicago Fire
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:45
    Random Breath Test
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:50
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:30
    Filthy House SOS
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Joe
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:30
    Open Vuur
    05:00
    Geen uitzending
  • 13:15
    Castle
    01:20
    A Friend of the Family
  • 13:30
    Border Security: Canada's Front Line
  • 13:20
    The Block Australia
    07:25
    Property Brothers
  • 13:30
    Snapped
    08:00
    Without a Trace
  • 13:34
    Logistics TV
    04:04
    Herhalingslus
  • 13:29
    Diy on wheels
    00:00
    Oh What A Night
  • 13:35
    Piet Patron
    04:30
    A la carte
  • 13:40
    Midsomer Murders
    05:30
    Black Ops
  • 13:40
    Storage Wars
    07:40
    Hudson & Rex
  • 13:35
    Meer dan verwacht
    07:30
    Tussen Kunst en Kitsch
  • 13:10
    2 voor 12
    02:45
    Nieuwsuur
  • 13:40
    Peperbollen
    07:45
    Prinses Spiegelbelle