Jeroen van Koningsbrugge reist af naar mysterieuze en verlaten plekken

zaterdag 5 oktober 2024

In de nieuwe Discovery-serie 'Jeroen's Abandoned Adventures' bezoekt Jeroen van Koningsbrugge de meest spectaculaire, verlaten en afgelegen plekken en gebouwen.

Samen met Bob Thissen, expert in het vinden én verkennen van verlaten constructies, ontdekt hij plekken waar al jaren niemand voet heeft gezet. Rauwe en vergeten locaties, alleen toegankelijk voor echte avonturiers. Ze gaan op zoek naar de verhalen achter deze mysterieuze plekken, waar soms een schokkende geschiedenis achter schuil blijkt te gaan. In Hongarije, Frankrijk, Italië en Turkije stuiten ze onder andere op verborgen oorlogsbunkers, oude zwavelmijnen, vervallen hotels, een spookdorp en als luguber hoogtepunt: een 17e eeuws massagraf onder een putdeksel in Genua.


Jeroen van Koningsbrugge: 'Met deze nieuwe serie komt er een soort jongensdroom van mij uit. Ik vind het geweldig om op avontuur te gaan naar verlaten plekken en daarbij hun intrigerende geschiedenis en vergeten verhalen weer aan het licht te brengen. We bezochten soms locaties waar bijna nooit iemand is geweest, zoals in de ondergrondse massagraven in Genua, Italië. Gelukkig was ik samen met Bob Thissen, dé expert op dit gebied. Hij nam mij mee naar verstopte en  mysterieuze locaties waar ik het bestaan niet van wist en ik anders zelf nooit was gekomen.'

Aflevering 1
In de eerste aflevering reizen Jeroen en Bob door voormalig Oostblokland Hongarije. Tijdens de Koude Oorlog zijn hier talloze bunkers gebouwd, die het volk moesten beschermen bij een Westerse militaire invasie of een nucleaire oorlog. De meeste bunkers zijn al lang leeggehaald, maar een tijd geleden ontdekte Bob het meest intacte exemplaar dat hij ooit heeft gezien: een gigantische bovengrondse schuilplaats voor honderden mensen, compleet met ziekenhuisafdeling. Sinds 1962 lijkt er niemand meer voet in deze tijdcapsule te hebben gezet, totdat Bob hem herontdekte. Hij wil Jeroen zijn gouden vondst laten zien, maar het is maar de vraag of deze bunker er nog hetzelfde bijligt als Bob hem destijds achterliet.  

Op weg naar deze intrigerende hoofdbestemming bezoeken de mannen ook het Juno Hotel, dat eveneens uit de Koude Oorlog dateert. Het sobere communistische gebouw was ooit een populaire toeristische hotspot en blijkt van binnen een stuk frivoler dan van buiten. Jeroen en Bob dwalen door het veertien verdiepingen tellende pand en ontdekken er een bar, een casino en een stripclub. Zouden ze er nog de nacht kunnen doorbrengen?   

'Jeroen's Abandoned Adventures', vanaf dinsdag 12 november t/m dinsdag 10 december om 20.30 uur bij Discovery en ook op HBO Max. 'Jeroen's Abandoned Adventures' wordt geproduceerd door Concept Street.


DOSSIER: Najaar 2024: alle plannen, alle zenders! (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

In Birmingham belt Pablo Hoad 's morgens vroeg het noodnummer 999 om te zeggen dat hij zijn huisgenote heeft vermoord. Hij beweert dat het slachtoffer, de 27-jarige Shannon Stanley, hem met een mes bedreigde tijdens een ruzie en dat hij haar uit zelfverdediging doodde. Politie en forensische agenten moeten onderzoeken of het slachtoffer daadwerkelijk in koelen bloede is vermoord. Forensisch wetenschapper Andrew Palmer voert bloedanalyses uit om de volgorde van de gebeurtenissen tijdens het gevecht in kaart te brengen.

'Forensics: The Real CSI', om 22.00 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:50
    Flikken Maastricht
    13:40
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2025
  • 23:05
    Un beau matin
    13:00
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2025
  • 16:05
    Molang
    11:30
    Mironins
  • 01:00
    Geen uitzending
    13:40
    Familie
  • 01:40
    Gladiators
    13:35
    Familie Gillis: massa is kassa
  • 01:50
    Geen uitzending
    14:20
    Buffy the Vampire Slayer
  • 00:55
    Geen uitzending
    14:25
    All New Traffic Cops
  • 12:15
    Sturm der Liebe
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:15
    Team Spirit: De serie
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:00
    Geen uitzending
    13:40
    Friends
  • 04:56
    Geen uitzending
    13:40
    Neighbours: A New Chapter
  • 04:55
    Geen uitzending
    13:55
    Border Security: Canada's Front Line
  • 01:55
    Geen uitzending
    13:55
    De Zomerkeuken
  • 05:00
    Geen uitzending
    13:25
    Killer at the Crime Scene
  • 23:41
    CEO van mijn leven
    10:00
    Herhalingslus
  • 04:06
    Leven als vakman
    08:00
    Een Uur Sorry Music
  • 20:00
    De Sterrenkaart
    13:40
    De wereld op je bord
  • 05:30
    Black Ops
    07:30
    Midsomer Murders
  • 01:55
    First Dates Australia
    13:55
    Station 19
  • 01:50
    NOS Journaal
    13:20
    NOS Tour de France 2025
  • 11:43
    Nu te Zien!
    14:00
    NOS Journaal
  • 08:05
    Beestenbrigade bingo
    14:00
    Wordt aangekondigd